Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Noc Muzeów w Koszalinie w 2022 roku

Noc muzeów w Koszalinie

Noc Muzeów w Koszalinie to impreza, która na stałe wpisała się w harmonogram wydarzeń kulturalnych w naszym mieście. To właśnie wtedy muzea otwierają swoje podwoje w godzinach nocnych, a na wystawy trafiają często najbardziej skrywane skarby. Noc Muzeów jest organizowana w wielu miastach, również w Koszalinie. Kiedy wypada Noc Muzeów w 2022 roku? Na jakie atrakcje można liczyć podczas Nocy Muzeów w Koszalinie? Sprawdzamy!

Kiedy wypada Noc Muzeów w 2022 roku?

Europejska Noc Muzeów w 2022 roku wypada w sobotę 14 maja. To właśnie wtedy swoje zbiory w godzinach nocnych udostępnia wiele muzeów. Czynnych jest ponadto wiele innych miejsc związanych z promocją kultury. W tym roku Noc Muzeów odbywa się pod hasłem The Power of Museums, czyli Siła muzeów.

Czy muzea w Koszalinie biorą udział w Nocy Muzeów?

Tak, muzea w Koszalinie biorą udział w akcji organizowanej z okazji Europejskiej Nocy Muzeów. Główne muzeum w Koszalinie zaprasza zwiedzających w sobotę 14 maja 2022 od godziny 18:00. Zwiedzających po wystawach będą oprowadzać kustosze, a do doskonała okazja do zwiększenia swojej wiedzy o mieście. W dniu akcji otwarta będzie zarówno główna siedziba koszalińskiego muzeum (ul. Młyńska 37-39), jak i Zagroda Jamneńska (Jamno). 

Na Noc Muzeów zaprasza również Muzeum Obrony Przeciwlotniczej (ul. Wojska Polskiego 70). W muzeum wojskowym można zobaczyć zarówno wystawy stałe, jak i czasowe. O godzinie 18:30 odbędzie się koncert Orkiestry Wojskowej, a całość uzupełniają prelekcje na temat zbiorów muzealnych. Dużą atrakcję będzie stanowić z pewnością przejazd zabytkowych pojazdów. W tym dniu Muzeum Obrony Przeciwlotniczej będzie czynne do godziny 23:00.

Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie

Jeśli szukasz informacji o najciekawszych imprezach odbywających się w naszym mieście, zajrzyj do działu wydarzenia w Koszalinie.

Zobacz także:  Sun Festival 2022 w Kołobrzegu - kiedy, bilety, kto wystąpi?
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl