Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Dni Koszalina 2022 – kiedy i jaki jest program?

Dni Koszalina - kiedy, gdzie, program, koncerty

Dni Koszalina to cykliczna impreza, która przyciąga corocznie wielu mieszkańców miasta. To wówczas odbywają się liczne koncerty, wystawy oraz akcje towarzyszące. Podczas kilkudniowego wydarzenia na ciekawe atrakcje mogą liczyć zarówno dzieci, jak i dorośli. Dni Koszalina w 2022 roku odbędą się w maju. Jaka jest ich dokładna data? Jak wygląda program Dni Koszalina 2022? Czy koncerty są biletowane? Sprawdzamy!

Kliknij i sprawdź ceny biletów na koncerty z okazji Dni Koszalina!

Kiedy odbędą się Dni Koszalina w 2022 roku?

Dni Koszalina w 2022 roku odbędą się w dniach od 27 do 29 maja. Trzydniowe wydarzenie rozpocznie się w piątek, a zakończy w niedzielę. Data została wybrana nieprzypadkowo, gdyż wiele imprez związanych z obchodami odbywa się zazwyczaj pod gołym niebem. W ostatni majowy weekend można z pewnością liczyć na dobrą pogodę, co przełoży się na dużą frekwencję oraz udaną zabawę. Tym bardziej że w tym okresie w miejscowościach nadmorskich, takich jak Mielno, Łazy, czy też Sarbinowo, już pojawiają się liczni turyści, którzy z pewnością równie chętnie odwiedzą Koszalin podczas święta miasta.

Jaki jest program Dni Koszalina 2022?

Program Dni Koszalina w 2022 roku przewiduje atrakcje dla całej rodziny. Z okazji święta miasta odbędzie się wiele koncertów oraz wszelakich imprez sportowych i kulturalnych. Szczegóły przedstawiamy poniżej.

Nowy amfiteatr w Koszalinie
Amfiteatr jest miejscem, w którym organizowane są koncerty z okazji Dni Koszalina

Koncerty z okazji Dni Koszalina w 2022 roku

Pierwszy z koncertów związanych z obchodami Dni Koszalina 2022 odbędzie się w piątek 27 maja 2022 roku o godzinie 19:00. Na deskach koszalińskiego amfiteatru wystąpi Smolasty. Artysta pochodzący z Warszawy tworzy muzykę z pogranicza rapu, popu i R&B. 

Z kolei w niedzielę 29 maja 2022 roku na tej samej scenie wystąpi Bryska, Lanberry oraz Agnieszka Chylińska. Bryska to gwiazda młodego pokolenia, która wykonuje muzykę, w której przeplatają się gatunki indie oraz synth popu z muzyką elektroniczną. Z kolei Lanberry ma na swoim koncie wiele utworów łączących gatunki pop oraz electropop. Agnieszka Chylińska to jedna z najpopularniejszych wokalistek polskiej sceny muzycznej, która swoją karierę rozwijała przez wiele lat w zespole O.N.A. Początek niedzielnego koncertu zaplanowano na godzinę 18:00.

Zobacz także:  Wielkanoc w Emce!

Czy wstęp na koncerty z okazji Dni Koszalina w 2022 roku jest płatny?

Wstęp na koncerty z okazji Dni Koszalina w 2022 roku, które odbędą się w koszalińskim amfiteatrze, jest płatny. Wejściówki są dystrybuowane m.in. za pośrednictwem serwisów pośredniczących w sprzedaży biletów online. Na chwilę obecną w sprzedaży są dostępne bilety na piątkowy koncert rapera Smolasty. Standardowa cena bilety wynosi 20 złotych, natomiast ulgowy można nabyć w cenie 10 złotych. Szczegóły oraz bilety są dostępne tutaj. Bilety na niedzielny koncert pojawią się również wkrótce w sprzedaży.

Festiwal Foodtrucków w Koszalinie

Dni Koszalina w 2022 roku to również okazja do skosztowania dań serwowanych z foodtrucków. Z okazji święta miasta już po raz kolejny na parkingu przy koszalińskim amfiteatrze odbędzie się Festiwal Foodtrucków. W dniach od 27 do 29 maja codziennie w godzinach od 12:00 do 22:00, będzie można zakupić dania serwowane zarówno na ciepło, jak i na zimno. Jak zawsze różnorodność serwowanych dań sprawia, że w menu z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Bieg Kolorów oraz Noc Kolorów

Tegoroczne Dni Koszalina zapowiadają się niezwykle kolorowo. To za sprawą wydarzenia, które odbędzie się w sobotę 28 maja 2022 roku. Od 14:00 do 16:00 zaplanowano Bieg Kolorów, którego trasa będzie wiodła parkowymi ścieżkami. Uczestnicy będą obsypywani kolorowymi proszkami holi. Z kolei wieczorem, w godzinach od 21:30 do 01:00 w Parku im. Książąt Pomorskich odbędzie się pokaz kolorowych iluminacji, czyli “Noc kolorów”. Imprezie towarzyszyć będą m.in. występy muzyczne oraz pokazy teatru ognia.

[Aktualizacja z dnia 26.05.2022] Uwaga: W związku z niekorzystnymi prognozami pogody, które zapowiadają nadejście silnych, porywistych wiatrów, “Noc kolorów” została odwołana w pierwotnym terminie. Nowa data imprezy zostanie ogłoszona przez organizatorów w najbliższym czasie.

Impreza motocyklowa “Motoserce”

W sobotę 28 maja 2022 roku na parkingu przed koszalińskim amfiteatrem odbędzie się impreza motocyklowa “Motoserce”. Celem imprezy jest promowanie idei krwiodawstwa oraz zbiórka krwi na rzecz dzieci poszkodowanych w wypadkach drogowych. Ponadto odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz podopiecznej Fundacji “Zdążyć z Miłością”. Organizatorami wydarzenia są członkowie klubów motocyklowych Boruta MC Poland (Oddział Białogard) oraz Klub Motocyklowy Adventure (przy oddziale PTTK Koszalin). Program imprezy przewiduje m.in. koncert zespołu Woodland Spirit oraz występ dzieci z koszalińskiego przedszkola Happy Days.

Zobacz także:  Food Trucki w Koszalinie

Pokaz iluzji

Tegoroczne Dni Koszalina będą również okazją do zobaczenia na żywo pokazu iluzji z prawdziwego zdarzenia. Na sobotę 28 maja 2022 roku zaplanowano bowiem występ popularnego polskiego iluzjonisty Macieja Pola. Pokaz magii to gwarancja dobrej zabawy zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Show w koszalińskim afiteatrze rozpocznie się o godzinie 12:00, a wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Rajd rowerowy szklakiem koszalińskich zabytków

Również w sobotę 28 maja 2022 roku spod Amfiteatru w Koszalinie wystartuje rajd rowerowy. Start przewidziany jest na godzinę 12:00. Trasa przejazdu prowadzi szklakiem koszalińskich zabytków. W Archiwum Państwowym odbędzie się piknik dla uczestników wycieczki. Rajd rowerowy z okazji Dni Koszalina to doskonała okazja do poznania historii miasta. Trasa rajdu rowerowego została zaplanowana w ten sposób, aby mogły wziąć w niej udział rodziny z dziećmi.

35-lecie Zespołu Tańca Ludowego Bałtyk

Dni Koszalina to również doskonała okazja do zobaczenia na żywo występu Zespołu Tańca Ludowego Bałtyk, który w tym roku obchodzi 35-lecie swojego istnienia. W sobotę 28 maja 2022 roku o godzinie 18:00 w koszalińskim amfiteatrze odbędzie się koncert folklorystyczny. Zespół Bałtyk jest laureatem wielu festiwali, organizowanych zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Zawody Strongman w Koszalinie

W niedzielę 29 maja 2022 roku w Parku przy Amfiteatrze w Koszalinie pojawią się strongmani. Zawodnicy z całej Polski będą rywalizować w kilku widowiskowych konkurencjach. Siłacze będą przeciągać Tira, przerzucać opony oraz spacerować z ciężarami (spacer Farmera). Imprezę poprowadzą znani strongmani – Jacek Dymek oraz Sławomir Toczek. Zawody Strongman w Koszalinie z pewnością dostarczą wielu emocji zarówno dzieciom, jak i dorosłej części widowni.

Szalone lata 70, czyli Jubileuszowa Noc w Bibliotece

Koszalińska Biblioteka Publiczna organizuje w piątek 27 maja 2022 roku jubileuszowe wydarzenie, które potrwa od godziny 16:30 do 22:00. Podczas nocy w bibliotece odbędą się spotkania z pisarzami, Kiermasz Dizajnu, wystawa grafik, warsztaty, a także koncert w wykonaniu wokalistów z Teatru Variete Muza.

Zobacz także:  Mieleńskie Lato Artystyczne 2022, czyli kalendarz wydarzeń kulturalno-artystycznych w Mielnie

Dzień otwarty w Archiwum Państwowym w Koszalinie

W sobotę 28 maja 2022 roku będzie można zwiedzić magazyny oraz wystawy zorganizowane w Archiwum Państwowym w Koszalinie. Na miejscu zorganizowana będzie ponadto strefa dla dzieci, geneaologa oraz archiwisty rodzinnego. Archiwum będzie otwarte dla odwiedzających od godziny 12:00 do 17:00.

Seans filmowy z ukraińskim dubbingiem

Kino Kryterium zaplanowało na niedzielę 29 maja 2022 roku seans filmowy z ukraińskim dubbingiem. O godzinie 12:00 rozpocznie się projekcja filmu animowanego “Jakub, Mimmi i gadające psy”. Wstęp jest bezpłatny. W ten sposób organizatorzy wychodzą naprzeciw potrzebom wielu obywateli Ukrainy, którzy mieszkają w Koszalinie.

Spektakle teatralne

Nie zawiodą się również miłośnicy sztuki teatralej. Podczas Dni Koszalina Bałtycki Teatr Dramatyczny (BTD) wystawi trzy sztuki. W piątek 27 maja 2022 o godzinie 19:00 będzie można zobaczyć “Szalone nożyczki”. Dzień później, w sobotę odbędą się dwa spektakle – “Martwa natura” (godz. 18:00) oraz “Akompaniator” (godz. 20:30). W niedzielę o godzinie 19:00 będzie można zobaczyć “Martwą naturę”.

Ulica Barw

Pałac Młodzieży w Koszalinie sprawi, że w piatek 27 maja 2022 roku ulica Bogusława II 2 będzie kolorowa. Jak co roku mieszkańcy miasta są zapraszani do wspólnej zabawy w ramach Ulicy Barw. W tym roku w ramach wydarzenia odbędzie się Piknik Ekologiczny oraz Sztuka dla świata. Początek kulturalno-rekreacyjnej imprezy plenerowej zaplanowano na godzinę 16:00.

Malowanie Mostów

Malowanie Mostów stało się już coroczną tradycją w Koszalinie. W sobotę 28 maja 2022 roku o godzinie 12:00 młodzi artyści, wychowankowie Pałacu Młodzieży w Koszalinie, będą ozdabiać most w Parku im. Książąt Pomorskich przy ulicy Zwycięstwa. Będzie to już 51. edycja Malowania Mostów, a dzieło młodych artystów z pewnością będzie można podziwiać przed długi czas.

Co poza tym ciekawego dzieje się w Koszalinie?

Jeśli szukasz informacji na podobne tematy, z pewnością znajdziesz je w dziale wydarzenia w Koszalinie. To właśnie w tej części naszego serwisu informujemy na bieżąco o najciekawszych imprezach, koncertach i innych wydarzeniach organizowanych na terenie miasta. Ponadto dostępne jest przejrzyste kalendarium imprez wraz intuicyjną w obsłudze wyszukiwarką. Jeśli szukasz pomysłów na spędzenie wolnego czasu, zajrzyj ponadto do działu atrakcje w Koszalinie oraz turystyka.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl