Tani węgiel, czyli węgiel po preferencyjnej cenie w Koszalinie

Tani węgiel w Koszalinie, czyli węgiel po preferencyjnej cenie w Koszalinie

Koszalin dołączył do listy miast, w których mieszkańcy mają możliwość zakupu taniego węgla, czyli węgla po preferencyjnych cenach. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każde gospodarstwo domowe spełniające odpowiednie kryteria, będzie mogło nabyć do 3 ton węgla w niższej, niż w rynkowej cenie. Warunki zakupu reguluje ustawa o preferencyjnym zakupie paliwa stałego przez gospodarstwa domowe, powszechnie zwana ustawą węglową. Jak kupić węgiel po preferencyjnej cenie w Koszalinie? Ile kosztuje tona węgla sprzedawanego przez miasta i gminy? Sprawdzamy!

Kto może kupić węgiel po preferencyjnej cenie w Koszalinie?

Węgiel po preferencyjnej cenie mogą zakupić mieszkańcy gospodarstw domowych na rzecz, których jest dokonywany zakup węgla – to podstawowy warunek, jaki należy spełnić. Ponadto gospodarstwo musi być prowadzone na terenie danej gminy, a wnioskodawca jest uprawniony do otrzymania dodatku węglowego, jego wniosek jest w trakcie rozpatrywania, albo już dodatek otrzymał. Konieczne jest również wcześniejsze zgłoszenie budynku do centralnej ewidencji emisyjności budynków z głównym źródłem ogrzewania wskazanym jako węgiel.

Ile kosztuje węgiel w Koszalinie sprzedawany po preferencyjnej cenie?

Preferencyjna cena węgla w Koszalinie wynosi 2200 złotych za tonę. Jest to maksymalna stawka wskazana przez ustawodawcę, w przypadku, jeśli sprzedaż jest prowadzona przez inny podmiot, a nie samą gminę. A tak właśnie jest w Koszalinie. Sprzedażą węgla zajmuje się firma X-Comfort, która wyraziła chęć współpracy w tym zakresie.

Jak kupić tani węgiel po preferencyjnej cenie w Koszalinie?

Aby kupić tani węgiel w Koszalinie po preferencyjnej cenie, należy postępować zgodnie z ustalonymi w ustawie procedurami. Pierwszym krokiem jest uzyskanie zaświadczenia o uprawnieniu do zakupu węgla. Zaświadczenie można uzyskać w Centrum Usług Społecznych, a wzór wniosku o jego wystawienie jest dostępny w siedzibie CUS Koszalin przy alei Monte Cassino 2. Wzór w PDF można ponadto pobrać z oficjalnej strony urzędu. Warto dodać, że za uzyskanie zaświadczenia nie jest pobierana żadna opłata.

Zobacz także:  Stacje radiowe w Koszalinie - lista stacji i częstotliwości [2024]

Kolejnym krokiem jest kontakt ze wskazaną przez urząd firmą, zajmującą się sprzedażą węgla po preferencyjnej cenie na terenie gminy. W przypadku Koszalina jest to firma X-Comfort, a miejscem sprzedaży opału jest plac przy ulicy Mieszka I 28. Po ustaleniu ilości zamawianego węgla całą kwotę zapłaty należy wpłacić na rachunek wskazany przez sprzedawcę. Sprzedaż opału jest realizowana w terminie do 5 dni roboczych od momentu wpłaty na rachunek. Zamawiający ma ponadto obowiązek przekazania sprzedawcy zaświadczenia uzyskanego w CUS oraz dowodu tożsamości, na podstawie którego będzie wystawiona faktura zakupu.

Jeśli szukasz informacji na podobne tematy, zajrzyj do działu miejski poradnik. To właśnie tam poruszamy kwestie, ułatwiające codzienne życie w Koszalinie.

Jak podoba Ci się ten artykuł?

Kliknij, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jeszcze nikt nie oceniał tego artykułu.

Przepraszamy, że artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań 🙁

Pomóż nam ulepszyć artykuł

Daj nam znać, co poprawić, aby był lepszy.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najwięcej głosów
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto również przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl