Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

KRUS Koszalin, czyli Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Koszalinie

KRUS Koszalin, czyli Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Koszalinie

KRUS to instytucja znana wszystkim rolnikom. To właśnie Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego realizuje w przypadku rolników zadania podobne do ZUS, czyli Zakładu Usług Społecznych. To właśnie w KRUS osoby wykonujące zawód rolnika mogą załatwić wiele spraw związanych m.in. z ubezpieczeniem społecznym, czy też świadczeniami emerytalno-rentowymi. Jaki jest adres KRUS w Koszalinie? W jakich godzinach jest otwarty koszaliński oddział Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego? Jakie sprawy można załatwić w KRUS? Tego dowiesz się z naszej dzisiejszej publikacji.

Gdzie jest KRUS w Koszalinie?

KRUS w Koszalinie mieści się przy ulicy Słowiańskiej 5. Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego mieści się w południowo-zachodniej części miasta. Aby do niego dojechać, należy skręcić w boczną uliczkę, odchodzącą od ulicy Słowiańskiej, na wysokości firmy kurierskiej DPD Polska. KRUS Koszalin znajduje się po prawej stronie, na wysokości Piekarni Kaliszczak i niepublicznego przedszkola Twoja Niania. Bezpośrednio przed oddziałem KRUS znajduje się parking dla gości, a do oddziału można dojechać również autobusem. W odległości około 100 metrów od KRUS-u znajdują się przystanki MZK Koszalin Słowiańska 01/02.

W jakich godzinach jest czynny KRUS w Koszalinie?

KRUS w Koszalinie jest czynny od poniedziałku do piątku. W poniedziałki, wtorki, środy oraz w piątki koszaliński Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego jest czynny w godzinach od 7:00 rano do 15:00 po południu. W środy KRUS Koszalin jest czynny o godzine dłużej, tzn. w godzinach od 7:00 rano do 16:00 po południu. Ze statystyk Google wynika, że najmniejsze kolejki w koszalińskim KRUS-ie tworzą się w godzinach 7:00-8:00 oraz 14:00-15:00. To właśnie wtedy swoje sprawy można załatwić najsprawniej.

Jak skontaktować się z KRUS Koszalin?

Najwięcej spraw związanych z ubezpieczeniem rolniczym można załatwić w koszalińskim oddziale KRUS osobiście. Skontaktować z urzędem można się ponadto telefonicznie. Numer telefonu do KRUS w Koszalinie to 943427731. Na oficjalnej stronie KRUS można ponadto znaleźć adres skrzynki ePUAP. Więcej informacji można znaleźć pod adresem krus.gov.pl.

Zobacz także:  CUS Koszalin, czyli Centrum Usług Społecznych w Koszalinie (dawniej MOPR)

Co można załatwić w KRUS w Koszalinie?

W KRUS w Koszalinie można załatwić wiele ważnych spraw związanych z ubezpieczeniem społecznym rolników i opłacaniem składek na to ubezpieczenie. Ponadto KRUS zajmuje się przyznawaniem i wypłatą świadczeń emerytalno-rentowych oraz wypadkowych, chorobowych, macierzyńskich oraz pozaubezpieczeniowych. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego realizuje ponadto własny system orzecznictwa lekarskiego, a także prowadzi działalność prewencyjną. Osoby opłacające składki mogą ponadto liczyć na nieodpłatną rehabilitację leczniczą, a także wsparcie ubezpieczeń wzajemnych. KRUS ponadto prowadzi obsługę ubezpieczeń zdrowotnych.

Jeśli szukasz informacji na podobne tematy, z pewnością znajdziesz je w dziale miejski poradnik. To właśnie tam publikujemy artykuły ułatwiające życie i pracę w Koszalinie. We wcześniejszych poradnikach przedstawiamy m.in. sylwetki koszalińskich urzędów takich jak ZUS, Starostwo Powiatowe, Urząd Skarbowy, czy też Urzędu Miejskiego.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl