Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

ZUS Koszalin, czyli Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Koszalinie

ZUS Koszalin, czyli Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Koszalinie

ZUS (Zakład Ubezpieczeń Społecznych) w Koszalinie jest terytorialną jednostką organizacyjną odpowiedzialną za wiele kwestii związanych z systemem ubezpieczeń społecznych. W oddziale ZUS w Koszalinie swoje sprawy mogą załatwić nie tylko mieszkańcy miasta, ale i całego regionu. Sprawdź, gdzie zlokalizowany jest ZUS w Koszalinie oraz kiedy jest otwarty!

Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest jednym z najczęściej odwiedzanych urzędów w Koszalinie. Można w nim załatwić wiele spraw związanych m.in. ze stwierdzeniem obowiązku ubezpieczeń społecznych czy też ustaleniem uprawnień do konkretnych świadczeń. ZUS ponadto prowadzi rozliczenia z płatnikami składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, a także orzeka (lekarze orzecznicy i komisje lekarskie) dla potrzeb ustalenia uprawnień do świadczeń z ubezpieczeń społecznych.

Gdzie jest zlokalizowany oddział ZUS w Koszalinie?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Koszalinie znajduje się przy ulicy Juliana Fałata 30 (75-434). Koszaliński oddział ZUS jest zlokalizowany w północnej części miasta, tuż obok stadionu Gwardii Koszalin oraz w niewielkiej odległości od koszalińskiej giełdy. Przy ZUS-ie znajduje się duży, bezpłatny parking, na którym można pozostawić swój samochód podczas załatwiania spraw urzędowych. Bezpłatne miejsca parkingowe są dostępne również przy ulicy.

W jakich godzinach jest otwarty ZUS w Koszalinie?

ZUS w Koszalinie jest czynny od poniedziałku do piątku od 7:00 do 15:00. Warto wiedzieć, że interesanci są przyjmowani od godziny 8:00. Sala obsługi znajduje się na parterze budynku. Chcąc załatwić sprawę z ZUS, należy pobrać bilet z numerem do odpowiedniego stanowiska, a następnie poczekać na jego wyświetlenie. Taki system znacznie ułatwia organizację pracy. Zasięg terytorialny oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Koszalinie obejmuje miasto Koszalin, Darłowo i Sławno, a także gminę Bobolice, Darłowo, Malechowo, Manowo, Mielno, Polanów, Postomino, Sianów, Sławno i Świeszyno.

Zobacz także:  Sanepid Koszalin, czyli Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Koszalinie

Zamiejscowe inspektoraty Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Koszalinie

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Koszalinie posiada kilka jednostek podległych zlokalizowanych w innych miejscowościach. Dlatego, jeśli nie mieszkasz w Koszalinie, prawdopodobnie swoje sprawy związane z ubezpieczeniami społecznymi możesz załatwić w jednej z nich. Jednostki podległe pod koszaliński ZUS to:

  1. ZUS Inspektorat w Białogardzie (78-200 Białogard, ul. Wojska Polskiego 56)
  2. ZUS Inspektorat w Drawsku Pomorskim (78-500 Drawsko Pomorskie, ul.Basztowa 1)
  3. ZUS Inspektorat w Kołobrzegu (78-100 Kołobrzeg, ul. Łopuskiego 21)
  4. ZUS Inspektorat w Szczecinku (78-400 Szczecinek ul. P. Skargi 1)
  5. ZUS Inspektorat w Wałczu (78-600 Wałcz, ul. Dąbrowskiego 11)
  6. ZUS Inspektorat w Świdwinie (78-300 Świdwin, ul. Wojska Polskiego 1)

Jednostki podległe swoim zasięgiem terytorialnym obejmują dane miasto oraz kilka okolicznych gmin. Godziny otwarcia wszystkich inspektoratów są takie same jak głównego oddziału ZUS w Koszalinie (przyjmowanie interesantów od 8:00 do 15:00). Szczegółowe informacje na temat oddziału ZUS w Koszalinie znajdziesz na stronie zus.pl.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl