Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie – lokalizacja, godziny otwarcia, co można zobaczyć?

Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie

W Koszalinie znajduje się jedna z największych jednostek Wojska Polskiego w naszym regionie. W garnizonie stacjonuje 8. Koszaliński Pułk Przeciwlotniczy, którego historia sięga wielu lat wstecz. Można ją poznać, odwiedzając Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie znajdującej się przy Centrum Szkolenia Sił Powietrznych. Przekonaj się, dlaczego warto wybrać się do koszalińskiego muzeum wojskowego i dowiedz się jakie eksponaty czekają na odwiedzających!

Gdzie jest zlokalizowane wojskowe Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie?

Wojskowe Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie im. płk. S.Paszkiewicza mieści się przy ulicy Wojska Polskiego 70, w południowej części miasta. Muzeum znajduje się na terenie jednostki wojskowej, w odległości ok. 2 km od koszalińskiego rynku i Urzędu Miejskiego, oraz ok. 3 km od dworca PKP w Koszalinie. W okolicy muzeum znajduje się również inna popularna atrakcja – Wodna Dolina.

Muzeum Sił Powietrznych w Koszalinie

Godziny otwarcia muzeum wojskowego w Koszalinie

Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie jest otwarte od wtorku do niedzieli przez cały rok. Godziny otwarcia różnią się jednak w zależności od pory roku. W sezonie letnim tj. od czerwca do września muzeum jest otwarte od wtorku do niedzieli w godzinach od 10:00 do 16:00. W pozostałych miesiącach tj. od października do maja, godziny otwarcia są inne – wówczas muzeum wojskowe jest czynne od 9:00 do 15:00 (wtorek – piątek), natomiast w weekendy jest zamknięte.

Ile kosztuje bilet do Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie?

Ceny biletów do wojskowego muzeum w Koszalinie zaczynają się od 5 złotych – tyle właśnie kosztuje ulgowa wejściówka. Cena biletu normalnego wynosi 10 zł. Wybierając się do muzeum całą rodziną, można nabyć bilet rodzinny w cenie 25 złotych – uprawnia on do wejścia dla dwóch osób dorosłych oraz dwójki dzieci (do 18. roku życia). W przypadku grup składających się z minimum 15 osób cena biletu wyniesie 8 złotych za osobę. Powyższe ceny obejmują wejście na wszystkie wystawy stałe muzeum. Wejście do samolotu JAK-40 (otwarty jedynie w sezonie letnim) jest płatne dodatkowo, a wejściówka kosztuje 3 złote.

Zobacz także:  Ścieżki rowerowe w Koszalinie

Warto wspomnieć, że we wtorki wstęp na wystawę stałą jest bezpłatny dla każdego. Ponadto w pozostałe dni cennik przewiduje zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Z KDR za bilety wstępu zapłacimy 6 zł (normalny), 3 zł (ulgowy) lub 15 zł (rodzinny). Wśród opcji dodatkowych dostępna jest profesjonalna sesja fotograficzna (50 zł) oraz przewodnik (45 zł). Muzeum organizuje również lekcje online.

Co można zobaczyć w wojskowym muzeum lotnictwa w Koszalinie?

W koszalińskim muzeum wojskowym można zobaczyć wiele eksponatów związanych z polską armią. Na wystawie znajduje się sprzęt oraz uzbrojenie, które było dawniej wyposażeniem wojsk obrony przeciwlotniczej. Naocznie można prześledzić, jak uzbrojenie zmieniało się w ciągu kolejnych lat. Uzupełnieniem stałej wystawy są pamiątki związane z Ligą Obrony Powietrznej i Przeciwgazowej, koszalińskimi jednostkami wojskowymi oraz przedmioty znalezione na terenie dawnego niemieckiego obozu jenieckiego w Tychowie.

W części zewnętrznej muzeum znajduje się sprzęt rakietowy, artyleryjski oraz radiolokacyjny. Można tutaj zobaczyć m.in. armatę przeciwlotniczą, stację radiolokacyjną oraz przeciwlotniczy zestaw rakietowy. Dla wielu odwiedzających najciekawszym punktem podczas wycieczki do muzeum są samoloty znajdujące się na ekspozycji pod gołym niebem: TS-11 Iskra oraz rządowy Jak-40. Ten ostatni można zwiedzić również w środku.

Ekspozycja zewnętrzna i samoloty w wojskowym muzeum w Koszalinie
Samolot rządowy w Koszalinie
Rakiety w koszalińskim muzeum wojskowym
Uzbrojenie na wystawie w muzeum wojskowym
Radiostacja wojskowa w muzeum
Ekspozycja w Muzeum Sił Powietrznych w Koszalinie

Czy warto wybrać się do Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie?

Wojskowe muzeum w Koszalinie to miejsce, które zdecydowanie warto odwiedzić. Wizyta jest to dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Jeśli szukasz informacji o tym gdzie warto wybrać się w naszym mieście, zajrzyj również do działu atrakcje w Koszalinie.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl