Trzej muzycy klasyczni, podczas wyprawy rowerowej dookoła Polski pokonają około 3000 kilometrów. Od wielu już lat są artystami, realizującymi się jako: Marcin Nałęcz-Niesiołowski – dyrygent, śpiewak, pedagog akademicki, Wiktor Rakowski – puzonista orkiestry operowej i Marcin Miro Mirowski – kompozytor, dyrygent. Do Przemyśla przyjechali 7 lipca z Warszawy pociągiem, skąd wyruszyli rowerami dookoła Polski. W dniach 7-11 lipca zakończyli pierwszy etap wyprawy tj. wschodni (Przemyśl-Wiżajny). Podczas etapu północnego rajdu rowerowego (Wiżajny-Świnoujście), po drodze odwiedzili m.in. Koszalin.
Akcja została zainicjowana przez Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego, promotora aktywnego stylu życia oraz niesienia pomocy poprzez nagłaśnianie akcji charytatywnych. Wyprawa rozpoczęła się 7 lipca w Przemyślu i zakłada ukończenie trasy na początku sierpnia z metą także w Przemyślu. Jeśli sytuacja w Ukrainie na to pozwoli, zakończenie wyprawy może być powiązane z dotarciem do Lwowa. Długość trasy wynosi około 3000 kilometrów, a średnia długość odcinka na dobę to około 170 kilometrów.
Jak wygląda plan wyprawy rowerowej dookoła Polski?
Trasę wyprawy podzielono na cztery etapy:
– wschodni: Przemyśl – Wiżajny,
– północy: Wiżajny – Świnoujście,
– zachodni: Świnoujście – Kłodzko
– południowy: Kłodzko – Przemyśl lub Lwów.
Każdy z etapów jest powiązany z innym celem charytatywnym.
Etap wschodni
– zbiórka pieniężna dla Małgosi Tomczak na kolejną, niezbędną operację wydłużenia nogi. Koszt takiej operacji to ponad 600 tysięcy złotych. Link do zbiórki dla Małgosi oraz szczegółowej informacji o operacji podajemy poniżej:
– https://www.siepomaga.pl/gosia-tomczak
– https://www.facebook.com/groups/wydluzamynogeMalgosi/?ref=share
Etap północny, zachodni i południowy
– pomoc rzeczowa w postaci zbiórki instrumentów i akcesoriów muzycznych dla zbombardowanej przez Rosję, Szkoły Muzycznej w Makarowie (Makariv) w Obwodzie Kijowskim. Współpracować będziemy w tym działaniu z Dominikanami z Fastowa, Centrum św. Marcina de Porres (https://sanmartin.center/pl/strona-glowna) i Fundacją Charytatywni (https://fundacjacharytatywni.pl).
Oczywiście także, jeśli ktoś zechce wesprzeć szkołę finansowo, a także inne cele statutowe Fundacji lub Centrum św. Marcina de Porres w Fastowie będzie taka możliwość poprzez publiczną zbiórkę prowadzoną podczas wyprawy. Link do zbiórki: https://www.facebook.com/donate/133121516468122/
Osobom, które zechcą wolontaryjnie np. poprowadzić lekcje, kurs muzyczny w szkole organizatorzy postarają się stworzyć taką możliwość.
Inne cele:
– promocja wolontariatu i działalności na rzecz pomocy charytatywnej
– promocja zdrowego trybu życia, aktywności fizycznej, realizacji marzeń, stawiania ambitnych celów oraz ich realizacji
Organizatorzy zapraszają do pomocy oraz do udziału w rowerowym przejeździe dookoła Polski! Do muzyków można dołączyć nawet na niedługim odcinku – liczą się dobre chęci!
Oficjalny profil wyprawy: https://www.facebook.com/profile.php?id=100092549088922
Informacja o organizatorze
Nazywam się Marcin Nałęcz-Niesiołowski. Jestem muzykiem klasycznym, dyrygentem symfoniczno-operowym, profesorem Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Dyrektorem Teatru Wielkiego w Łodzi. Od prawie 30 lat swojej pracy artystycznej współpracuję z najważniejszymi orkiestrami i teatrami operowymi w Polsce, jak również z licznymi instytucjami zagranicznymi, od Stanów Zjednoczonych po Koreę Południową. Wydał kilkanaście płyt CD, nagrał szereg programów radiowych i telewizyjnych. Oprócz muzyki ma też liczne pasje – żeglarstwo i kolarstwo.
Źródło/zdjęcia: materiał zewnętrzny organizatora wyprawy