Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Targowisko miejskie w Koszalinie, czyli ryneczek przy Połczyńskiej

Targowisko miejskie w Koszalinie przy ulicy Połczyńskiej

Targowisko miejskie w Koszalinie działa na terenie naszego miasta od wielu lat. Czynny dwa razy w tygodniu koszaliński ryneczek przyciąga wielu mieszkańców, dla których zakupy na targu stały się już poniekąd tradycją. Oferta stoisk handlowych na rynku przy Połczyńskiej jest bardzo szeroka i zróżnicowana. To właśnie tutaj m.in. w świeże warzywa i owoce zaopatruje się wielu Koszalinian. Gdzie znajduje się targowisko w Koszalinie? W jakie dni czynny jest ryneczek przy Połczyńskiej? Jakie są plany co do przebudowy targowiska w Koszalinie. To sprawdzamy w naszym dzisiejszym artykule!

Gdzie jest zlokalizowane targowisko miejskie w Koszalinie?

Targowisko miejskie w Koszalinie znajduje się przy ulicy Połczyńskiej 39. Targ znajduje się naprzeciwko sklepu Komfort/Outlet Exterio, który jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych punktów dla osób przejeżdżających przez Rondo Solidarności. Zjeżdżając z ronda zjazdem w kierunku centrum, tym znajdującym się tuż przed sklepem Komfort, targowisko miejskie w Koszalinie znajduje się zaraz po prawej stronie. Podczas zakupów swój samochód można zaparkować na bezpłatnym parkingu znajdującym się wzdłuż ulicy Połczyńskiej. W tym celu zaraz za targiem, należy skręcić w prawo w ulice Płowce, a wjazd na parking znajduje się wówczas po lewej stronie.

Kiedy otwarte jest targowisko miejskie w Koszalinie?

Targowisko miejskie w Koszalinie jest czynne tylko we wtorki i piątki. Handel na targowisku rozpoczyna się o 7:00 rano i trwa przeważnie do godziny 15:00. Ryneczek przy Połczyńskiej odbywa się na okrągło przez cały rok, bez względu na pogodę. Warto pamiętać, że targ jest zamknięty w dni świąteczne, jeśli te wypadają we wtorek lub piątek.

Zobacz także:  Cewe Fotojoker w Koszalinie

Co można kupić na koszalińskim targowisku?

Targowisko przy Połczyńskiej w Koszalinie to miejsce, w którym swoje stoiska ma wielu handlowców, jak i producentów. Na koszalińskim targu można kupić przede wszystkim świeże owoce, warzywa i kwiaty – te są sprzedawane m.in. przez lokalnych rolników i ogrodników. Można tu także kupić m.in. miód bezpośrednio od pszczelarzy, a w sezonie – świeżo zebrane grzyby. Ponadto na straganach sprzedawane są artykuły przemysłowe, wyposażenia domu oraz odzież. Ryneczek przy Połczyńskiej pełni także funkcję tzw. pchlego targu. Na wielu stoiskach można znaleźć wszelkiego rodzaju rzeczy używane wyprzedawane z domowych zbiorów. W pewnym sensie targowisko jest uzupełnieniem giełdy w Koszalinie, która odbywa się co niedzielę na terenach podożynkowych.

Przebudowa targowiska miejskiego przy Połczyńskiej w Koszalinie

Przy okazji warto wspomnieć o planach przebudowy targowiska miejskiego przy ulicy Połczyńskiej w Koszalinie. Obecnie teren, na którym odbywa się handel, nie należy do najlepiej zagospodarowanych, a targ przypomina te znaczne z wczesnych lat dziewięćdziesiątych. Od kilku lat na realizację oczekuje projekt przebudowy targowiska, a inwestycja ma całkowicie odmienić wizerunek tego miejsca. Teren targu będzie całkowicie zadaszony, a poszczególnym stanowiskom będzie nadany ujednolicony wizerunek. Istnieje szansa, że realizacja inwestycji rozpocznie się już w 2023 roku.

Informacje o handlu w Koszalinie

Jeśli szukasz informacji o miejscach, w których można zrobić zakupy w naszym mieście, zapraszamy do działu zakupy w Koszalinie. Znajdziesz w nim wiele cennych informacji o galeriach handlowych, sklepach, targowiskach oraz wszelkiego rodzaju punktach usługowych, działających w Koszalinie. Opisujemy m.in. markety spożywcze, a także powstające parki handlowe, które wkrótce będą otwarte na terenie naszego miasta.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl