Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

KOWR Koszalin, czyli Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Koszalinie

KOWR Koszalin, czyli Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Koszalinie

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, w skrócie KOWR, to urząd, który nadzoruje wiele kluczowych kwestii związanych z rolnictwem. Agencja czuwa m.in. nad tym, aby transakcje w obrocie nieruchomościami rolnymi przebiegały zgodnie z obowiązującymi przepisami. Oddział KOWR znajduje się również w Koszalinie. Gdzie mieści się siedziba KOWR w naszym mieście? Jakie są godziny urzędowania państwowej agencji? Co można załatwić, odwiedzając Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Koszalinie? Tego dowiesz się z naszej dzisiejszej publikacji.

Gdzie znajduje się oddział terenowy KOWR w Koszalinie?

Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Koszalinie znajduje się przy ulicy Partyzantów 15a. Biuro KOWR Koszalin jest zlokalizowane w pobliżu centrum miasta, w odległości około 1 kilometra od koszalińskiego rynku oraz Urzędu Miejskiego. Biurowiec, w którym działa KOWR jest położony w okolicy CUS Koszalin (dawniej MOPS/MOPR) oraz Urzędu Statystycznego. Ta lokalizacja nie jest objęta strefą płatnego parkowania, dlatego swój samochód podczas wizyty można pozostawić na jednym z bezpłatnych miejsc parkingowych. W okolicy znajdują się również przystanki autobusowe MZK Koszalin, a najbliższym jest Kościuszki 01.

W jakich godzinach jest czynny OT KOWR Koszalin?

KOWR w Koszalinie jest czynny od poniedziałku do piątku, a godziny otwarcia w są zawsze takie same. Swoje sprawy w koszalińskim oddziale Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa można załatwić od 7:30 rano do 15:30 wieczorem. Biuro KOWR-u jest nieczynne w weekendy oraz dni świąteczne i ustawowo wolne od pracy. Warto dodać, że w dni okołoświąteczne godziny otwarcia mogą być różne od standardowych.

Jak można skontaktować się z KOWR Koszalin?

Większość spraw w KOWR można załatwić podczas osobistej wizyty w urzędzie. Warto jednak wcześniej skontaktować się telefonicznie i upewnić, czy wizyta jest konieczna. Numer telefonu do KOWR w Koszalinie to 943473100. Wybierając ten numer, zostaniemy połączeni z centralną, która przekieruje połączenie do odpowiedniego pokoju. Dostępny jest również adres mailowy koszalin@kowr.gov.pl, pod który można przesyłać zapytania. Z kolei osoby, które preferują kontakt przez PUAP, powinny adresować swoje zapytania na adres /KOWR_OT_Koszalin/SkrytkaESP.

Zobacz także:  Najpopularniejsze portale internetowe w Koszalinie

Czym zajmuje się KOWR?

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa to agencja działają zgodnie z wytycznymi ustawy o KOWR. Zajmuje się m.in. gospodarowaniem nieruchomościami rolnymi, które należą do Skarbu Państwa, a także wydawaniem zgody na obrót ziemią rolną. To właśnie do KOWR trafiają notarialne umowy warunkowe, które są zawierane między osobami prywatnymi, a dotyczą obrotu ziemią rolną. KOWR wówczas decyduje, czy jest zainteresowany pierwokupem danej nieruchomości rolnej. Agencja zajmuje się również promocją polskich produktów rolno-spożywczych, a także nadzoruje bezzwrotną pomoc finansową i nieodpłatne przekazywanie gruntów oraz nadzoruje spółki o szczególnym znaczeniu dla gospodarki.

Więcej artykułów o instytucjach i urzędach działających na terenie Koszalina, znajdziesz w dziale miejski poradnik. Opisujemy w nim m.in. KRUS w Koszalinie, czyli instytucję, z którą styczność miał praktycznie każdy rolnik. Zachęcamy do jak najczęstszego odwiedzania naszego portalu, gdyż baza artykułów powiększa się bardzo szybko.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl