Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

NFZ Koszalin, czyli Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki NFZ Delegatura w Koszalinie

NFZ Koszalin - delegatura

Mieszkańcy Koszalina podlegają pod Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki NFZ. Jego główna siedziba znajduje się w Szczecinie, jednak oddział NFZ posiada swoje delegatury również w innych miastach. Jedna z delegatur jest zlokalizowana w Koszalinie. To znaczne ułatwienie dla mieszkańców miasta i okolic, gdyż większość spraw można załatwić. Gdzie jakim adresem znajduje się oddział NFZ w Koszalinie? Jak wygląda lista spraw, które można załatwić w koszalińskiej delegaturze? Sprawdź w naszym dzisiejszym poradniku!

Gdzie jest zlokalizowany oddział NFZ w Koszalinie?

Delegatura Zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Koszalinie mieści się przy ulicy Andersa 34. NFZ w Koszalinie ma siedzibę w tym samym budynku, w którym mieści się główny gmach koszalińskiego Sądu Rejonowego. Odległość jaka dzieli biuro NFZ od Urzędu Miejskiego, wynosi około 800 metrów. Z kolei, aby dotrzeć do koszalińskiego oddziału NFZ z dworca PKP, należy pokonać trasę o długości około 1,5 kilometra.

W jakich godzinach oddział NFZ w Koszalinie jest czynny?

Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki NFZ w Koszalinie jest czynny od poniedziałku do piątku. Interesanci są przyjmowani w godzinach od 8:00 do 16:00. Aby załatwić sprawę w koszalińskiej delegaturze NFZ, należy wcześniej pobrać bilet z numerem z automatu dostępnego na Sali Obsługi. Bilety można pobierać w godzinach od 8:00 do 15:50.

Jakie sprawy można załatwić w oddziale NFZ w Koszalinie?

W koszalińskim oddziale NFZ można załatwić praktycznie wszystkie sprawy urzędowe związane z Narodowym Funduszem Zdrowia. Na liście usług realizowanych na Sali Obsługi ZOW NFZ znajduje się m.in. wydawanie kart EKUZ, przyjmowanie wniosków o leczenie uzdrowiskowe czy też o dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne. W Koszalinie można zarejestrować wniosek o wyroby medyczne, a także obsługiwane są formularze UE/EFTA. Ponadto w delegaturze NFZ wyjaśnisz status ubezpieczonego, a także potwierdzisz profil zaufany do IKP (Internetowe Konto Pacjenta).

Zobacz także:  Pomoc dla uchodźców z Ukrainy w Koszalinie

Karta EKUZ w Koszalinie

Jedną z najczęściej załatwianych spraw w oddziale NFZ w Koszalinie jest składanie wniosków o wydanie karty EKUZ. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego jest przydatna podczas podróży za granicę. Dokument uprawnia do bezpłatnego skorzystania z podstawowej opieki zdrowotnej podczas pobytu w innych krajach należących do Unii Europejskiej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA).

Warto wiedzieć, że uzyskanie karty jest możliwe również bez osobistej wizyty w oddziale NFZ. Wniosek o wydanie karty EKUZ można przesłać mailowo na adres ekuz@nfz.gov.pl lub pocztą tradycyjną. Posiadając Profil Zaufany lub Internetowe Konto Pacjenta, istnieje również możliwość wypełnienia wniosku online.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl