Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

W październiku mieszkania w Koszalinie podrożały o 1,15 procent

Ceny mieszkań w Koszalinie w październiku 2021 roku

Średnia cena metra kwadratowego mieszkania w Koszalinie znów wzrosła. W październiku 2021 roku za metr kwadratowy mieszkania na koszalińskim rynku średnio żądano już 6468 złotych. To kwota o  1,15 procent wyższa, niż zaledwie miesiąc wcześniej. W ujęciu 6-miesięcznym ceny mieszkań w Koszalinie rosły w tempie 10,5 procent. Biorąc pod uwagę okres 2 lat, ceny październiku 2021 były już o 30 procent wyższe, niż w październiku 2019 roku. Czy to już koniec wzrostów, czy też mieszkania w Koszalinie mogą być jeszcze droższe?

Jak wynika z naszej analizy ogłoszeń zamieszczonych w serwisie Otodom, w ubiegłym miesiącu ofertowe ceny mieszkań wzrosły we wszystkich segmentach od 2 do 4 pokoi. Najwyższy wzrost cen w październiku zaobserwowaliśmy w przypadku mieszkań 3-pokojowych. W ciągu miesiąca ceny tego typu lokali wzrosły do poziomu 6379 złotych za metr kwadratowy, w porównaniu do poziomu 6173 zł/m2 odnotowanego miesiąc wcześniej. Wzrost o ponad 200 złotych na metrze odnotowano również w przypadku mieszkań 4-pokojowych. W październiku mieszkania z największego uwzględnianego w naszym raporcie segmentu lokali kosztowały średnio 6215 zł/m2. Miesiąc wcześniej lokale 4-pokojowe były wyceniane na 6003 zł/m2.

Mieszkania 2-pokojowe w Koszalinie podrożały w październiku o 28 złotych na każdym metrze, a średnia cena osiągnęła poziom 6425 zł/m2. Z kolei spadek cen odnotowaliśmy w przypadku kawalerek w Koszalinie. Mogło to być spowodowane zbyt gwałtownym wzrostem cen w ubiegłych miesiącach. We wrześniu średnia cena metra kwadratowego kawalerki w Koszalinie osiągnęła poziom 7002 zł/m2. W październiku doszło do korekty cenowej, a kawalerki były oferowane w średniej cenie 6851 zł/m2.

Co dalej z cenami mieszkań w Koszalinie?

Czy to już koniec wzrostów cen mieszkań w Koszalinie? To pytanie zadaje sobie wiele osób przemierzających się do zakupu własnych czterech kątów. Rozpędzająca się inflacja oraz wysokie ceny materiałów budowlanych niestety nie zwiastują gwałtownych spadków cen w najbliższych miesiącach. Zahamowanie wzrostów cen będzie prawdopodobne, jeśli Rada Polityki Pieniężnej zdecyduje się podniesienie stóp procentowych w bardziej zdecydowany sposób. Wyższe oprocentowanie z pewnością niekorzystnie wpłynęłoby na liczbę zaciąganych kredytów hipotecznych, zmniejszając popyt na rynku nieruchomości w Koszalinie.

Zobacz także:  "Mieszkanie na sprzedaż Koszalin", czyli ogłoszenia nieruchomości w Koszalinie - gdzie szukać?

Źródło: Otodom

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl