Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Jarmark Bożonarodzeniowy w Koszalinie w 2021 roku – czy i kiedy odbędzie się?

Jarmark Bożonarodzeniowy w Koszalinie - kiedy się odbywa

Jarmark Bożonarodzeniowy w Koszalinie stał już się poniekąd tradycją kultywowaną od kilku lat. Jarmark świąteczny, organizowany na Rynku Staromiejskim przed Urzędem Miasta w Koszalinie, przyciąga co roku wielu Koszalinian, jak i mieszkańców całego regionu. Podczas jarmarku można spotkać świętego Mikołaja, zobaczyć renifery, a także skosztować tradycyjnych potraw i napojów. Kiedy odbywa się Jarmark Bożonarodzeniowy w Koszalinie? Jakie atrakcje czekają na gości odwiedzających koszaliński jarmark świąteczny? Tego dowiesz się z naszego dzisiejszego artykułu!

Czy i kiedy odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy w Koszalinie w 2021 roku?

Jarmark Bożonarodzeniowy w Koszalinie nie odbędzie się w 2021 roku – tak wynika z oficjalnych informacji organizatorów. W 2020 roku jarmark został odwołany ze względu na pandemię koronawirusa. W tym roku jest podobnie, a decyzja została podjęta ze względu na bieżącą sytuację pandemiczną. Mieszkańcy oczekiwali, że jarmark odbędzie się w 2021 roku, będzie zorganizowany tuż przed Świętami Bożego Narodzenia i potrwa kilka dni. W 2019 roku jarmark odbywał się w dniach od 19 do 21 grudnia.

Jak wygląda Jarmark Bożonarodzeniowy w Koszalinie?

Jarmark Bożonarodzeniowy w Koszalinie to doskonałe miejsce, w którym można poczuć narastającą atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Podczas jarmarku na koszalińskim rynku pojawia się zagroda świętego Mikołaja oraz charakterystyczne drewniane budki. Na stoiskach swoje produkty oferują lokalni przedsiębiorcy oraz różne organizacje. Jarmark Bożonarodzeniowy to ponadto stoiska z potrawami świątecznymi, a także atrakcje dla dzieci. Całość uzupełnia muzyka płynąca z głośników, która nadaje jeszcze bardziej świąteczny charakter całej imprezie.

Ręcznie przygotowywane ozdoby świąteczne 

Na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Koszalinie można nabyć unikalne ozdoby świąteczne. Na stoiskach oferowane są ręcznie przygotowywane bombki, drewniane choinki, maskotki i kompozycje ze sztucznych kwiatów. Wiele produktów jest wykonanych przez podopiecznych różnych organizacji działających na terenie miasta. Zakup tego typu ozdób to w wielu przypadkach nie tylko okazja do nabycia jedynej w swoim rodzaju ozdoby świątecznej, ale i wsparcie danej organizacji.

Zobacz także:  Strefa płatnego parkowania w Koszalinie - parkomaty, opłaty, abonament

Tradycyjne potrawy świąteczne na koszalińskim Jarmarku Bożonarodzeniowym 

Jarmark świąteczny w Koszalinie to również okazja, aby skosztować tradycyjnych dań i napojów kojarzonych ze świętami. W punktach gastronomicznych można nabyć m.in. pierogi, tradycyjnie przygotowywane wędliny, czy też napić się grzańca lub nalewki. Na stoiskach sprzedawane są także słodycze, m.in. lizaki oraz pierniki świąteczne.

Atrakcje dla dzieci na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Koszalinie

Niewątpliwie największą atrakcją dla dzieci na Jarmarku Bożonarodzeniowego w Koszalinie jest możliwość spotkania się ze świętym Mikołajem. W zagrodzie Mikołaja można zobaczyć prawdziwe renifery, a także spotkać elfa. Na rynku pojawia się również karuzela, a przejażdżka nią to olbrzymia frajda dla najmłodszych.

Jarmarki Bożonarodzeniowe w okolicach Koszalina

Na koniec warto wspomnieć, że Jarmarki Bożonarodzeniowe odbywają się również w wielu innych miejscowościach w okolicach Koszalina. Jeden z najpopularniejszych odbywa się w Kołobrzegu. Kiermasz świąteczny jest także organizowany w pobliskim Sianowie. Zapraszamy do działu miejski poradnik, w którym znajdziesz wiele ciekawych informacji o naszym mieście.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Uwaga, materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl