Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

ZBM Koszalin, czyli Zarząd Budynków Mieszkalnych w Koszalinie

ZBM Koszalin, czyli Zarząd Budynków Mieszkalnych w Koszalinie

ZBM Koszalin zarządza nieruchomościami, które należą do miasta. To właśnie do Zarządu Budynków Mieszkalnych w Koszalinie udają się mieszkańcy, którzy chcieliby uzyskać przydział lokalu komunalnego. Lista funkcji sprawowanych przez ZBM w Koszalinie jest jednak znacznie dłuższa. Czym zajmuje się ZBM Koszalin? Gdzie mieści się siedziba Zarządu Budynków Mieszkalnych w Koszalinie? Jak skontaktować się z instytucją? Sprawdzamy!

Gdzie znajduje się siedziba ZBM Koszalin?

Siedziba ZBM Koszalin znajduje się przy ulicy Połczyńskiej 24, w okolicach Ronda Solidarności. Biuro Zarządu Budynków Mieszkalnych w Koszalinie mieści się w tej samej lokalizacji, w której znajdują się biura Zarządu Dróg i Transportu w Koszalinie. Punktem orientacyjnym może być sklep Komfort, targowisko miejskie i Archiwum Państwowe w Koszalinie, które znajdują się tuż obok. Siedziba ZBM jest oddalona około 600 metrów od koszalińskiego rynku staromiejskiego i Urzędu Miejskiego. Z kolei od dworca PKP siedzibę zarządu dzieli w linii prostej nieco ponad kilometr.


Jak skontaktować się z ZBM w Koszalinie?

Wiele spraw w ZBM Koszalin można załatwić podczas osobistej wizyty w siedzibie Zarządu. Warto jednak wcześniej skontaktować się telefonicznie i umówić swoje spotkanie. Bezpośredni numer telefonu do sekretariatu ZBM w Koszalinie to 943409100. Z kolei numer faxu to 943409196. Możliwy jest również kontakt mailowy pod adresem zbm@zbm.koszalin.pl. Spis telefonów do pracowników poszczególnych działów można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP Koszalin). Wiele spraw można ponadto załatwić poprzez platformę ePUAP i elektroniczną skrzynkę podawczą.

W jakich godzinach jest czynny ZBM w Koszalinie?

ZBM w Koszalinie jest czynny od poniedziałku do piątku. Biuro Zarządu jest otwierane codziennie o 7:15 i zamykane o 15:15. Wyjątkiem jest czwartek, kiedy ZBM jest otwarty nieco dłużej, bo do godziny 16:00. Przed wizytą w urzędzie, warto skontaktować się telefonicznie, aby uzgodnić termin swojej wizyty.

Zobacz także:  Politechnika Koszalińska, czyli wydziały, kierunki, akademiki i rekrutacja na studia w Koszalinie

Za co odpowiedzialny jest Zarząd Budynków Mieszkalnych w Koszalinie?

Lista spraw, którymi zajmuje się Zarząd Budynków Mieszkalnych w Koszalinie, jest bardzo długa. Podstawową funkcją pełnioną przez ZBM Koszalin jest gospodarowanie i zarządzanie nieruchomościami, które stanowią własność i współwłasność Gminy Miasta Koszalin. To właśnie ZBM reprezentuje miasto jako członka wspólnot mieszkaniowych, współpracuje z zarządcami nieruchomości, a takżę planuje, zleca i nadzoruje terminowe wykonywanie remontów.

Mieszkanie komunalne z ZBM Koszalin

Dla wielu mieszkańców najważniejszą funkcją pełnioną przez ZBM Koszalin jest przydział lokali komunalnych. To właśnie Zarząd Budynków Mieszkalnych opracowuje wnioski o przydział lokali mieszkalnych i socjalnych w Koszalinie. Zarząd przedstawia listę osób zakwalifikowanych do najmu nieruchomości należących do miasta. Ponadto uczestniczy w zamianie mieszkań oraz zajmuje się procedurą eksmisji.

Najem lokalu od Zarządu Budynków Mieszkalnych w Koszalinie

Za pośrednictwem ZBM w Koszalinie można ponadto zawrzeć umowę najmu lub dzierżawy nieruchomości mieszkalnych, użytkowych lub gruntowych należących do miasta. Zarząd Budynków Mieszkalnych obsługuje najemców i dzierżawców w pełnym zakresie. To właśnie w ZBM prowadzone są wszelkie rozliczenia finansowe, windykacje należności, a także organizowane przetargi na najem lokali użytkowych w Koszalinie.

Jeśli szukasz podobnych tematów, z pewnością znajdziesz je w dziale miejski poradnik na łamach naszego portalu. W publikowanych artykułach przedstawiamy m.in. sylwetki instytucji i urzędów działających na terenie Koszalina. Z kolei szczegółowe informacje na temat ZBM w Koszalinie znajdziesz na oficjalnej stronie pod adresem zbm.koszalin.pl.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl