Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Muzeum w Koszalinie – wystawy, cennik biletów, godziny otwarcia

Muzeum w Koszalinie - adres, godziny otwarcia, wystawy, bilety

Muzeum w Koszalinie to jedna z największych atrakcji na terenie miasta. To idealne miejsce, w którym można pozostać historię Koszalina. Liczne wystawy oraz zgromadzone eksponaty pozwalają na prześledzenie historii miasta od praktycznie momentu jego powstania. Gdzie znajduje się muzeum w Koszalinie? W jakich godzinach jest otwarte? Ile kosztują bilety wstępu do koszalińskiego muzeum? Tego dowiesz się z naszego dzisiejszego artykułu. 

Jaki jest adres muzeum w Koszalinie?

Muzeum w Koszalinie jest zlokalizowane przy ulicy Młyńskiej 37-39, przy skrzyżowaniu z ulicą Podgrodzie. Okazały, biały budynek jest położony naprzeciwko Parku im. Książąt Pomorskich. Muzeum jest oddalone od koszalińskiego rynku staromiejskiego i Urzędu Miejskiego zaledwie 250 metrów. Podczas zwiedzania swój samochód można pozostawić na parkingu przy skrzyżowaniu ulicy Podgrodzie z Dąbrowskiego. Wiele bezpłatnych miejsc parkingowych znajduje się ponadto wzdłuż ulicy Piastowskiej, biegnącej w kierunku koszalińskiego amfiteatru i filharmonii. Przy okazji warto odwiedzić pobliski park, przez który przepływa rzeka Dzierżęcinka, który bez względu na porę roku, zawsze zachwyca.

Muzeum w Koszalinie
Okazały budynek koszalińskiego muzeum jest dobrze widoczny z ulicy Młyńskiej

W jakich godzinach jest czynne muzeum w Koszalinie?

Muzeum w Koszalinie jest czynne od wtorku do niedzieli, natomiast są zamknięte w każdy poniedziałek oraz dni świąteczne. Godziny otwarcia są różne w zależności od pory roku. Od 1 września do 31 maja muzeum jest czynne w godzinach od 10:00 do 16:00. Z kolei od 1 czerwca do 31 sierpnia wystawy są otwierane o godzinie 10:00 i zamykane o godzinie 17:00.

Warto wspomnieć, że muzeum przy Młyńskiej w Koszalinie umożliwia ponadto zwiedzanie wystaw w godzinach nocnych, właściwie od 21:00 do 23:00. Taka opcja jest dostępna jedynie dla grup zorganizowanych powyżej 20 osób, a także konieczna jest wcześniejsza rezerwacja. Koszalińskie muzeum może być otwarte dla zwiedzających również podczas organizowanych akcji typu “Noc w muzeum”.

Zobacz także:  Koszalińska Kolej Wąskotorowa, czyli wąskotorówka w Koszalinie

Co można zobaczyć w muzeum w Koszalinie?

Mnogość eksponatów zgromadzonych przez muzeum w Koszalinie sprawia, że na jego odwiedziny lepiej zarezerwować nieco więcej czasu. Na odwiedzających czekają zarówno wystawy stałe, jak i te organizowane czasowo. Każda z wystaw to doskonała lekcja historii. W muzeum otwarte dla odwiedzających są następujące wystawy stałe:

  • Koszalin od średniowiecza do współczesności
  • Od dyktatury do demokracji
  • Pomorska Codzienność Połowy XX wieku
  • Pradzieje Pomorza
  • Monety i medale
  • Wyspa kulturowa
  • Kuźnia pomorska
  • Osieki 1963-81
  • Warsztat szewski
  • Sztuka dawna i rzemiosło od baroku do secesji
Muzeum w Koszalinie - schody i witraże
Port morski w Koszalinie
Dawna chata koszalińska
Wystawa plakatów w muzeum w Koszalinie
Stary wóz z muzeum
Wystawa w koszalińskim muzeum
Szkielet w muzeum w Koszalinie
Stare monety w koszalińskim muzeum
Sala w muzeum w Koszalinie

Ile kosztują bilety do muzeum w Koszalinie?

Bilet normalny do muzeum w Koszalinie kosztuje 10 złotych. Z kolei za ulgową wejściówkę należy zapłacić 8 złotych. Dostępne są również bilety rodzinne (1+1) w cenie 5 złotych za osobę. Tyle samo za wejście zapłacą odwiedzający w grupach zorganizowanych składających się z minimum 14 osób. Cennik biletów do muzeum w Koszalinie przewiduje również preferencyjne zniżki dla kilku grup osób. Bilety wstępu za złotówkę mogą nabyć m.in. osoby, w którym posiadaniu jest Koszalińska Karta Dużej Rodziny lub Koszalińska Karta Seniora.

Co warto wiedzieć o muzeum w Koszalinie?

Muzeum w Koszalinie to idealne miejsce nie tylko dla miłośników historii. Odwiedzając muzeum, mieszkańcy Koszalina mają możliwość poznania historii swojego miasta. Wyprawa do muzeum jest również ciekawym pomysłem na spędzenie wolnego czasu dla turystów przebywających w okolicznych miejscowościach nadmorskich, takich jak Mielno, Sarbinowo, Chłopy, czy też Łazy. Warto również wspomnieć, że koszalińskie muzeum posiada swój oddział w innej lokalizacji. Zagroda Jamneńska w Jamnie, dzielnicy Koszalina, to skansen, w którym można przekonać się na własne oczy, jak niegdyś żyli mieszkańcy regionu.

Jamno - stara makieta wioski
Stara chata w Zagrodzie Jamneńskiej w Koszalinie

Zachęcamy również do odwiedzenia działu atrakcje w Koszalinie. Przedstawiamy w nim najciekawsze miejsca na turystycznej mapie miasta. Zachęcamy m.in. do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącymi muzeum wojskowego w Koszalinie. Z naszą stroną z pewnością znajdziesz odpowiedź na pytanie, co ciekawego można robić w naszym mieście.

Zobacz także:  Góra Chełmska w Koszalinie - wieża widokowa, sanktuarium i szlaki piesze
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl