Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

GEA Koszalin, czyli nowy zakład produkcyjny GEA Tuchenhagen w Koszalinie

GEA Koszalin - nowy zakład produkcyjny GEA Tuchenhagen w Koszalinie

Już wkrótce w naszym mieście powstanie niemal 200 nowych miejść pracy. A to za sprawą rozbudowy zakładu produkcyjnego GEA Tuchenhagen w Koszalinie, zlokalizowanego na terenie Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSSE). Pierwsze prace związane z rozbudową fabryki GEA rozpoczęły się w maju 2021 roku. Oddanie do użytku wielkopowierzchniowego budynku przy ulicy Bowid 9R zapowiedziano na 2022 rok. Zakład w Koszalinie będzie jednym z najnowocześniejszych w Polsce. Czym zajmuje się firma GEA? Co jest produkowane w zakładzie GEA w Koszalinie? Kiedy nowy budynek będzie gotowy? Sprawdzamy!

Czym zajmuje się firma GEA?

Firma GEA to jeden z największych na świecie dostawców nowoczesnych technologii dla przemysłu przetwórstwa żywności, farmaceutycznego oraz produkcji napojów. Swoje technologie GEA wdraża również w firmach działających w wielu innych gałęziach przemysłu. Procesy produkcji oferowane przez GEA są dostarczane do firm działających nawet w najdalszych zakątkach świata. Firma posiada kilkadziesiąt oddziałów, które są zlokalizowane nie tylko w Europie. Spośród 6 zakładów produkcyjnych działających w Polsce, jeden znajduje się w Koszalinie.

Co jest produkowane w zakładzie GEA w Koszalinie?

Zakład produkcyjny GEA w Koszalinie, znajdujący się przy ulicy Bowid 9R na terenie strefy ekonomicznej, jest miejscem pracy dla około 80 osób. W koszalińskim zakładzie GEA Tuchenhagen są produkowane elementy do zaworów, kołnierzy oraz pomp. Półprodukty są podzespołami dla fabryk znajdujących się w Niemczech i Szwajcarii.

Nowy zakład produkcyjny GEA w Koszalinie

Budowa nowego zakładu produkcyjnego GEA w Koszalinie rozpoczęła się 21 maja 2021 roku. Inwestycja, dzięki której na terenie Koszalina zostanie stworzonych nawet 200 nowych miejsc pracy, ma być ukończona już w 2022 roku. Jak zapewniają przedstawiciele przedsiębiorstwa, nowy obiekt będzie fabryką przyszłości. Zakład ma być neutralny dla środowiska. Na dachu zostanie zamontowana fotowoltaika, dzięki której firma będzie mogła produkować własną energię elektryczną. Planuje się również wykorzystanie biometanu, czyli ekologicznego gazu ziemnego. Niskie zapotrzebowanie energetyczne budynku ma zapewnić odpowiednia izolacja oraz wykorzystanie naturalnego oświetlenia wspomaganego LED.

Zobacz także:  Największe firmy w Koszalinie, czyli lista największych pracodawców z Koszalina

Nowy zakład produkcyjny przy ulicy Bowid ma zwiększyć wydajność oraz wyznaczać nowe standardy produkcji. W nowym obiekcie znacznie zwiększy się powierzchnia produkcyjna. Co więcej – zadbano o to, aby zakład mógł być nadal powiększany w przyszłości. W Koszalinie będą produkowane m.in. pompy higieniczne i podciśnieniowe. Są one powszechnie wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu. Ponadto na terenie zakładu będą świadczone usługi m.in. wiercenia, frezowania, spawania oraz montażu. Warto wspomnieć, że wkrótce wszystkie zakłady produkcyjne GEA będą wykorzystywały jeden globalny system ERP. Takie rozwiązanie ma jeszcze bardziej usprawnić wszystkie procesy w firmie.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl