Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

PWSZ Koszalin, czyli Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie

PWSZ Koszalin, czyli Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie - kierunki, rekrutacja, lokalizacja

PWSZ w Koszalinie to uczelnia, na której można bezpłatnie zdobyć wykształcenie w wielu dziedzinach. Obok Politechniki Koszalińskiej, to właśnie PWSZ Koszalin jest jedną z najpopularniejszych uczelni działających na terenie miasta. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie umożliwia naukę zarówno w systemie stacjonarnym, jak i zaocznym. W zależności od wybranego kierunku nauka trwa trzy lata (licencjat) lub 5 lat (studia magisterskie). Ponadto istnieje możliwość poszerzenia swojej wiedzy na studiach podyplomowych. Gdzie znajduje się Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie? Jak wygląda rekrutacja? Jakie kierunki są dostępne na PWSZ Koszalin? Sprawdzamy!

Gdzie jest zlokalizowana PWSZ w Koszalinie?

Budynek Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie mieści się przy ulicy Leśnej 1. Siedziba PWSZ Koszalin jest położona w bezpośrednim sąsiedztwie Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie, we wschodniej części miasta. Na uczelnie można dojechać zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską. Wzdłuż ulicy Leśnej znajduje się wiele bezpłatnych miejsc parkingowych położonych poza płatną strefą parkowania. Z kolei najbliższym przystankiem autobusowym MZK Koszalin jest PWSZ 02 oraz Chałubińskiego 01. W tym kierunku kursują autobusy linii 8, 9, 10, 15 oraz 18. Warto wspomnieć, że tuż przy uczelni znajduje się jedna z największych atrakcji w mieście – Góra Chełmska.

Jakie kierunki są dostępne na PWSZ w Koszalinie?

Oferta edukacyjna PWSZ Koszalin jest bardzo szeroka. Istnieje możliwość podjęcia nauki na kierunkach oferowanych w ramach trzech instytutów: Kultury Fizycznej i Zdrowia, Spraw Społecznych oraz Pielęgniarstwa i Ratownictwa Medycznego. Szczegółowy wykaz kierunków na PWSZ w Koszalinie przedstawia się następująco:

 • Dietetyka
 • Fizjoterapia
 • Sport Fitness Wellness i SPA
 • Wychowanie FIzyczne
 • Bezpieczeństwo Narodowe
 • Kosmetologia
 • Pedagogika
 • Pielęgniarstwo
 • Ratownictwo medyczne
Zobacz także:  Stowarzyszenie Dom Miłosierdzia Bożego w Koszalinie

Lista dostępnych kierunków kształcenia może się zmieniać wraz z biegiem czasu. Obecnie trwają przygotowania do uruchomienia kierunków Administracja oraz Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna. Po uzyskaniu zgody MEiN, w Koszalinie będzie można zdobyć wykształcenie również w tych dziedzinach. 

Studia podyplomowe na PWSZ w Koszalinie

PWSZ Koszalin umożliwia również zdobycie wykształcenia poprzez uczestnictwo w studiach podyplomowych. Te oferowane są na kilku kierunkach i trwają od 2 do 3 semestrów. W zależności od wybranego kierunku, płata za semestr wynosi od 1100 do 1350 złotych. W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koszalinie dostępne są następujące kierunku podyplomowe:

 • Przygotowanie pedagogiczne (3 semestry)
 • Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną – oligofrenopedagogika (2 semestry)
 • Wychowanie fizyczne (3 semestry)
 • Zarządzanie w oświacie (2 semestry)
 • Pedagogika specjalna dla pracowników socjalnych (3 semestry)
 • Praca z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych – przygotowanie do roli nauczyciela wspomagającego (3 semestry)

Podobnie jak w przypadku studiów stacjonarnych, również w przypadku podyplomowych lista dostępnych kierunków z czasem może ulec zmianie. Już wkrótce dostępny podyplomowo na PWSZ może być kierunek Administracja.

Jak wygląda rekrutacja do PWSZ Koszalin?

Rekrutacja do PWSZ w Koszalinie odbywa się drogą elektroniczną. Każdy z kandydatów jest zobowiązany do rejestracji w systemie E-Rekrutacja dostępnym pod adresem https://wd.pwsz-koszalin.pl/. Należy również skompletować wszystkie niezbędne dokumenty, które wymienione są w Regulaminie Postępowania Rekrutacyjnego, dostępnego na oficjalnej stronie uczelni pod adresem pwsz-koszalin.pl. Bez względu na kierunek oraz rodzaj studiów, konieczna jest m.in. Karta Ewidencyjna kandydata wygenerowana w procesie rekrutacji, formularz wyboru przedmiotu, 2 fotografie dowodowe o wymiarach 35×45 mm, potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej, a także zaświadczenie od Lekarza Medycyny Pracy.

Dom studenta, czyli akademik przy PWSZ w Koszalinie

Akademik PWSZ w Koszalinie znajduje się tuż przy uczelni, przy ulicy Leśnej 1. Zakwaterowanie w Domu Studenta mogą uzyskać zarówno studenci, jak i pracownicy PWSZ. W miarę dostępności miejsc zgodę na zamieszkanie w akademikach mogą uzyskać także inne osoby. Na każdym z pięter akademika znajduje się aneks kuchenny, a mieszkańcy mają ponadto dostęp do pralni, suszarni oraz stołówki. W każdym z pokoi dostępny jest ponadto Internet. Ceny za wynajem pokojów w akademiku PWSZ w Koszalinie zaczynają się od 330 złotych za miesiąc. Właśnie tyle kosztuje miejsce dla studenta w pokoju trzyosobowym bez łazienki. Najwięcej za możliwość zamieszkania zapłacą osoby spoza uczelni, jednak miesięczny koszt pobytu nie przekracza 400 złotych.

Zobacz także:  Co warto wiedzieć o Koszalinie? Ciekawostki, historia i liczby związane z miastem!

Ponadto istnieje możliwość wynajęcia noclegu na doby, co jest znacznym udogodnieniem dla studentów niestacjonarnych spoza Koszalina. Cena za pierwszą noc dla studenta wynosi 25 złotych, a za każdą następną – 15 złotych (do 5 noclegów).

Erasmus+ na PWSZ w Koszalinie

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie uczestniczy w międzynarodowej wymianie studentów w ramach programu Erasmus+ Szkolnictwo Wyższe. Uczelnia posiada kartę ECHE wydaną na lata 2021-2027 uzyskaną na podstawie wniosku skierowanego do Komisji Europejskiej. Lista uczelni partnerskich PWSZ Koszalin jest bardzo długa. Wśród nich znajduje się uczelnia w Belgii Grecji, Hiszpanii, Francji, Niemczech, Słowacji, a także na Litwie oraz Łotwie. Studenci PWSZ, w miarę dostępności miejsc, mają możliwość wyjazdu na studia lub praktyki zagraniczne.

Szczegółowe informacje na temat PWSZ Koszalin można znaleźć na oficjalnej stronie uczelni pod adresem pwsz-koszalin.pl. Z kolei jeśli szukasz informacji na podobne tematy, z pewnością znajdziesz je w dziale miejski poradnik na łamach naszego portalu. Przedstawiamy w nim m.in. charakterystykę największej uczelni w mieście, jaką jest Politechnika Koszalińska.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl