Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Jarmark Bożonarodzeniowy w Koszalinie w 2021 roku – czy i kiedy odbędzie się?

Jarmark Bożonarodzeniowy w Koszalinie - kiedy się odbywa

Jarmark Bożonarodzeniowy w Koszalinie stał już się poniekąd tradycją kultywowaną od kilku lat. Jarmark świąteczny, organizowany na Rynku Staromiejskim przed Urzędem Miasta w Koszalinie, przyciąga co roku wielu Koszalinian, jak i mieszkańców całego regionu. Podczas jarmarku można spotkać świętego Mikołaja, zobaczyć renifery, a także skosztować tradycyjnych potraw i napojów. Kiedy odbywa się Jarmark Bożonarodzeniowy w Koszalinie? Jakie atrakcje czekają na gości odwiedzających koszaliński jarmark świąteczny? Tego dowiesz się z naszego dzisiejszego artykułu!

Czy i kiedy odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy w Koszalinie w 2021 roku?

Miejski Jarmark Bożonarodzeniowy w Koszalinie nie odbędzie się w 2021 roku – tak wynika z oficjalnych informacji organizatorów. W 2020 roku jarmark został odwołany ze względu na pandemię koronawirusa. W tym roku jest podobnie, a decyzja została podjęta ze względu na bieżącą sytuację pandemiczną. Mieszkańcy oczekiwali, że jarmark odbędzie się w 2021 roku, będzie zorganizowany tuż przed Świętami Bożego Narodzenia i potrwa kilka dni. W 2019 roku jarmark odbywał się w dniach od 19 do 21 grudnia.

Jak wygląda Jarmark Bożonarodzeniowy w Koszalinie?

Jarmark Bożonarodzeniowy w Koszalinie to doskonałe miejsce, w którym można poczuć narastającą atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Podczas jarmarku na koszalińskim rynku pojawia się zagroda świętego Mikołaja oraz charakterystyczne drewniane budki. Na stoiskach swoje produkty oferują lokalni przedsiębiorcy oraz różne organizacje. Jarmark Bożonarodzeniowy to ponadto stoiska z potrawami świątecznymi, a także atrakcje dla dzieci. Całość uzupełnia muzyka płynąca z głośników, która nadaje jeszcze bardziej świąteczny charakter całej imprezie.

Zobacz także:  MEC Koszalin, czyli ciepłownia w Koszalinie

Ręcznie przygotowywane ozdoby świąteczne 

Na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Koszalinie można nabyć unikalne ozdoby świąteczne. Na stoiskach oferowane są ręcznie przygotowywane bombki, drewniane choinki, maskotki i kompozycje ze sztucznych kwiatów. Wiele produktów jest wykonanych przez podopiecznych różnych organizacji działających na terenie miasta. Zakup tego typu ozdób to w wielu przypadkach nie tylko okazja do nabycia jedynej w swoim rodzaju ozdoby świątecznej, ale i wsparcie danej organizacji.

Tradycyjne potrawy świąteczne na koszalińskim Jarmarku Bożonarodzeniowym 

Jarmark świąteczny w Koszalinie to również okazja, aby skosztować tradycyjnych dań i napojów kojarzonych ze świętami. W punktach gastronomicznych można nabyć m.in. pierogi, tradycyjnie przygotowywane wędliny, czy też napić się grzańca lub nalewki. Na stoiskach sprzedawane są także słodycze, m.in. lizaki oraz pierniki świąteczne.

Atrakcje dla dzieci na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Koszalinie

Niewątpliwie największą atrakcją dla dzieci na Jarmarku Bożonarodzeniowego w Koszalinie jest możliwość spotkania się ze świętym Mikołajem. W zagrodzie Mikołaja można zobaczyć prawdziwe renifery, a także spotkać elfa. Na rynku pojawia się również karuzela, a przejażdżka nią to olbrzymia frajda dla najmłodszych.

Jarmarki Bożonarodzeniowe w okolicach Koszalina

Warto wspomnieć, że Jarmarki Bożonarodzeniowe odbywają się również w wielu innych miejscowościach w okolicach Koszalina. Jeden z najpopularniejszych odbywa się w Kołobrzegu. Kiermasz świąteczny jest także organizowany w pobliskim Sianowie. Warto wybrać się również na Jarmark Jamneński w Jamnie lub na Jarmark Rybny w Mielnie. Poniżej podpowiadamy, gdzie warto wybrac się, aby poczuć atmosferę zbliżających się świąt.

Bożonarodzeniowy Jarmark Jamneński

Imprezą pozwalająca na poczucie świątecznego klimatu jest z pewnością Bożonarodzeniowy Jarmark Jamneński. Ten w 2021 roku został zaplanowany na niedzielę 12 grudnia (12:00 – 18:00). Zagroda Jamno (ul. Jamneńska 24) to miejsce o niepowtarzalnym klimacie. Jednodniowy Jarmark Bożonarodzeniowy w Jamnie to doskonała okazja do nabycia ozdób świątecznych wykonanych przez rękodzielników, jak i skosztowanie tradycyjnych potraw. Całość uzupełniają występy lokalnych artystów, a także odwiedziny świętego Mikołaja wraz z elfami.

Zobacz także:  Ogłoszenia Koszalin, czyli najpopularniejsze serwisy z ogłoszeniami z Koszalina

Jarmark Bożonarodzeniowy w galerii Emka

Trzydniowy Jarmark Bożonarodzeniowy zaplanowano w grudnu 2021 również w koszalińskiej galerii Emka. Jarmark świąteczny “Polska smakuje” jest organizowany we współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Impreza odbywa się w dniach od 17 do 19 grudnia, a atrakcje czekają na odwiedzających w godzinach od 9:00 rano do 20:00 wieczorem. Harmonogram imprezy obejmuje m.in. pokazy kulinarne, inscenizacje i animacje dla dzieci oraz dekorację pierników. Na miejscu można również nabyć sezonowe produkty od lokalnych producentów.

Świąteczny Jarmark Rybny, czyli Jarmark Bożonarodzeniowy w Mielnie

Jarmark Bożonarodzeniowy w Mielnie odbędzie się w dniach od 17 do 19 grudnia 2021 roku i będzie otwarty w godzinach od 12:00 do 19:00 wieczorem. Motywem przewodnim, jak na Mielno przystało, będą ryby serwowane pod każdą postacią. Na jarmarku świątecznym w Mielnie będzie można skosztować ryb wędzonych, a także zaopatrzyć się ryby świeże do samodzielnego przyrządzenia. Mieleński Jarmark Bożonarodzeniowy to również okazja do nabycia różnego rodzaju ozdób świątecznych będących rękodziełem lokalnych twórców. Przy okazji warto przespacerować się deptakiem w Mielnie oraz zobaczyć choinkę, która stoi przed lokalnym Urzędem Gminy. Organizatorem Jarmarku Bożonarodzeniowego jest Centrum Kultury w Mielnie (CKM Mielno). Jarmark Rybny odbędzie się w Centrum Promocji Rybactwa przy ulicy Lechitów 17A w Mielnie.

Zapraszamy do działu miejski poradnik, w którym znajdziesz wiele ciekawych informacji o naszym mieście.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl