Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Szkoły podstawowe w Koszalinie

Szkoły podstawowe w Koszalinie - lista, adresy, rekrutacja

Szkoły podstawowe są pierwszym etapem edukacji dla dzieci, a nauka w podstawówce jest obowiązkowa. W każdym mieście znajdują się szkoły podstawowe, do których dzieci trafiają według tzw. rejonizacji. Uczniowie edukację w pierwszej klasie rozpoczynają w wieku 6 lub 7 lat. W Koszalinie działa kilkanaście publicznych szkół podstawowych. Alternatywą mogą być szkoły niepubliczne oraz prywatne. Gdzie są zlokalizowane szkoły podstawowe w Koszalinie? Ile jest podstawówek w naszym mieście? Czy w Koszalinie są prywatne szkoły podstawowe? Sprawdzamy!

Rekrutacja do szkół podstawowych w Koszalinie

Rekrutacja do szkół podstawowych w Koszalinie trwa od 1 do 30 kwietnia. To właśnie w tym okresie można złożyć wymagane dokumenty. Podstawowym z nich jest zgłoszenie przez rodzica podjęcia nauki w klasie i w odwodowej szkole podstawowej dziecka. Do wniosku należy załączyć dokumenty, które potwierdzają spełnienie wszystkich wymogów przyjęcia. Możliwe jest również złożenie wniosku o przyjęcie dziecka do szkoły znajdującej się poza obwodem zamieszkania. W przypadku oddziałów sportowych przyjmowanie wniosków trwa od 1 do 10 kwietnia, a następnie są organizowane testy sprawnościowe. Wnioski składa się za pośrednictwem portalu nabory.eduportal.koszalin.pl.Tam też można znaleźć szczegółowe informacje na temat rekrutacji.

Lista szkół podstawowych w Koszalinie (publiczne/państwowe)

Lista szkół podstawowych w Koszalinie jest całkiem długa. Na terenie miasta działa kilkanaście podstawówek publicznych, a także szkół podstawowych niepublicznych o uprawnieniach szkół państwowych. Istnieje również możliwość zapisania dziecka do prywatnej szkoły podstawowej. Szkoły dla najmłodszych dzieci, powszechnie nazywane SP, są zlokalizowane w różnych częściach miasta. Poniżej przedstawiamy listę koszalińskich podstawówek.

Sportowa Szkoła Podstawowa nr 1 im. Polskich Olimpijczyków

Adres: ul. Zwycięstwa 117, 75-601 Koszalin

Szkoła Podstawowa nr 1 w Koszalinie jest szkołą sportową. SSP nr 1 jest zlokalizowana przy głównej arterii miasta, ulicy Zwycięstwa, w okolicach Placu Zwycięstwa i Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie. Jedynka jest najstarszą szkołą podstawową w Koszalinie, a jej historia sięga 1910 roku. Swoją działalność jako podstawówka prowadzi od 1945 roku, a status szkoły sportowej otrzymała w 1974 roku. Poza standardowym programem edukacyjnym, czniowie szkoły mają ponadto możliwość rozwijania się w kierunku sportowym.

Sportowa szkoła podstawowa w Koszalinie

Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego

Adres: ul. Jabłoniowa 23, 75-679 Koszalin

Zobacz także:  Sylwester miejski na rynku w Koszalinie 2021/2022

Szkoła Podstawowa nr 3 w Koszalinie znajduje się przy ulicy Jabłoniowej w dzielnicy Rokosowo. SP nr 3 jest jedną z największych spośród wszystkich szkół działających na terenie miasta. Przy szkole znajdują się m.in. dwa wielofunkcyjne boiska oraz bieżnia.

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Zdobywców Kosmosu

Adres: ul. Podgórna 45, 75-321 Koszalin

Szkoła Podstawowa nr 4 w Koszalinie mieści się przy ulicy Podgórnej w północnej części miasta. SP nr 4 jest zlokalizowana nieopodal słynnego wiaduktu na alei Monte Cassino. Wizją szkoły jest stworzenie takich warunków, aby uczeń miał poczucie własnej wartości, był asertywny, kreatywny. Szkoła zapewnia dobre przygotowanie do dalszej nauki, a także dba o bezpieczeństwo uczniów.

Szkoła Podstawowa nr 5 im. UNICEF

Adres: ul. Franciszkańska 102, 75-255 Koszalin

Szkoła Podstawowa nr 5 w Koszalinie mieści się przy ulicy Franciszkańskiej na osiedlu Morskim. Jak SP nr 5 informuje na swojej stronie internetowej, szkoła jest jedyną spośród wszystkich szkół w Koszalinie, która uczestniczy w programie rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych. Z kolei wg wskaźnika EWD, jednostka jest szkołą sukcesu oraz szkołą wspierającą. Na terenie obiektu znajdują się aż 4 boiska wielofunkcyjne oraz duża bieżnia.

Orlik przy szkole w Koszalinie

Szkoła Podstawowa nr 6 in. Narodowego Święta Niepodległości

Adres: ul. Gnieźnieńska 3, 75-736 Koszalin

Szkoła Podstawowa nr 6 w Koszalinie znajduje się przy ulicy Gnieźnieńskiej, tuż obok Ronda Solidarności.

Szkoła Podstawowa nr 7 im. I Armii Wojska Polskiego

Adres: ul. Wojska Polskiego 36, 75-712 Koszalin

Szkoła Podstawowa nr 7 w Koszalinie mieści się przy ulicy Wojska Polskiego, bocznej od 4 Marca. Wśród sukcesów uczniów SP nr 7, wiele z nich jest osiąganych w rywalizacjach sportowych w różnych dyscyplinach.

Szkoła Podstawowa nr 9 im. Mikołaja Kopernika

Adres: ul. Powstańców Wielkopolskich 23, 75-100 Koszalin

Szkoła Podstawowa nr 9 w Koszalinie znajduje się przy ulicy Powstańców Śląskich, w niewielkiej odległości od centrum miasta. Historia placówki sięga 1958 roku. To wówczas podjęto decyzję o powołaniu SP nr 9, a rok później budynek szkoły został oddany do użytku. Wyróżnikiem szkoły są klasy o profilu baletowym. Uczniowie mają ponadto możliwość korzystania z hali sportowej, oddanej do użytku w 2002 roku.

Szkoła podstawowa z klasą baletową w Koszalinie

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Stefana Żeromskiego

Adres: ul. Fryderyka Chopina 42, 75-567 Koszalin

Szkoła Podstawowa nr 10 w Koszalinie mieści się przy ulicy Fryderyka Chopina, w niewielkiej odległości od Szpitala Wojewódzkiego. Na placu szkolnym SP nr 10 znajdują się dwa boiska sportowe.

Szkoła Podstawowa nr 13 im. Jana Brzechwy w Koszalinie

Adres: ul. Rzemieślnicza 9, 75-243 Koszalin

Zobacz także:  Szpital psychiatryczny w Koszalinie, czyli Środkowopomorskie Centrum Zdrowia Psychicznego

Szkoła Podstawowa nr 13 w Koszalinie jest położona przy ulicy Rzemieślniczej na osiedlu Nowobramskie w samym centrum miasta. Budynek SP nr 13 jest oddalony około 500 metrów od rynku staromiejskiego i Urzędu Miejskiego w Koszalinie. Podstawówka działa od 1968 roku, a imię Jana Brzechwy nosi od 2013 roku. Trzynastka dąży do tego, aby zapewnić przyjazną atmosferę pomiędzy uczniami, nauczycielami oraz rodzicami.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Orła Białego

Adres: ul. Melchiora Wańkowicza 11, 75-445 Koszalin

Szkoła Podstawowa nr 17 w Koszalinie znajduje się przy ulicy Wańkowicza, w północnej części miasta. Szkoła jest położona w niewielkiej odległości od Galerii Emka. Na placu szkolnym SP nr 17 znajdują się dwa boiska sportowe. Koncepcja szkoły mówi o tym, że jest ona miejscem bezpiecznym, kształtuje wrażliwości, a także przygotowuje do kolejnych etapów edukacji.

Szkoła Podstawowa nr 18 im. Jana Matejki

Adres: ul. Stanisława Staszica 6, 75-449 Koszalin

Szkoła Podstawowa nr 18 w Koszalinie mieści się przy ulicy Staszica, w jednej z północnych dzielnic miasta. Na terenie SP nr 18 znajduje się Orlik na, którym uczniowie mogą rozwijać swoje umiejętności sportowe.

Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 21 im. Kornela Makuszyńskiego

Adres: ul. Podgórna 55, 75-335 Koszalin

Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 21 jest położona przy ulicy Podgórnej, w okolicach Alei Monte Cassino. SP nr 21 znajduje się w niewielkiej odległości od podstawówki nr 4. Mottem szkoły są słowa wypowiedziane przez patrona placówki, Kornela Makuszyńskiego – “Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym – jeszcze większa”.

Szkoła Podstawowa nr 23 im. Lotników Polskich

Adres: ul. Sportowa 19, 75-503 Koszalin

Szkoła Podstawowa nr 23 w Koszalinie znajduje się przy ulicy sportowej, w okolicach stadionu klubu Gwardia Koszalin i siedziby Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Historia SP nr 23 sięga 1951 roku. To wówczas powstała Szkoła Ćwiczeń Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, z której wywodzi się dzisiejsza podstawówka.

Szkoła Podstawowa dla Dorosłych w Koszalinie

Adres: ul. Jana Pawła II 17, 75-452 Koszalin

Szkoła Podstawowa dla Dorosłych w Koszalinie jest zlokalizowana przy ulicy Jana Pawła II i znajduje się w Centrum Kształcenia Ustawicznego im. St. Staszica (w skrócie: CUK). Naukę w podstawówce dla dorosłych mogą podjąć wszystkie osoby pełnoletnie, a także w niektórych przypadkach również niepełnoletnie. Szkołą funkcjonuje w systemie stacjonarnych oraz zaocznym. Zajęcia oraz egzaminy, które odbywają się w CUK, są bezpłatne.

Prywatne szkoły podstawowe w Koszalinie

Na terenie Koszalina działają również prywatne szkoły podstawowe. Nauka w nich jest alternatywą do edukacji w państwowej podstawówce. Edukacja wiąże się z koniecznością ponoszenia opłat za czesne. Poniżej przedstawiamy listę prywatnych podstawówek w Koszalinie.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Da Vinci w Koszalinie

Adres: ul. Wenedów 3, 75-837 Koszalin

Zobacz także:  Szpital Koszalin, czyli Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie

Prywatna Szkoła Podstawowa Da Vinci w Koszalinie znajduje się przy ulicy Wenedów. Na swojej stronie internetowej placówka zapewnia, że stosowane metody pozwalają na łączenie tradycji z nowoczesnością. Dzieci mają zapewnioną odpowiednią do nauki atmosferę, a wiedzę zdobywają poprzez eksperymenty, doświadczenia i samodzielne rozwiązywanie problemów.

Społeczna Szkoła Podstawowa “Nasza Szkoła” w Koszalinie

Adres: ul. Gałczyńskiego 17, 75-429 Koszalin

Nasza Szkoła w Koszalinie znajduje się przy ulicy Gałczyńskiego. Szkoła istnieje od 1990 roku, a pierwotnie mieściła się przy ulicy Zwycięstwa. Placówka zapewnia rozwój artystyczny i sportowy, a edukacja odbywa się poprzez zabawę. Szkoła oferuje wiele zajęć pozalekcyjnych, które pozwalają rozwijać się uczniom w wybranym kierunku.

Zajęcia dodatkowe w prywatnej szkole podstawowej

Specjalne szkoły podstawowe w Koszalinie

Szkoły specjalne to placówki, w których naukę pobierają uczniowie z orzeczeniami o niepełnosprawności. W tego typu jednostkach oświatowych program nauczania jest odpowiednio dostosowany do potrzeb uczniów. W specjalnych szkołach podstawowych każdy z uczniów może liczyć na wsparcie kierunkowo wykwalifikowanej kadry nauczycielskiej. Często stosowane są indywidualne rozwiązania pozwalające łączyć terapię z nauką. Specjalna szkoła podstawowa działa również w Koszalinie.

Szkoła Podstawowa Specjalna nr 19 w Koszalinie

Adres: ul. Rzeczna 5, 75-724 Koszalin
Szkoła Podstawowa Specjalna nr 19 w Koszalinie mieści się przy ulicy Rzecznej 5. W skład kompleksu edukacyjnego wchodzi ponadto Przedszkole nr 36, Szkoła Przysposabiająca do Pracy oraz Internat. Do specjalnej podstawówki działającej w ramach Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Koszalinie są przyjmowane dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym oraz głębokim. W SP nr 19 w Koszalinie uczą się również dzieci ze sprzężonymi niepełnosprawnościami, takimi jak autyzm, porażenie mózgowe, wady wzroku oraz słuchu.

Ranking szkół podstawowych w Koszalinie – która podstawówka jest najlepsza?

Ranking szkół podstawowych w Koszalinie raczej trudno znaleźć. Większość rankingów dotyczy szkół ponadpodstawowych oraz wyższych. W przypadku podstawówek obiektywne rankingi nie są prowadzone. Te dostępne w sieci są w większości uzależnione od ilości anonimowych głosów użytkowników internetu. Jednym ze sposobów na znalezienie opinii o szkołach podstawowych może być odwiedzenie wizytówek w wyszukiwarce Google. Poszukując informacji, warto również zajrzeć na lokalne fora i grupy w serwisach społecznościowych, takich jak np. Facebook. Dobrym sposobem na weryfikację jakości nauczania w danej szkole może być również poznanie sukcesów uczniów osiąganych w oficjalnych olimpiadach i konkursach.

Podstawówki w Koszalinie

Mamy nadzieję, że nasz dzisiejszy artykuł choć odrobinę przybliżył sylwetki szkół podstawowych prowadzących działalność w Koszalinie. Szczegóły znajdziesz na stronach internetowych poszczególnych jednostek oświatowych. Z kolei pełną listę koszalińskich żłobków, przedszkoli i szkół znajdziesz, odwiedzając Eduportal Koszalin. Natomiast jeśli szukasz podobnych tematów, z pewnością znajdziesz je w dziale miejski poradnik na łamach naszego portalu. Przedstawiamy w nim sylwetki m.in. instytucji działających na terenie Koszalina, a także przedszkoli oraz szkół wszystkich szczebli edukacji.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl