Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Technikum Koszalin, czyli jakie technika są w Koszalinie?

Technikum Koszalin, czyli technika w Koszalinie

Technikum to jedna z możliwych do wyboru szkół, jako kolejnego etapu edukacji, po ukończeniu szkoły podstawowej. Technika są alternatywą dla liceum ogólnokształcącego oraz szkoły zawodowej. Decydując się na naukę w technikum, uczeń poniekąd już na tym etapie edukacji, wybiera swoją przyszłą ścieżkę zawodową. Nauka w technikum kończy się egzaminem maturalnym oraz zawodowym, po którym uzyskuje się tytuł technika w danej specjalizacji. Jakie technika są w Koszalinie? Gdzie są zlokalizowane? Jak wygląda rekrutacja do technikum w Koszalinie? Sprawdzamy!

Technika w Koszalinie

W Koszalinie jest kilka technikum o różnych profilach kształcenia. Uczniowie, decydując się na wybór szkoły po ukończeniu 8. klasy podstawówki, mogą wybierać kilka ścieżek rozwoju swojej przyszłej kariery zawodowej. W Koszalinie można wybrać się m.in. do technikum samochodowego, informatycznego, ekonomicznego lub elektronicznego. Ponadto dostępne są kierunku na profilu technika usług fryzjerskich, technologii żywności, handlowca, czy też żywienia i usług gastronomicznych. Poniżej znajdziesz listę technikum w Koszalinie, wraz z ich lokalizacją oraz krótką charakterystyką. 

Publiczne Technikum Informatyczne “Computer College” w Koszalinie

Adres: ul. H. Modrzejewskiej 71

Technikum Informatyczne “Computer College” w Koszalinie znajduje się przy ulicy H. Modrzejewskiej w południowej części miasta, w okolicach zajezdni MZK Koszalin. Nauka w szkole działającej w ramach TEB Edukacja jest bezpłatna. W Technikum Informatycznym można zdobywać wiedzę na kilku przyszłościowych kierunkach. Po 5 latach nauki można uzyskać tytuł technika informatyka, informatyka i e-sport, fotografii i multimediów, programisty lub reklamy. Wiedza zdobyta w technikum jest z pewnością wystarczająca, aby rozpocząć karierę w branży IT. Absolwenci często decydują się również na kontynuowanie nauki na kierunkach informatycznych na studiach wyższych.

Technikum Informatyczne w Koszalinie

Technikum Ekonomiczne w Koszalinie

Adres: ul. Władysława Andersa 30

Zobacz także:  KKS, czyli Koszalińska Karta Seniora

Technikum Ekonomiczne w Koszalinie, czyli popularny Ekonom, działa w ramach Zespołu Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika. Szkoła mieści się w budynku znajdującym się tuż obok Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Sądu Rejonowego. Koszaliński Ekonom umożliwia zdobycie wiedzy na kilku kierunkach kształcenia. W Technikum Ekonomicznym można zdobyć tytuł technika ekonomisty, rachunkowości, logistyka, handlowca, organizacji turystyki, hotelarstwa, żywienia i usług gastronomicznych, a także kucharza.

Technikum Budowlane w Koszalinie

Adres: ul. Orląt Lwowskich 18

Technikum Budowlane w Koszalinie jest częścią Zespołu Szkół nr 7 im. Bronisława Bukowskiego. Budowlanka, bo tak często jest nazywana szkoła, znajduje się przy ulicy Orląt Lwowskich, naprzeciwko akademików Politechniki Koszalińskiej. W koszalińskim Technikum Budowlanym można zdobyć wykształcenie w kilku kierunkach. Po 5 latach nauki w Budowlance możliwe jest uzyskanie tytułu technika budownictwa, geodety, urządzeń i systemów energii odnawialnej, architektury i krajobrazu, a nawet grafiki i poligrafii cyfrowej.

Technik Budownictwa - praktyki zawodowe

Technikum Samochodowe w Koszalinie

Adres: ul. Gnieźnieńska 8

Technikum Samochodowe w Koszalinie, powszechnie zwane Samochodówką, znajduje się w Zespole Szkół nr 10. Samochodówka w Koszalinie jest zlokalizowana przy ulicy Gnieźnieńskiej 8, w sąsiedztwie toru wyścigowego oraz nieopodal głównej zajezdni MZK Koszalin. Historia Samochodówki w Koszalinie sięga 1958 roku. To wówczas w Technikum Budowlanym utworzono Wydział Samochodowy. Standardowe, 5-letnie Technikum Samochodowe pozwala uzyskać tytuł technika pojazdów samochodowych.

Technik Mechanik Samochodowy - nauka zawodu w Samochodówce

Technikum Mechaniczne w Koszalinie

Adres: ul. Gnieźnieńska 8

Technikum Mechaniczne w Koszalinie mieści się w tej samej lokalizacji, co Technikum Samochodowe. Szkoła jest części tego samego Zespołu Szkół nr 10. Nauka w Technikum Mechanicznym jest możliwa w kierunku uzyskania dwóch różnych specjalizacji. Po 5 latach nauki można uzyskać tytuł technika mechanika lub technika spedytora. Technik mechanik to zawód związany z naprawą maszyn. Z kolei technik spedytor to osoba zajmująca się organizacją transportu ładunków.

Technikum Elektroniczne w Koszalinie

Adres: ul. Jedności 9

Technikum Elektroniczne w Koszalinie znajduje się przy ulicy Jedności 9, w okolicach Amfiteatru i Filharmonii Koszalińskiej. Szkoła techniczna jest częścią Zespołu Szkół nr 9 im. Romualda Traugutta. Decydując się na naukę w Technikum Elektronicznym, dostępnych jest kilka kierunków kształcenia. Pięcioletnia edukacja pozwala na uzyskanie tytułu technika elektronika, technika informatyka lub technika reklamy. 

Zobacz także:  CSSP Koszalin, czyli Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie

Technikum Elektryczne w Koszalinie

Adres: ul. Jedności 9

Technikum Elektryczne w Koszalinie jest również częścią Zespołu Szkół nr 9 im. Romualda Traugutta, znajdującego się na obrzeżach koszalińskiego Parku im. Książąt Pomorskich. Nauka w Technikum Elektrycznym trwa 5 lat i pozwala na uzyskanie tytułu technika elektryka. Dodatkowymi przedmiotami przewidzianymi przez program nauczania jest język obcy oraz informatyka.

Technikum Zawodowe nr 2 w Koszalinie

Adres: ul. Morska 108

Technikum Zawodowe nr 2 w Koszalinie przynależy do Zespołu Szkół nr 8 im. Tadeusza Kościuszki. Szkoła jest zlokalizowana przy ulicy Morskiej w północnej części miasta. Technikum Zawodowe oferuje możliwość zdobycia wykształcenia na dwóch kierunkach – technika technologii żywności oraz usług fryzjerskich.

Technikum Fryzjerskie w Koszalinie

Rekrutacja do technikum w Koszalinie

Rekrutacja do technikum w Koszalinie odbywa się drogą elektroniczną, podobnie jak to ma miejsce w przypadku wszystkich innych rodzajów szkół. Przyjmowanie dokumentów rozpoczyna się zwykle mniej więcej w połowie maja, a podania o przyjęcie można składać zwykle przez okres około niespełna jednego miesiąca. To podczas wypełniania wniosku online należy wybrać szkołę, a następnie uzupełnić samodzielnie oceny końcowe ze świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. W wyznaczonym terminie należy ponadto złożyć kopię świadectwa oraz zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Kopie dokumentów muszą być poświadczone jako zgodne z oryginałem przez dyrektora szkoły podstawowej.

Przyjęcie do technikum odbywa się na podstawie oceny punktowej kandydata. Pod uwagę brane oceny ze świadectwa ukończenia podstawówki oraz egzaminu ósmoklasisty. Premiowani dodatkowymi punktami są laureaci i finaliści różnego rodzaju olimpiad przedmiotowych i konkursów. Szczegółowe zasady procesu rekrutacyjnego można znaleźć w zakładce Nabory, działającej w ramach portalu edukacyjnego Eduportal.

Technika w Koszalinie

Nasz artykuł powstał w celu przybliżenia listy techników zlokalizowanych w naszym mieście. Mamy nadzieję, że nasza publikacja pozwoliła znaleźć odpowiedź na pytanie o to, jakie technika są w Koszalinie i ułatwiła wybór szkoły ponadpodstawowej. Jeśli szukasz podobnych artykułów, z pewnością znajdziesz je w dziale miejski poradnik. W naszych publikacjach przedstawiamy m.in. przedszkola, szkoły podstawowe oraz licea ogólnokształcące w Koszalinie. Zapraszamy do jak najczęstszych odwiedzin, gdyż baza dostępnych artykułów powiększa się z dnia na dzień.

Zobacz także:  Starostwo Powiatowe w Koszalinie
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl