Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Niewielkie zmiany cen na koszalińskim rynku nieruchomości (grudzień 2021)

Ceny na koszalińskim rynku nieruchomości w grudniu 2021 rok

Średnie ceny mieszkań w Koszalinie w segmencie od 1 do 4 pokoi, wzrosły w grudniu 2021 roku zaledwie o 0,06 procent w stosunku do cen notowanych w listopadzie. Średnio za jeden metr kwadratowy mieszkania w Koszalinie żądano w grudniu 6564 złotych. Jeszcze miesiąc wcześniej średnia cena metra oscylowała w granicach 6560 złotych. Tempo wzrostu cen w ostatnim półroczu utrzymywało się na poziomie od 1 do 2 procent w skali miesiąca. Czy to już koniec szaleńczego tempa wzrostu cen nieruchomości w Koszalinie?

Na średnią cenę odnotowaną w grudniu największy wpływ miał spadek cen kawalerek w Koszalinie. Te spadły w ostatnim miesiącu roku z poziomu 6909 do 6662 złotych za metr kwadratowy. Z kolei największy wzrost cen odnotowano w segmencie mieszkań dwupokojowych. Ceny metra mieszkań składających się z dwóch pokojów wzrosły w grudniu z poziomu 6752 do 6921 złotych. Niewielkie wzrosty zanotowano również w przypadku mieszkań trzypokojowych (z 6472 do 6502 zł/m2) oraz czteropokojowych (z 6106 do 6169 zł/m2).

Co jest przyczyną spowolnienia tempa wzrostu cen mieszkań w Koszalinie?

Spowolnienia tempa wzrostu cen mieszkań na koszalińskim rynku nieruchomości mogło być spowodowane kilkoma czynnikami. Pod koniec ubiegłego roku NBP rozpoczął podnoszenie stóp procentowych, a to oznaczało koniec tanich kredytów. Z tego powodu wiele osób straciło zdolność kredytową lub odłożyło w czasie decyzję o zaciągnięciu długoterminowego zobowiązania finansowego. Ponadto w Koszalinie jest realizowanych wiele inwestycji deweloperskich, a podaż mieszkań jest wciąż na wysokim poziomie. Mniejsze zainteresowanie kupujących może wkrótce zmusić deweloperów do obniżek cen ofertowych.

Na koniec warto wspomnieć, że średnie ceny metra kwadratowego mieszkań zostały obliczone na podstawie wszystkich ogłoszeń zamieszczonych w grudniu w serwisie Otodom. Cena dotyczy zarówno mieszkań w starym budownictwie, jak i w nowoczesnych apartamentowcach. Średnie ceny ofertowe obliczono na podstawie analizy cen mieszkań jedno-, dwu-, trzy- oraz czteropokojowych bez względu na rodzaj budownictwa oraz standard wykończenia. Więcej informacji o lokalnym rynku nieruchomości znajdziesz w dziale nieruchomości w Koszalinie.

Zobacz także:  Ceny na koszalińskim rynku mieszkaniowym wciąż pną się w górę (lipiec 2021)
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl