Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Skocznia narciarska w Koszalinie powstanie na zboczu Góry Chełmskiej!

Skocznia narciarska w Karpaczu, która wkrótce trafi do Koszalina

Już wkrótce rozpoczną się prace związane z budową skoczni narciarskiej w Koszalinie. Obiekt o punkcie konstrukcyjnym K-85 powstanie na zachodnim zboczu Góry Chełmskiej. To wszystko dzięki umowie, jaką udało się zawrzeć z władzami Karpacza, od którego Koszalin odkupi skocznię Orlinek. Rekord tejże skoczni wciąż należy do Adama Małysza, który oddał na niej w 2004 roku skok na odległość 94,5 metra. Czy uda się go pobić w Koszalinie?

Skocznia Orlinek w Karpaczu to obiekt, który zbudowano w 1978 roku, a następnie gruntownie zmodernizowano na przełomie stuleci. Obiekt, który wkrótce trafi do Koszalina, jest wyposażony w windę dla zawodników oraz stanowiska dla sędziów. Wysokość skoczni wynosi 94 metry, co sprawia, że skocznia narciarska w Koszalinie będzie jednym z najwyższych obiektów w mieście. Ponadto z zeskoku będzie widać jezioro Jamno, Morze Bałtyckie, a nawet Biesiekierz, co nada koszalińskiej skoczni unikalności niemal w skali całego świata. Już dziś wspomina się o tym, że skocznia będzie nosiła imię jednego z popularnych koszalińskich skoczków narciarskich.

Skocznia narciarska jako punkt widokowy
Skocznia Orlinek pełni obecnie również rolę punktu widokowego oraz jest wykorzystywana do uprawiania sportów ekstremalnych

Zawody rozgrywane na skoczni narciarskiej w Koszalinie z pewnością przyciągną fanów skoków nie tylko z naszego regionu. Na koszalińskiej skoczni planowane są zarówno zawody zimowe, jak i Letnie Grand Prix w skokach narciarskich. Skoki na igelicie będą odbywały się w lipcu lub sierpniu. Wówczas w Koszalinie będzie można podziwiać najlepszych skoczków na świecie. Podobnie jak w Karpaczu, również i w naszym mieście, skocznia będzie mogła ponadto pełnić funcję ogólnodostępnego punktu widokowego.

Atrakcyjność turystyczna regionu wzrośnie

Budowa skoczni narciarskiej w Koszalinie ma na celu zwiększenie atrakcyjności turystycznej naszego regionu. Możliwość zobaczenia na żywo skoków narciarskich podczas wypoczynku w Mielnie, Łazach, Chłopach, Gąskach lub Sarbinowie, będzie z pewnością nie lada gratką dla wielu turystów. Przy okazji zachęcamy do odwiedzenia działu atrakcje w Koszalinie, gdzie znajdziesz odpowiedź na pytanie, co ciekawego można robić w naszym mieście. Mnóstwo wartościowych i aktualnych treści można ponadto znaleźć w pozostałych działach tematycznych, takich jak zakupy w Koszalinie, turystyka oraz miejski poradnik.

Zobacz także:  PlayPark, czyli park trampolin w Koszalinie

Aktualizacja: Artykuł o skoczni narciarskiej w Koszalinie był naszym żartem primaprilisowym opublikowanym w dniu 1 kwietnia 2022 roku. Z racji tego, że wzbudził duże zainteresowanie, pozostawiamy go na łamach naszego portalu. Jednoczesnie zapraszamy do odwiedzenia działu atrakcje w Koszalinie, gdzie znajdziesz wiele artykułów na temat najciekawszych atrakcji w naszym mieście.

P. Aprilis

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl