Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Stowarzyszenie Dom Miłosierdzia Bożego w Koszalinie

Dom Miłosierdzia Bożego w Koszalinie

Dom Miłosierdzia Bożego w Koszalinie to miejsce, w którym pomoc jest niesiona na wiele sposobów. Wśród celów działalności znajduje się m.in. pomoc społeczna osobom w trudnej sytuacji życiowej, działalność charytatywna oraz przeciwdziałanie uzależnieniom. Duży, ceglany budynek znajduje się w okolicach centrum miasta jest ponadto miejscem działalności wielu wspólnot. W jaki sposób Stowarzyszenie Dom Miłosierdzia w Koszalinie pomaga mieszkańcom? Jaka jest historia koszalińskiego Domu Miłosierdzia Bożego? Tego dowiesz się z naszej dzisiejszej publikacji!

Gdzie znajduje się Dom Miłosierdzia Bożego w Koszalinie?

Dom Miłosierdzia Bożego w Koszalinie znajduje się przy Alei Monte Cassino 7. Duży budynek z czerwonej cegły mieści się tuż przy skrzyżowaniu z ulicą Młyńską i Juliana Fałata, naprzeciwko Parku im. Tadeusza Kościuszki. Przejeżdżając przez skrzyżowanie łatwo zauważyć budynek znajdujący się tuż przy ulicy. Siedziba stowarzyszenia jest oddalona od rynku staromiejskiego i Urzędu Miasta w Koszalinie niespełna 800 metrów. W niewielkiej odległości ok. 400 metrów znajduje się także Amfiteatr oraz siedziba ZUS w Koszalinie.

Historia Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie

Historia Stowarzyszenia Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie jest stosunkowo młoda. Oficjalnie stowarzyszenie powstało w 2010 roku – to wówczas dokonano jego formalnej rejestracji. Założyciele uznali, że w Koszalinie brakuje miejsca otwartego dla wszystkich. W ten sposób stworzono dom, w którym pomoc może uzyskać każdy potrzebujący. Wraz z biegiem lat pomocy w DMB w Koszalinie poszukiwało coraz więcej osób. Dziś pomoc jest niesiona na wielu płaszczyznach.

Czym zajmuje się Dom Miłosierdzia Bożego w Koszalinie?

Ideą Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie jest udzielenie wsparcia tym, którzy tego potrzebują. W związku z tym, że stowarzyszenie tworzą ludzie wierzący o wielu specjalnościach, pomoc jest udzielana na wiele sposobów. Na uzyskanie wsparcia w koszalińskim Domu Miłosierdzia Bożego mogą liczyć m.in. alkoholicy, byli więźniowie, osoby chore na depresję, a także żyjące w ubóstwie. Cele stowarzyszenia obejmują m.in. działalność społeczną, integracyjną, charytatywną oraz na rzecz rodziny i przeciwdziałania uzależnieniom. Ponadto stowarzyszenie promuje wolontariat, ochronę zdrowia, a także działa na rzecz osób niepełnosprawnych. Wszystkie cele można znaleźć w statucie stowarzyszenia. Lista sposobów, na jakie niesiona jest pomoc, jest bardzo długa.

Zobacz także:  Budżet obywatelski w Koszalinie - zasady, projekty i głosowanie w 2022 roku

Kawiarnia, piekarnia oraz sklepik w Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie?

Piekarnia przy Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie to miejsce, w którym w wypieki zaopatruje się wielu mieszkańców miasta. Poza punktem mieszczących się tuż przy siedzibie stowarzyszenia, wypieki są ponadto sprzedawane w sklepie przy ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego 2A. W piekarni można kupić świeże pieczywo, a także wyroby cukiernicze, ciastka, a nawet zamówić tort. Uzupełnieniem oferty są naturalne produkty, takie jak soki, miód i nabiał. W Sklepie z duszą można nabyć także rękodzieło. Sprzedawane są m.in. różańce oraz ręcznie odlewane świece. Zakupy w piekarni oraz sklepie, wspomagają działalność Domów Bożego Miłosierdzia.

Jeśli szukasz artykułów na podobne tematy, znajdziesz je na łamach naszego serwisu. Zajrzyj do działu miejski poradnik, w którym przedstawiamy urzędy, stowarzyszenia i inne instytucje działające na terenie Koszalina. W jednym z artykułów opisujemy m.in. oddział rejonowy PCK Koszalin.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl