KKDR, czyli Koszalińska Karta Dużej Rodziny

KKDR, czyli Koszalińska Karta Dużej Rodziny - dla kogo, wniosek, informacje

Koszalińska Karta Dużej Rodziny to lokalna inicjatywa będąca niezależną wobec ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny. KKDR mogą uzyskać osoby wychowujące co najmniej trójkę dzieci i zamieszkałe na terenie miasta Koszalin. Posiadanie karty upoważnia do korzystania z wielu zniżek, nie tylko na terenie miasta, ale i w okolicznych miejscowościach. Katalog partnerów Koszalińskiej Karty Dużej Rodziny rozrasta się z dnia na dzień, dlatego warto skorzystać z możliwości jakie daje uczestnictwo w programie. Komu przysługuje Koszalińska Karta Dużej Rodziny? Jak i gdzie złożyć wniosek o wydanie KKDR? Jak wygląda lista partnerów partycypujących w programie zniżkowym? Tego dowiesz się z naszej dzisiejszej publikacji!

Kto może uzyskać Koszalińską Kartę Dużej Rodziny?

Koszalińska Karta Dużej Rodziny przysługuje osobom wychowującym co najmniej trójkę dzieci w wieku do 18 lat lub 25 lat, jeśli dziecko uczy się, studiuje lub posiada orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym lub znacznym. Warunkiem koniecznym pozwalającym na ubieganie się o KKDR jest ponadto zamieszkanie na terenie Koszalina. Kartę może uzyskać rodzic lub jego małżonek, rodzic zastępczy, opiekun prawny lub faktyczny, a także osoba prowadzące rodzinny domy dziecka, dyrektor lub wychowawca w placówce opiekuńczo-wychowawczej. 

Gdzie złożyć wniosek o Koszalińską Kartę Dużej Rodziny?

Wniosek o Koszalińską Kartę Dużej Rodziny można złożyć na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest osobista wizyta w Centrum Usług Społecznych przy alei Monte Casino 2. CUS Koszalin jest potocznie określany przez mieszkańców miasta jako MOPS lub MOPR. Biuro Obsług Klienta znajduje się na parterze budynku, a wnioski są przyjmowane od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 14:00. Wniosek o KKDR można złożyć również drogą online, korzystając z Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (e-Puap). Wzór wniosku jest dostępny na stronie BIP koszalińskiego CUS, znajdującej się pod adresem cus.koszalin.ibip.pl.

Zobacz także:  Eduportal Koszalin, Vulcan, ESZO, czyli Elektroniczny System Zarządzania Oświatą w Koszalinie

Jak uzyskać Koszalińską Kartę Dużej Rodziny?

Złożenie wniosku o wydanie Koszalińskiej Karty Dużej Rodziny jest bardzo proste. Konieczne jest jednak dołączenie kompletu wymaganych dokumentów. W przypadku rodziców lub opiekunów należy przedstawić dowód tożsamości. Należy również potwierdzić tożsamość dzieci oraz załączyć ich akty urodzenia, jeśli są w wieku do 18 lat. W przypadku dzieci starszych konieczne jest zaświadczenie o planowanym terminie ukończenia nauki w szkole.

Dodatkowe zaświadczenia należy przedłożyć w przypadku dzieci posiadających umiarkowany lub znaczny stopień niepełnosprawności, a także m.in. wychowywanych w rodzinach zastępczych, placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Szczegółowy wykaz dokumentów znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej CUS, pod linkiem wspomnianym w naszym artykule. W niektórych przypadkach urząd może zażądać dostarczenia dodatkowych dokumentów.

Ile kosztuje wydanie Koszalińskiej Karty Dużej Rodziny?

Wydanie Koszalińskiej Karty Dużej Rodziny jest bezpłatne. Opłaty nie są pobierane również w przypadku przedłużania ważności karty. Z kolei w przypadku zgubienia karty, opłata za wydanie duplikatu wynosi 10 złotych. Należy ją wnieść na konto CUS w Koszalinie, wskazane na stronie internetowej urzędu. Duplikat jest wydawany w terminie do 14 dni od momentu złożenia wniosku.

Partnerzy programu Koszalińskiej Karty Dużej Rodziny

Lista partnerów programu Koszalińskiej Karty Dużej Rodziny jest bardzo długa. Na zniżki można liczyć w wielu lokalnych restauracjach, sklepach, kwiaciarniach, salonach fryzjerskich i optycznych, piekarniach, hotelach, a nawet w biurach nieruchomości. Zniżki dla posiadaczy KKDR oferują ponadto sieci taksówkarskie w Koszalinie, a także przedszkola działające na terenie miasta.

Wśród najpopularniejszych punktów rozrywkowych i kulturalnych, gdzie honorowana jest Koszalińska Karta Dużej Rodziny, warto wspomnieć, chociażby o Filharmonii Koszalińskiej, BTD Koszalin, muzeum w Koszalinie, CK105, czy też o aquaparku. Lista jest aktualizowana na bieżąco, a do programu wciąż dołączają nowe firmy i lokalne instytucje.

Jeśli szukasz artykułów na podobne tematy, z pewnością znajdziesz je w dziale miejski poradnik na łamach naszego portalu. Przedstawiamy w nim treści ułatwiające załatwienie wielu codziennych spraw w naszym mieście. W jednym z artykułów opisujemy Koszalińską Kartę Seniora. Przedstawiamy również sylwetki urzędów i instytucji działających na terenie Koszalina.

Zobacz także:  Sąd Rejonowy w Koszalinie - gdzie jest i jakie ma wydziały?

Jak podoba Ci się ten artykuł?

Kliknij, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jeszcze nikt nie oceniał tego artykułu.

Przepraszamy, że artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań 🙁

Pomóż nam ulepszyć artykuł

Daj nam znać, co poprawić, aby był lepszy.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najwięcej głosów
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto również przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl