Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

PGK Koszalin, czyli Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Koszalinie

PGK Koszalin, czyli Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Koszalinie

PGK Koszalin to spółka, której zakres obowiązków jest bardzo szeroki. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zajmuje się m.in. zbiórką odpadów, administracją koszalińską nekropolią oraz dbaniem o zieleń miejską. Ponadto PGK prowadzi schronisko dla bezdomnych zwierząt oraz punkty selektywnej zbiórki odpadów. Gdzie mieści się biuro PGK Koszalin? Czym zajmuje się przedsiębiorstwo komunalne w Koszalinie? Ile kosztuje wywóz śmieci w naszym mieście oraz jak wygląda harmonogram ich wywozu? Tego dowiesz się z naszej dzisiejszej publikacji!

Czym zajmuje się PGK Koszalin?

Zakres działalności Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszalinie jest bardzo szeroki. Jednym z głównych celów działalności spółki jest odbiór odpadów na terenie miasta. PGK Koszalin zajmuje się odbiorem śmieci zmieszanych oraz segregowanych, odpadów budowlanych, a także wynajmem kontenerów m.in. na gruz. Co jakiś czas organizowane są akcje zbiórki odpadów gabarytowych. Spółka prowadzi Regionalny Zakład Odzysku Odpadów, który jest zlokalizowany w Sianowie. PGK w Koszalinie dba również o utrzymanie czystości w mieście oraz zieleni miejskiej. Ponadto Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Koszalinie prowadzi Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt “Leśny Zakątek”, Komunalny Zakład Pogrzebowy oraz administruje koszalińskim Cmentarzem Komunalnym.

Jaki jest adres PGK Koszalin?

Biuro Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszalinie mieści się w południowej części miasta. PGK Koszalin znajduje się przy ulicy Komunalnej 5. Ulica Komunalna jest boczną od jednej z głównych arterii miasta – ulicy Gnieźnieńskiej. Siedziba PGK Koszalin znajduje się za zajezdnią autobusową MZK Koszalin. Tuż przed bramą główna koszalińskiej spółki znajduje się pojemny parking dla odwiedzających.

Zobacz także:  ZORD Koszalin, czyli Zachodniopomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Koszalinie

W jakich godzinach jest czynny PGK w Koszalinie?

Sekretariat PGK Koszalin jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:30 rano do 14:30 po południu. W tych samych godzinach jest otwarta kasa przedsiębiorstwa. Z kolei biuro administracji Cmentarza Komunalnego w Koszalinie działa w poniedziałki od 7:00 rano do 15:00 wieczorem. Natomiast Komunalny Zakład Pogrzebowy (KZP Koszalin) jest czynny 24 godziny na dobę.

Kontakt z PGK Koszalin

W PGK Koszalin wiele spraw można załatwić osobiście, odwiedzając siedzibę spółki komunalnej osobiście. Dla mieszkańców dostępna jest również infolinia, a numer telefonu do Biura Obsługi Klienta PGK Koszalin to 94 348 44 22. Z kolei skrzynka mailowa BOK ma adres bok@pgkkoszalin.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod numerem 94 348 44 44. Wybierając ten numer, można poprosić o połączenie z odpowiednim działem. Szczegółowy wykaz numerów telefonów oraz adresów e-mail można znaleźć na oficjalnej stronie PGK Koszalin w zakładce Kontakt.

PSZOK Koszalin, czyli Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Koszalinie

Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów w Koszalinie (powszechnie PSZOK Koszalin) znajdują się w dwóch miejscach. Jeden z punktów znajduje się przy ulicy Komunalnej 5, czyli w miejscu, gdzie mieści się główne biuro PGK Koszalin. Drugi z punktów mieści się przy ulicy Władysława IV 149 w północnej części miasta (okolice stacji benzynowej Orlen). Obydwa punkty są czynne od poniedziałku do soboty. Od poniedziałku do piątku punkty są otwarte od 8:00 rano do 16:00 po południu. Godziny otwarcia w soboty są nieco krótsze – wówczas obydwa punkty PSZOK w Koszalinie są czynne od 8:00 do 13:00.

Przy okazji warto wspomnieć, że odpady selektywne można dostarczyć do punktów zbiórki w Koszalinie całkowicie bezpłatnie. Wystarczy posiadać potwierdzenie wniesienia opłaty za wywóz śmieci za poprzedni miesiąc kalendarzowy lub zaświadczenie od zarządcy (lub inny dokument) potwierdzające zamieszkiwanie w danej nieruchomości wielorodzinnej. Takie rozwiązanie powinno z czasem, wraz z edukacją coraz większej części społeczeństwa, wyeliminować problem, jakim są dzikie wysypiska śmieci w Koszalinie. Regulamin PSZOK oraz listę przyjmowanych odpadów można znaleźć na oficjalnej stronie PGK Koszalin pod adresem pgkkoszalin.pl.

PSZOK Koszalin, czyli Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych

Cennik, czyli ile kosztuje wywóz śmieci przez PGK Koszalin?

Wysokość opłat za wywóz śmieci w Koszalinie jest aktualizowana corocznie. Obecnie nowe stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi w Koszalinie wynoszą 58 złotych na miesiąc od gospodarstwa domowego. W przypadku nieruchomości mieszanych o powierzchni do 100 metrów kwadratowych stawka od metra kwadratowego powierzchni wynosi 1,20 złotych miesięcznie. Za każdy metr powyżej 100 metrów kwadratowych powierzchni należy dopłacić 0,20 złotych na miesiąc. 

Zobacz także:  PUP Koszalin, czyli Powiatowy Urząd Pracy w Koszalinie

Nieco mniej płacą mieszkańcy, którzy kompostują bioodpady w kompostowniku przydomowym. W takim przypadku przewidziano zniżkę miesięczną w wysokości 7,50 złotych. Ponadto CUS w Koszalinie (dawniej MOPR Koszalin, powszechnie określany jako MOPS) prowadzi program osłonowy. Umożliwia on otrzymanie dofinansowania w wysokości 26,10 złotych po spełnieniu określonych warunków. W związku z tym, że wysokość opłat z pewnością ulegnie zmianie za jakiś czas, zachęcamy do sprawdzenia aktualnie obowiązujących stawek za wywóz śmieci na oficjalnej stronie miasta Koszalin lub PGK.

Harmonogram wywozu śmieci w Koszalinie

Harmonogram wywozu śmieci w Koszalinie jest szczegółowo przedstawiony na oficjalnej stronie internetowej PGK Koszalin. W odpowiedniej zakładce można znaleźć harmonogramy dla poszczególnych miast, gmin i dzielnic obsługiwanych przez koszalińską spółkę komunalną. W harmonogramie można znaleźć wykaz ulic, na których w danym dniu pojawia się śmieciarka. 

Praca w PGK Koszalin

Koszalińskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej jest dużą spółką zatrudniającą kadrę o szerokiej specjalności. Aktualne oferty pracy obejmują m.in. stanowiska takie jak Inspektor ds. Technicznych, Elektromechanik, Grabarz, Ogrodnik, czy też Kierowca ciężarówki. Pełna lista ofert pracy w Koszalinie jest dostępna na oficjalnej stronie PGK pod adresem pgkkoszalin.pl. Listę wolnych wakatów można znaleźć w zakładce “Firma”.

Jeśli szukasz artykułów o podobnej tematyce, zapraszamy do działu miejski poradnik. Przedstawiamy w nim informacje na temat wielu urzędów i instytucji działających na terenie Koszalina. 

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl