Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

KKS, czyli Koszalińska Karta Seniora

Koszalińska Karta Seniora - wniosek, komu przysługuje, gdzie złożyć, partnerzy programu KKS

Koszalińska Karta Seniora to lokalny program, którego celem jest wzmocnienie aktywności społecznej osób w starszym wieku. Dzięki KKS koszalińscy seniorzy mogą liczyć na wiele zniżek oferowanych zarówno przez prywatne firmy, jak i instytucje działające na terenie miasta. Dzięki temu seniorzy mają ułatwiony dostęp do sportu, kultury oraz rekreacji. Komu przysługuje Koszalińska Karta Seniora? Jak i gdzie złożyć wniosek o KKS? Które firmy i instytucje uczestniczą w programie i oferują zniżki dla seniorów w Koszalinie? Sprawdzamy!

Komu przysługuje Koszalińska Karta Seniora?

Koszalińska Karta Seniora przysługuje osobom, które ukończyły 60. rok życia. Warunkiem koniecznym do uczestnictwa w programie jest ponadto zamieszkiwanie na terenie miasta Koszalin. Dzięki posiadaniu KKS seniorzy mogą liczyć na wiele zniżek oferowanych przez partnerów programu. Program obowiązuje od 1 kwietnia 2016 roku i z pewnością jeszcze przez długie lata będzie wspierał koszalińskich seniorów.

Gdzie złożyć wniosek o Koszalińską Kartę Seniora?

Wniosek o wydanie Koszalińskiej Karty Seniora można złożyć w Urzędzie Miejskim w Koszalinie. Są one przyjmowane w Kancelarii Urzędu w poniedziałki od 9:00 do 17:00. Natomiast w pozostałe robocze dni tygodnia wnioski można składać od 7:15 do 15:15. Prawidłowo wypełniony, pobrany ze strony internetowej koszalińskiego magistratu wniosek, można również przesłać na adres Urzędu Miejskiego drogą pocztową (ul. Rynek Staromiejski 6-7, 75-007 Koszalin). Urząd ma 30 dni na rozpatrzenie wniosku o wydanie karty zniżkowej dla seniora. Po jego pozytywnym rozpatrzeniu karta jest wysyłana na adres beneficjenta podany we wniosku.

Jak złożyć wniosek o Koszalińską Kartę Seniora?

Wniosek o wydanie Koszalińskiej Karty Seniora składa się z dwóch stron, a jego wypełnienie zajmuje dosłownie kilka chwil. Wystarczy podać swoje dane osobowe, zawierające m.in. datę urodzenia, miejsce zamieszkania oraz numer pesel. Należy również potwierdzić podpisem zamieszkiwanie na terenie miasta. Ten sam wniosek obowiązuje w przypadku składania aplikacji o nową Kartę Seniora, jak i wydanie jej duplikatu np. po zgubieniu.

Zobacz także:  Okno Życia w Koszalinie

Gdzie są oferowane zniżki dla posiadaczy Koszalińskiej Karty Seniora?

Posiadacze Koszalińskiej Karty Seniora mogą liczyć na wiele zniżek. Są one oferowane zarówno przez prywatne firmy, jak i instytucje zlokalizowane na terenie miasta i okolic. Na zniżki i rabaty można liczyć w jednostkach prowadzących działalność w zakresie sportu, rekreacji, kultury oraz edukacji. Na liście instytucji oferujących zniżki znajduje się między innymi Bałtycki Teatr Dramatyczny (BTD), Filharmonia Koszalińska, CK 105, muzeum oraz park wodny w Koszalinie.

Z kolei, jeśli chodzi o prywatne firmy, seniorzy mogą liczyć na rabaty w szkołach językowych, sklepach spożywczych, piekarniach, ciastkarniach oraz barach i restauracjach. Na liście firm oferujących zniżki znajdują się ponadto gabinety stomatologiczne i fizjoterapeutyczne, a także zakłady optyczne, fryzjerskie oraz kosmetyczne. Pełna lista wciąż się powiększa, a wszystkich partnerów programu można znaleźć na stronie koszalin.pl. Ponadto korzystając z usług i robiąc zakupy w Koszalinie, warto rozejrzeć się, czy w danym punkcie jest oznaczenie “Tu honorujemy Koszalińską Kartę Seniora”.

Jeśli szukasz informacji na podobne tematy, z pewnością znajdziesz je w dziale miejski poradnik. Na jego łamach publikujemy artykuły ułatwiające codzienne życie i załatwienie wielu spraw w Koszalinie. Opisujemy m.in. Koszalińską Kartę Dużej Rodziny, a także instytucje i urzędy działające na terenie miasta.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl