Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Inwestycje w kryptowaluty – jak zacząć?

Inwestycje w kryptowaluty - jak zacząć

Kryptowaluty wciąż budzą skrajne emocje. Dla jednych to pieniądze przyszłości oraz sposób na szybki zysk, dla innych – wręcz przeciwnie. Jak jednak wskazują statystyki, Bitcoinem i innymi kryptowalutami interesuje się coraz więcej osób. Liczba użytkowników zarejestrowanych na giełdach kryptowalut rośnie z dnia na dzień w bardzo szybkim tempie. Czym są kryptowaluty? Które kryptowaluty są dziś najpopularniejsze? Jak zacząć inwestycje w kryptowaluty? Tego dowiesz się z naszego dzisiejszego artykułu!

Czym są kryptowaluty?

Kryptowaluta to wirtualna moneta, której rozproszony system księgowy bazuje na kryptografii i przechowuje informacje o saldach portfeli należących do poszczególnych użytkowników siec. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom dostęp do portfela ma jedynie posiadacz specjalnego klucza, a system dwa o to, aby żadna z jednostek nie trafiła do obiegu dwukrotnie.

Dla wielu użytkowników wirtualne waluty są czymś, co w przyszłości może zastąpić tradycyjny system monetarny. Wiele państw już dziś pracuje nad przepisami regulującymi obrót kryptowalutami. Również w Polsce handel kryptowalutami jest legalny. Osoby uczestniczące w handlu mają możliwość rozliczenia się z urzędem skarbowym, płacąc podatek w odpowiedniej wysokości.

Które kryptowaluty są najpopularniejsze?

Najpopularniejszą kryptowalutą na świecie jest obecnie Bitcoin oznaczany symbolem BTC. Bitcoin to pierwsza kryptowaluta, jaka kiedykolwiek powstała i to od niego wszystko się zaczęło. Wraz ze wzrostem popularności, zaczęły powstawać kolejne kryptowaluty, a dziś ich liczba jest wręcz niezliczona. Wśród tych najpopularniejszych, pod względem kapitalizacji, czyli łącznej wartości wszystkich jednostek będących w obiegu, warto wymienić, chociażby Ethereum, Cardano, Ripple, Polkadot, Terra, Dogecoin oraz Shiba Inu.

Jak zacząć inwestycje w kryptowaluty?

Aby zacząć inwestycje w kryptowaluty, należy posiadać konto na jednej z giełd kryptowalut. Na świecie działa wręcz niezliczona liczba giełd, jednak warto wybrać te, które posiadają renomę oraz dużą liczbę użytkowników. W Polsce dużą popularnością cieszą się giełdy Binance, CoinBase oraz Bitbay. Wybór sprawdzonej giełdy to przede wszystkim bezpieczeństwo powierzonych środków oraz duża liczba kryptowalut możliwych do zakupu.

Zobacz także:  Kantor Koszalin, czyli kantory wymiany walut w Koszalinie

Którą giełdę kryptowalut wybrać?

Jeśli rozważasz inwestycje w kryptowaluty, warto zapoznać się z ofertą giełdy Binance. Na jej stronie internetowej można znaleźć wiele materiałów edukacyjnych, a giełda działa w podobny sposób do tradycyjnych giełd papierów wartościowych oraz forex. Aby założyć konto, wystarczy przejść na stronę binance.com i wypełnić prosty formularz rejestracyjny. Swoje konto należy ponadto zweryfikować, przesyłając skany dokumentów tożsamości. Takie procedury pozwalają na zachowanie najwyższych standardów działania giełdy.

Przed pierwszą inwestycją, warto dokładnie przemyśleć to, jaką kwotę chcesz zainwestować. Zmienność kursów kryptowalut jest bardzo wysoka. W wielu przypadkach kurs notowań zmienia się znacznie szybciej niż na tradycyjnych giełdach akcji lub walut. Wobec tego inwestycje w instrumenty powiązane z kryptowalutami są obarczone dużym ryzykiem. Więcej podobnych tematów, znajdziesz w dziale finanse i inwestycje na naszej stronie internetowej.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl