Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Łazy nad morzem – atrakcje, dojazd, noclegi

Główne zejście na plażę w Łazach

Łazy to mała, urokliwa miejscowość nadmorska, położona w okolicach Koszalina. Wioska jest corocznie odwiedzana przez tysiące turystów z całej Polski, spragnionych kontaktu z naturą. Miejscowość jest także chętnie odwiedzana przez mieszkańców regionu, którzy często wybierają się do Łaz na krótkie, jednodniowe wycieczki, również poza sezonem. Jak dojechać do Łaz? Jakie atrakcje czekają na turystów w Łazach? Dlaczego warto wybrać się do Łaz na wakacje? Wszystkie wątpliwości rozwiewamy w naszym dzisiejszym poradniku turystycznym!

Łazy w województwie zachodniopomorskim

Na początek warto poznać krótką charakterystykę miejscowości. Łazy to wieś położona w gminie Mielno, w powiecie koszalińskim. Na stałe jest zamieszkiwana zaledwie przez kilkuset mieszkańców, jednak w sezonie przypomina tętniące życiem miasteczko. Łazy z jednej strony otacza plaża i Morze Bałtyckie, z drugiej są położone pomiędzy jeziorami Jamno i Bukowo. To wszystko nadaje tej małej nadmorskiej miejscowości unikalnego klimatu.

Jak dojechać do Łaz nad morzem?

Łazy są położone około 20 kilometrów od Koszalina i około 10 kilometrów od centrum Mielna. Najprostszy dojazd, jadąc przez Koszalin, wiedzie przez Gorzebądz, Suchą Koszalińską, Kleszcze i Osieki. Przejeżdżając przez Koszalin, należy kierować się na Gdańsk i Sianów. Następnie, mijając Aquapark i przejeżdżając przez Górę Chełmską, należy skręcić w lewo, kierując się znakami na Darłowo.

Alternatywną trasą jest ta wiodąca z Koszalina do Łaz przez Mielno. Warto jednak mieć na uwadze, że w sezonie letnim, na odcinku łączącym Mścice i Mielno, tworzą się wielokilometrowe korki. Wybranie wcześniej polecanej trasy, może pozwolić na znaczne skrócenie czasu przejazdu.

Zobacz także:  Wycieczka do Warszawy z Koszalina - dojazd, atrakcje, noclegi

Atrakcje w Łazach nad Morzem

Łazy to spokojna miejscowość, którą jako cel swoich wakacyjnych wyjazdów najchętniej wybierają osoby starsze oraz rodziny z dziećmi, doceniające spokojny wypoczynek nad morzem. Niemniej w miejscowości można znaleźć wiele atrakcji, które umilą spędzanie wolnego czasu.

Plaża w Łazach

Plaża w Łazach jest szeroka, piaszczysta oraz osłonięta sosnowym lasem. Wejścia na plażę w Łazach są długie i wiodą przez las, a to pozwala na dodatkowy kontakt z naturą. W wielu miejscach plaża sprawia wręcz wrażenie dzikiej, jakich mało nad Bałtykiem. Na obrzeżach Łaz, również w szczycie sezonu można wciąż znaleźć miejsca spokojnie, bez tłumów plażowiczów. Warto wspomnieć, że w tej okolicy znajduje się również plaża dla nudystów Bukowo. Nudystów można spotkać na plaży znajdującej się w kierunku Dąbkowic, w odległości około jednego kilometra od pętli na ulicy Leśnej.

Plaża w Łazach
Plaża w Łazach
Zejście na plażę w Łazach
Jedno z bocznych zejść na plażę w Łazach
Wejście na plażę przez las w Łazach
Dziewicze wejście na plażę przez nadbałtycki las
Główne wejście na plażę w Łazach
Główne wejście na plażę w Łazach

Taras widokowy w Łazach

Taras widokowy w Łazach znajduje się przy głównym wejściu na plażę. Platforma widokowa jest umieszczona na wysokości kilku metrów plaża, a z tarasu rozpościera się piękny panoramiczny widok na morze. Można z niego podziwiać zachody słońca, a w okresie wakacyjnym uczestniczyć ponadto w cyklicznie organizowanych wydarzeniach artystycznych.

Taras widokowy w Łazach
Taras widokowy nad morzem w Łazach

Pomnik Kotwicy w Łazach

Pomnik Kotwicy w Łazach to jeden z najbardziej rozpoznawalnych elementów związanych z tą małą miejscowością nadmorską. Duża, metalowa kotwica znajduje się na podeście umiejscowionym na nowym tarasie widokowym. Wraz z napisem “ŁAZY” znajdującym się poniżej kotwicy, często można ją zobaczyć na zdjęciach zamieszczanych w sieci przez wczasowiczów.

Łazy - pomnik Kotwicy
Pomnik Kotwicy na tarasie widokowym w Łazach

Jezioro Jamno w Łazach

Jezioro Jamno to dziewiąty co do powierzchni zbiornik wodny w Polsce, o niebagatelnej powierzchni ponad 2200 hektarów. Na jeziorze Jamno w Łazach znajduje się pomost, przy którym wypożyczany jest sprzęt pływający. Jezioro to także dobra opcja dla wędkarzy, których często można spotkać przy brzegu.

Zobacz także:  Jezioro Jamno - atrakcje, informacje i ciekawostki o Jamnie

Rezerwat Przyrody “Łazy”

Całe terytorium Łaz leży na obszarze chronionego krajobrazu Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego. Warto wiedzieć, że zaledwie kilometr od Bałtyku, w kierunku południowo-wschodnim od Łaz, znajduje się Rezerwat Przyrody “Łazy”. Obszar o powierzchni ponad 220 hektarów to unikalne torfowisko i tereny leśne, na którym występują rzadkie gatunki roślin. 

Rezerwat Przyrody Łazy
Rezerwat Przyrody Łazy to torfowiska i lasy sosnowe

Ścieżki rowerowe w Łazach

Na brak rozrywek nie mogą narzekać w Łazach również miłośnicy wycieczek rowerowych. Wiele osób decyduje się na wypożyczenie roweru i wybranie się na przejażdżkę do Mielna. Całą trasę można pokonać bezpiecznie ścieżką rowerową Łazy-Mielno  biegnącą wzdłuż głównej ulicy łączącej obydwie miejscowości. Często tę formę relaksu wybierają rodziny z dziećmi. Nieco dłuższa wycieczka czeka tych, którzy wybiorą się rowerem do Koszalina, na przykład na Górę Chełmską.

Ulica Leśna w Łazach

Ulica Leśna to główna ulica w Łazach, przy której znajduje się wiele punktów gastronomicznych i atrakcji typowych dla nadmorskich kurortów. W smażalniach można skosztować ryb, a kawiarniach zjeść gofra lub lody. Sezonowo przy ulicy Leśnej jest otwartych również wiele atrakcji dla dzieci, m.in. mini wesołe miasteczko, salon gier i małpi gaj.

Centrum Łaz nad morzem
Ulica Leśna w Łazach – okolice głównego wejścia na plażę
Ulica Leśna w Łazach
Restauracje przy głównej ulicy w Łazach
Spokojna miejscowość nadmorska - Łazy, ul. Leśna
Łazy na początku sezonu wakacyjnego
Chodnik w nadmorskich Łazach
Tuż przed rozpoczęciem sezonu nad polskim morzem
Parking w Łazach
Zaletą Łaz jest wiele miejsc parkingowych tuż przy pasie nadmorskim

Atrakcje w okolicach Łaz

Łazy są oddalone zaledwie kilka kilometrów od Mielna i kilkanaście od Koszalina. Z tego powodu, szczególnie w deszczowe dni, wiele osób wypoczywających w Łazach poszukuje alternatywnych rozrywek. Wszystkie atrakcje w Mielnie przedstawiliśmy w jednym z naszych wcześniejszych poradników. Z kolei pełną listę tych znajdujących się w Koszalinie, znajdziesz w dziale atrakcje w Koszalinie. Opisujemy w nim m.in. koszaliński Aquapark, park trampolin oraz wiele innych ciekawych miejsc wartych do odwiedzenia.

Noclegi w Łazach nad morzem

Pomimo tego, że Łazy to stosunkowo mała miejscowość, to dysponuje całkiem dobrze rozbudowaną bazą noclegową. Wczasowicze mają do wyboru noclegi w pensjonatach, hotelach, jak i nowoczesnych resortach wakacyjnych. Dostępnych jest ponadto wiele pól kempingowych oraz domków letniskowych na wynajem. Oferty noclegów w Łazach, które są oferowane przez właścicieli prywatnych pensjonatów, można znaleźć m.in. na popularnych portalach ogłoszeniowych. Ciekawą ofertę można znaleźć również na portalu Travelist.pl.

Zobacz także:  Lotnisko Koszalin, czyli który port lotniczy jest najbliżej Koszalina?
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl