Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Panattoni Park Koszalin – nowe centrum logistyczne w Koszalinie

Panattoni Park Koszalin

Panattoni Park w Koszalinie to jedna z największych inwestycji realizowanych w regionie. Gigantyczne budynki o przeznaczeniu magazynowo-przemysłowym powstają na dużej działce zlokalizowanej na terenie Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Koszalinie. Dzięki temu już wkrótce liczba etatów do obsadzenia na lokalnym rynku pracy zwiększy się nawet o 100 nowych stanowisk. Najemcami powierzchni w dwóch budynkach typu multi-tenant będą firmy działające w wielu branżach. Gdzie jest zlokalizowany Panattoni Park w Koszalinie? Jakie firmy będą najemcami powierzchni na jego terenie? Jak będą wyglądały budynki? Sprawdzamy!

Gdzie jest zlokalizowany Panattoni Park w Koszalinie?

Panattoni Park w Koszalinie znajduje przy ulicy Wołyńskiej, na terenie Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Koszalinie (SSSE Koszalin). Kompleks logistyczno-przemysłowy powstaje w północno-zachodniej części miasta. Inwestycja mieści się w okolicach Ronda mjr. Zygmunta Szendzielarza Łupaszki, gdzie krzyżują się ulice Syrenki, Wołyńska oraz Szczecińska. W niewielkiej odległości, około 450 metrów, znajduje się sklep Makro w Koszalinie. W bezpośrednim sąsiedztwie biznesowej inwestycji znajdują się niezagospodarowane tereny, na których z czasem z pewnością powstaną również inne, podobne inwestycje.

Jak inwestor informuje na swojej stronie internetowej, Koszalin nie został wybrany przypadkowo. Koszalin oceniono jako miasto o dużym potencjale gospodarczym. Koszaliński Park Panattoni znajduje się w niewielkiej odległości od dwupasmowej drogi krajowej S6, łączącej Szczecin, Koszalin i Trójmiasto. Dojazd do granicy z Niemcami zajmuje jedynie około 2 godzin. Ponadto powstająca droga krajowa S11, połączy wkrótce Koszalin z Poznaniem i śląskiem. Bliskość Morza Bałtyckiego i portów sprawia, że lokalizacja przyciąga także wielu inwestorów ze Skandynawii.

Co jest budowane na terenie Panattoni Park w Koszalinie?

Na działce o powierzchni około 78 hektarów powstają dwa budynki o przeznaczeniu magazynowo-produkcyjnym. Łączna powierzchnia obydwu budynków wyniesie ponad 62 tysiące metrów kwadratowych. Dla porównania dwie hale łącznie będą około 10 razy większe, niż pobliski sklep Makro. Gigantyczne hale magazynowe klasy A w Koszalinie będą miały wysokość 10 metrów, a siatkę słupów zaprojektowano na 12×22,5 metra. Nośność posadzki wyniesie 5T. Ponadto hale będą wyposażone w tryskacze oraz klapy dymowe.

Zobacz także:  Wszystko, co musisz wiedzieć o szukaniu pracy w Koszalinie!

Zadbano również o ekologię, a dzięki przewidzianym rozwiązaniom inwestycja będzie posiadała certyfikat BREEAM (“Very Good”). Na terenie inwestycji przewidziano liczne miejsca parkingowe, plac manewrowy oraz 24-godzinną ochronę. Warto również wspomnieć, że projekt przewiduje budowę rond na ulicy Wołyńskiej. 

Kiedy Panattoni Park w Koszalinie będzie gotowy?

Budowa Panattoni Park w Koszalinie rozpoczęła się jesienią 2021 roku. Z prognoz inwestora wynika, że pierwszy budynek będzie gotowy już wiosną 2022 roku. To wówczas swoją działalność na terenie parku przemysłowo-logistycznego w Koszalinie rozpoczną działalność pierwsze firmy. Budowa kolejnego budynku będzie drugim etapem inwestycji.

Jakie firmy będą działały na terenie Panattoni Park w Koszalinie?

Uniwersalność projektu sprawia, że pierwsze obiekty typu multi-tenant w Koszalinie, sprostają wymaganiom firm o różnym profilu działalności. Z zapowiedzi inwestora wynika, że na terenie Panattoni Park będą działały firmy z wielu branż. Ponadto kilka z nich już dziś prowadzi swoją działalność w branży e-commerce. Jednym z najemców będzie firma Autostore wdrażająca innowacyjne systemy wspomagające procesy logistyczne w przedsiębiorstwach na całym świecie.

Jeśli jesteś zainteresowany podobnymi tematami, zajrzyj do działu biznes i infrastruktura. Znajdziesz w nim wiele ciekawych informacji związanych z biznesem i przedsiębiorczością. W jednym z artykulów m.in. informujemy o nowej inwestycji realizowanej przez firmę GEA w Koszalinie.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl