Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Wakacje nie powstrzymały wzrostów cen mieszkań w Koszalinie (sierpień 2021)

Wzrost cen mieszkań w Koszalinie w 2021 roku

Podobnie jak w lipcu, wzrost cen mieszkań w Koszalinie, nie zatrzymał się również w sierpniu. Ceny nieruchomości rosną nieprzerwanie od wielu miesięcy, a tendencja obserwowana w tegorocznym okresie wakacyjnym, jest inna, niż w ubiegłych latach. Zwykle w lipcu i sierpniu następowała lekka korekta cenowa. W sierpniu 2021 roku na koszalińskim rynku nieruchomości również oczekiwano spadku cen, które w poprzednich miesiącach biły rekord za rekordem. Korekta jednak nie nadeszła, a ceny wzrosły o kolejne kilka procent.

Ile kosztował metr kwadratowy mieszkania w Koszalinie w sierpniu 2021 roku?

Średnia cena mieszkań w Koszalinie, oferowanych do sprzedaży w serwisie Otodom, wyniosła w sierpniu 2021 roku już 6319 złotych za metr kwadratowy. To kolejny historyczny rekord, bowiem średnie ceny ofertowe mieszkań w Koszalinie nie były nigdy wcześniej tak wysokie. Zaledwie w ciągu miesiąca ceny wzrosły o 2,81 procent. Natomiast w ujęciu dwuletnim, ceny w sierpniu 2021 roku były wyższe już niemal o 31 procent w porównaniu do cen z sierpnia 2019 roku.

Które mieszkania drożeją najszybciej?

Wzrost cen mieszkań zanotowano w sierpniu w przypadku wszystkich lokali składających się z od jednego do czterech pokoi. Z analizy wzrostu średnich cen można wywnioskować, że najszybciej drożeją mieszkania małe. W przypadku kawalerek ceny wzrosły z poziomu 6184 do 6331 zł/m2. Z kolei mieszkania dwupokojowe były wyceniane w lipcu na 6184 zł/m2, a w sierpniu już na 6331 zł/m2. Podrożały również mieszkania trzypokojowe obecnie wyceniane na 6241 zł/m22 (miesiąc wcześniej na 6175 zł/m2) oraz czteropokojowe – 6012 zł/m2 (lipiec – 5818 zł/m2).

Co dalej z cenami mieszkań w Koszalinie?

Jak łatwo zauważyć, ceny mieszkań we wszystkich segmentach (do 4 pokoi) przekroczyły psychologiczny poziom 6000 zł/m2. Warto wspomnieć, że cena ta uwzględnia wszystkie lokale mieszkalne, bez względu na rodzaj budownictwa, lokalizację oraz standard wykończenia. Mieszkania w starszym budownictwie, zwłaszcza w blokach z wielkiej płyty i kamienicach są znacznie tańsze od mieszkań w nowym budownictwie. Ceny tych ostatnich przekraczają w Koszalinie poziom nawet 9000 zł/m2. Czy ceny będą nadal rosły?

Zobacz także:  Najdroższe mieszkanie w Koszalinie - ile kosztuje?

Wysoka inflacja, która przekroczyła poziom 5 procent oraz tanie kredyty hipoteczne sprawiają, że kupujący coraz chętniej zadłużają się. Ponadto wiele osób postrzega rynek nieruchomości jako bezpieczną lokatę kapitału w porównaniu do innych instrumentów finansowych. Szczególnie w przypadku praktycznie zerowego oprocentowania lokat. Dalszy wzrost cen jest w znacznej mierze uzależniony od decyzji RPP w sprawie wysokości stóp procentowych. Jeśli te będą podnoszone, może to się przyczynić do wyhamowania wzrostu cen.

Jeśli interesujesz się rynkiem nieruchomości, zajrzyj do działu nieruchomości w Koszalinie. Znajdziesz w nim wiele ciekawych informacji m.in. o aktualnie realizowanych na terenie miasta inwestycji deweloperskich oraz orientacyjnych rat kredytu na zakup mieszkania w Koszalinie.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl