Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Testy na koronawirusa w Koszalinie – gdzie można wykonać test na COVID?

Testy na koronawirusa w Koszalinie - gdzie można zrobić bezpłatnie

Wykonanie testów na koronawirusa może być konieczne w kilku sytuacjach. Badanie muszą wykonać m.in. osoby wybierające się w podróż w określonych kierunkach. Z tego powodu, wielu mieszkańców Koszalina i okolic, poszukuje informacji, gdzie tego testy można wykonać w naszym mieście. Kilka placówek oferuje bezpłatne testy na COVID, w innych laboratoriach można wykonać komercyjne, odpłatne badanie. Dziś sprawdzamy, gdzie można wykonać testy na koronawirusa w Koszalinie.

Dla kogo bezpłatny test na koronawirusa?

Warto wiedzieć, że w niektórych przypadkach testy na koronawirusa można wykonać całkowicie bezpłatnie. Te są dostępne m.in. dla osób kierowanych na leczenie uzdrowiskowe. Testy na COVID wykonają bezpłatnie również osoby posiadające skierowanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) lub nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Ponadto mogą na nie liczyć dzieci przed wyjazdem zagranicznym, jednak wcześniej wymagana jest rejestracja. Rodzice mogą zarejestrować swoje dziecko na bezpłatny test na SARS-CoV-2, klikając w odpowiedni link, który można znaleźć, odwiedzając stronę wojewódzkiego oddziału NFZ. W przypadku Koszalina należy wejść na stronę nfz-szczecin.pl.

W tym samym serwisie można znaleźć link do formularza, który mogą wypełnić osoby podejrzewające u siebie zakażenie koronawirusem. Odpowiadając na kilka pytań online, system określa kwalifikację do bezpłatnego badania na COVID. W przypadku kwalifikacji, następnym krokiem jest kontakt ze strony Konsultanta z Centrum Monitorowania domowej Opieki Medycznej. Następnie w systemie eKoleja jest wystawiane skierowanie na test.

Gdzie w Koszalinie można wykonać bezpłatny test na koronawirusa?

W Koszalinie działa kilka punktów, w których można wykonać bezpłatne testy na koronawirusa. Pełna lista punktów w województwie zachodniopomorskim jest dostępna pod adresem nfz-szczecin.pl. Poniżej znajdziesz listę punktów działających na terenie Koszalina: 

Zobacz także:  CSSP Koszalin, czyli Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie

Szpital Wojewódzki w Koszalinie

ul. Chałubińskiego 7
punkt czynny:
– poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek, sobota, niedziela: 8:00-10:00,
– środa: 16:00-18:00,
rejestracja: 571 314 497

SP ZOZ MSWiA

ul. Szpitalna 2;
punkt czynny:
– poniedziałek – piątek: 8:00-10:00
– sobota, niedziela – punkt nieczynny
rejestracja telefoniczna: 538 556 275 (08:00 – 12:00)

Alab laboratoria Sp. z o.o.

ul. Fałata 34 (Hala Gwardii – boisko żużlowe);
punkt czynny:
– poniedziałek-środa, piątek-niedziela: 11:00-13:00
– czwartek 15:00 – 17:00
rejestracja telefoniczna: 797 028 368

Diagnostyka Sp. z o.o.

ul. Chopina 24,
punkt czynny:
– poniedziałek – niedziela: 7:45-10:00
rejestracja telefoniczna: 797 173 216, 797 173 258  (pon.-pt. / 8:00-14:30)

Gdzie w Koszalinie można zrobić odpłatne badanie na koronawirusa?

Na terenie naszego miasta działa również kilka punktów, które oferują płatne testy na koronawirusa. Za odpowiednią opłatą można wykonać badanie na COVID praktycznie w każdym momencie. Odpłatne testy są dostępne m.in. w laboratorium Synevo, Alab oraz Diag. W Koszalinie wykonywane są testy różnych rodzajów tj. antygenowe, genetyczne oraz z krwi żylnej. Cena testu jest uzależniona od rodzaju badania, a te najtańsze zaczynają się od około 100 złotych. Warto wspomnieć również o testach dostępnych w aptekach i marketach do samodzielnego przeprowadzenia w domu. Wyniki w nich otrzymane należy jednak traktować jako orientacyjne.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl