Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Droga S6 Koszalin-Gdańsk – kiedy będzie gotowa?

Droga S6 Koszalin Gdańsk - kiedy będzie gotowa?

Oddanie do użytku drogi S6 z Koszalina do Szczecina znacznie ułatwiło mieszkańcom miasta podróżowanie w kierunku zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. Na podróże dwupasmówką w kierunku Słupska i Gdańska przyjedzie nam niestety jeszcze poczekać. Podziemne jezioro odkryte podczas prac budowlanych znacznie przedłużyło czas budowy obwodnicy Koszalina i Sianowa. Odcinki łączące Koszalin ze Słupskiem, Lęborkiem i Trójmiastem są w różnych fazach realizacji. Kiedy północna obwodnica Koszalina będzie oddana do użytku? Kiedy droga S6 z Koszalina do Gdańska będzie gotowa? Sprawdź w naszym dzisiejszym artykule!

Kiedy obwodnica Koszalina i Sianowa będzie gotowa?

Wszystko wskazuje na to, że obwodnica Koszalina i Sianowa będzie gotowa w 2023 roku. Obecne plany GDDKiA zakładają, że długo wyczekiwana inwestycja będzie ukończona w pierwszych miesiącach 2023 roku. Dokończenie budowy około 21-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S6 pomiędzy węzłami Koszalin-Wschód i Sianów-Wschód będzie kosztowało niemal 450 milionów złotych. Budowa koszalińskiej obwodnicy miała być zakończona znacznie wcześniej, jednak realizację inwestycji opóźniło odkrycie drugiego poziomu wód gruntowych.

Kiedy droga S6 z Koszalina do Słupska będzie oddana do użytku?

Plany zakładają, że droga S6 z Koszalina do Słupska będzie gotowa w całości do końca 2025 roku. Już 2022 roku rozpoczną się pierwsze prace na odcinku o długości 46 kilometrów, łączącym obydwa miasta. Zgodnie z projektem, pomiędzy Koszalinem a Słupskiem, znajdzie się 8 węzłów drogowych. Przewiduje się także dwa punkty obsługi podróżnych, czyli miejsca, w których będzie można m.in. bezpiecznie odpocząć podczas podróży oraz skorzystać z toalety.

Kiedy droga S6 z Koszalina do Gdańska będzie gotowa?

Ambitne plany GDDKiA zakładają, że droga S6 z Koszalina do Gdańska będzie gotowa do 2025 roku. W ostatnim czasie poinformowano, że już wszystkie odcinki S6 łączące Koszalin z Trójmiastem są na etapie realizacji lub przetargów. Ukończenia budowy drogi łączącej Szczecin, Koszalin i Gdańsk z niecierpliwością wyczekują nie tylko mieszkańcy regionu, ale i turyści. Oddanie do użytku drogi ekspresowej S6 w całości znacznie przyczyni się do rozwoju gospodarczego województwa zachodniopomorskiego.

Zobacz także:  Największe firmy w Koszalinie, czyli lista największych pracodawców z Koszalina

Dojazd z południa Polski nad morze

Do tej pory turyści podróżujący z południa Polski do miejscowości nadmorskich położonych w zachodniej części wybrzeża, część trasy musieli pokonywać niebezpiecznymi odcinkami dróg wojewódzkich (m.in. S11). Po ukończeniu budowy drogi S6, ze Śląska będzie można bezpiecznie dojechać autostradą A1 do Gdańska, a następnie drogą ekspresową S6 do Koszalina. Stąd już pozostanie tylko kilka kilometrów jazdy do Mielna, Kołobrzegu, Łaz, Sarbinowa czy też Chłopów. Warto wspomnieć, że planuje się również budowę dwupasmowej drogi ekspresowej z Koszalina do Bytomia. Realizacja tej inwestycji zajmie jednak nieco więcej czasu, jednak jeszcze bardziej ułatwi dojazd m.in. ze Śląska na Pomorze Zachodnie.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl