Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Schronisko dla zwierząt w Koszalinie, czyli “Leśny zakątek”

Schronisko dla zwierząt w Koszalinie - Leśny zakątek

Schroniska dla bezdomnych zwierząt pełnią bardzo ważną funkcję na terenie każdego miasta oraz powiatu. Do schronisk trafiają zwierzęta błąkające się po ulicach, oddawane z różnych powodów przez właścicieli, czy też odbierane za złe traktowanie. W wielu przypadkach schronisko to pierwsze miejsce, z którym kontaktują się właściciele zagubionych zwierząt. Gdzie znajduje się schronisko dla zwierząt w Koszalinie? Gdzie znaleźć informacje o psach i kotach do adopcji? Jak zostać wolontariuszem w schronisku dla zwierząt w Koszalinie? Tego dowiesz się z naszej dzisiejszej publikacji!

Gdzie jest zlokalizowane schronisko dla zwierząt w Koszalinie?

Schronisko dla zwierząt w Koszalinie jest zlokalizowane przy ulicy Mieszka I 55. Schronisko znajduje się tuż przy drodze ekspresowej S11 w północno-zachodniej części miasta. Poruszając się drogą S11 kierunku Szczecina, “Leśny zakątek” jest widoczny po prawej stronie, mniej więcej w połowie drogi pomiędzy węzłami zjazdowymi na ulicy Morskiej i Stare Bielice. Z drogi S11 nie ma bezpośredniego zjazdu w kierunku schroniska, a można do niego dojechać jedynie od strony ulicy Mieszka I.

Kontakt ze schroniskiem dla zwierząt w Koszalinie

Numer telefonu do schroniska w Koszalinie to 943403400 lub 731953102. Pod tymi numerami można uzyskać wszelkie informacje na temat funkcjonowania koszalińskiego schroniska “Leśny zakątek” oraz zwierząt, które się w nim znajdują. Biuro schroniska można odwiedzić ponadto w godzinach jego otwarcia. Jest ono czynne przez cały tydzień, od poniedziałku do piątku od 9:00 do 16:00, natomiast w soboty i niedziele – od 10:00 do 14:00.

Psy i koty do adopcji ze schroniska w Koszalinie

W schronisku dla bezdomnych zwierząt “Leśny zakątek” w Koszalinie przebywa wiele psów i kotów. Zwierzęta są przeznaczone do adopcji, a każde z nich jest wysterylizowane, odrobaczone oraz zaszczepione na wściekliznę. Wiele ze zwierząt to znajdy z powiatu koszalińskiego. Niektóre zostały oddane z różnych powodów przez poprzednich właścicieli, a także odebrane za złą opiekę. Zdjęcia psów i kotów do adopcji, wraz ze szczegółowymi opisami, są dostępne na profilu facebookowym koszalińskiego schroniska. Można go znaleźć pod adresem facebook.com/LesnyZakatekKoszalin/

Zobacz także:  Dowód osobisty w Koszalinie - gdzie wyrobić?

Wolontariat w schronisku w Koszalinie

Wolontariat w schronisku dla zwierząt w Koszalinie to doskonały sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym. Wolontariusze pomagają przede wszystkim w wyprowadzaniu psów na spacery. Aby zostać wolontariuszem, należy podpisać umowę o wolontariat oraz posiadać odpowiednie zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do pracy ze zwierzętami. Umowę podpisuje się z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej (PGK) i ma ona charakter ogólny. Nie zobowiązuje do wykonywania czynności przez określoną liczbę godzin czy też do wykonywania konkretnych czynności. Konieczne jest również odbycie krótkiego, 2-godzinnego szkolenia organizowanego przez schronisko.

Więcej informacji na temat wolontariatu w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Koszalinie, można uzyskać kontaktując się bezpośrednio z biurem lub jednym z wolontariuszy. Numery osób aktualnie pomagających w schronisku można znaleźć m.in. na profilach społecznościowych:

facebook.com/LesnyZakatekKoszalin 

facebook.com/Wolontariusze-Koszalinskiego-Schroniska-dla-Zwierzat 

Jeśli szukasz informacji na temat organizacji działających na terenie Koszalina, zajrzyj do działu Miejski poradnik. Przedstawiamy w nich m.in. sylwetki urzędów i instytucji państwowych działających na terenie naszego miasta.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl