Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Wodna Dolina w Koszalinie – lokalizacja, dojazd i parking

Wodna Dolina w Koszalinie

Wodna Dolina w Koszalinie to jedna z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji w mieście. Sztuczny zalew powstał w 2014 roku, a część rekreacyjno-wypoczynkowa szybko przypadła do gustu mieszkańcom. Piaszczysta plaża, plac zabaw, strefa fitness, pomosty do łowienia ryb oraz ścieżki piesze i rowerowe to tylko niektóre z atrakcji czekających na gości Wodnej Doliny w Koszalinie. Różnorodność dostępnych atrakcji sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Wodna Dolina w Koszalinie zdecydowanie zasługuje na miano jednej z wizytówek naszego miasta.

Sezon w Wodnej Dolinie rozpoczyna się późną wiosną, a kończy wraz z nadejściem jesieni. W cieplejszych miesiącach otwarte są wszystkie dodatkowe atrakcje, a wśród nich m.in. WakePark. W okresie wakacyjnym częstym widokiem jest wypełniona po brzegi piaszczysta plaża. Wodna Dolina swoje uroki ma również jesienią i zimą. Wówczas bardzo często można spotkać tutaj biegaczy.

Widok na Wodną Dolinę w Koszalinie
Widok na sztuczną plażę na Wodnej Dolinie w Koszalinie

Krótka historia Wodnej Doliny w Koszalinie

Wodna Dolina to sztuczny zbiornik retencyjny na rzece Dzierżęcince, którego budowa zakończyła się w 2014 roku. Jego powierzchnia wynosi 6 hektarów i jest on w stanie przyjąć ponad 150 tysięcy metrów sześciennych wody. Zbiornik jest długi na 800 metrów, a jego szerokość w najszerszym punkcie wynosi 150 metrów. Z kolei głębokość zalewu w Wodnej Dolinie wynosi do 2,5 metra. Podstawowa funkcja zbiornika to ochrona miasta i regionu przed powodzią. W przypadku zagrożenia może zostać wykorzystany jako wsparcie dla Jeziora Jamno. Warto wspomnieć, że tuż obok głównego zalewu, jest również drugi, mniejszy zbiornik wodny.

Wodna Dolina - Koszalin
Sztuczny zalew na Wodnej Dolinie pełni funkcję przeciwpowodziową dla miasta i regionu

Gdzie zlokalizowana jest Wodna Dolina?

Wodna Dolina jest zlokalizowana przy ulicy Sybiraków w Koszalinie – jest to ulica boczna od ulicy 4 Marca. Zbiornik znajduje się w południowej części miasta, w okolicach Galerii Handlowej Forum. Najprościej do Wodnej Doliny dojechać samochodem lub rowerem, korzystając z licznych ścieżek rowerowych. Można również dotrzeć autobusem miejskim (linia nr 4) lub innym, jadącym w kierunku Galerii Handlowej Forum.

Zobacz także:  Najlepsze plaże w okolicach Koszalina - gdzie warto wybrać się nad morze?

Atrakcje w Wodnej Dolinie w Koszalinie

Wodna Dolina w Koszalinie oferuje szereg atrakcji dla całej rodziny. Wśród nich można wymienić takie atrakcje jak:

  • piaszczysta plaża (w sezonie strzeżona przez ratownika),
  • duży, piaszczysty, dobrze wyposażony plac zabaw dla dzieci,
  • WakePark – centrum sportów wodnych,
  • wypożyczalnia kajaków i rowerów wodnych,
  • miejsca dla wędkarzy,
  • boisko do siatkówki,
  • ścieżki piesze i trasy rowerowe,
  • siłownia na świeżym powietrzu,
  • bar, kawiarnia i mała gastronomia.

Warto wspomnieć, że na miejscu są dostępne toalety i przebieralnia. Do dyspozycji gości jest również parking zlokalizowany tuż przy plaży.

Alejki spacerowe wzdłuż zbiornika na Wodnej Dolinie w Koszalinie
Ścieżki piesze i rowerowe przebiegają wokół całego zbiornika wodnego

WakePark w Wodnej Dolinie w Koszalinie

Szereg atrakcji dla miłośników sportów wodnych czeka w WakeParku działającym na terenie Wodnej Doliny w Koszalinie. Główną atrakcją jest wyciąg umożliwiający uprawianie Wakeboardingu. Jest to młodsza, nieco zmodyfikowana odmiana nart wodnych. Obrazowo mówiąc – Wakeboarding jest nazywany często “snowboardem na wodzie”. Przy WakeParku działa ponadto szkoła Kitesurfingu i Windsurfingu “Ale wieje”.

WakePark - Wodna Dolina - Koszalin
W WakeParku na Wodnej Dolinie dostępny jest m.in. wyciąg oraz rampa

Plac zabaw na Wodnej Dolinie w Koszalinie

Plac zabaw znajdujący się na terenie Wodnej Doliny jest jednym z najbardziej zadbanych, a jednocześnie najlepiej wyposażonych w Koszalinie. Mnogość dostępnych atrakcji sprawia, że wesoło spędzą tu czas dzieci w każdym wieku. Wśród wyposażenia znajdują się m.in. huśtawki, zjeżdżalnie, karuzela oraz miejsce do wspinania. Największą atrakcją jest z pewnością samoobsługowa kolejna linowa. Warto wspomnieć, że na całej powierzchni placu zabaw wysypany jest piasek. To gwarantuje pełne bezpieczeństwo zabawy nawet dla najmłodszych dzieci.

Plac zabaw na Wodnej Dolinie w Koszalinie
Plac zabaw na Wodnej Dolinie w Koszalinie

Łowienie ryb na Wodnej Dolinie w Koszalinie

Wodna Dolina w Koszalinie to doskonałe miejsce również dla amatorów łowienia ryb. Wędkowanie w Wodnej Dolinie jest dozwolone, a na brzegu znajduje się wiele miejsc idealnych dla wędkarzy. W zbiorniku żyje kilka gatunków ryb, a na wędkę można złowić m.in. jazia, klenia, a nawet szczupaka. Osoby łowiące ryby można tutaj spotkać o każdej porze roku.

Zobacz także:  BTD Koszalin, czyli Bałtycki Teatr Dramatyczny im. J. Słowackiego w Koszalinie

Podsumowując, Wodna Dolina w Koszalinie jest miejscem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. To miejsce idealne zarówno dla osób chcących aktywnie odpocząć na świeżym powietrzu, jak i tych które wolą zrelaksować się na piaszczystej plaży.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl