Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Sklep ogrodniczy w Koszalinie – które centrum ogrodnicze jest największe?

Sklep ogrodniczy w Koszalinie

Na terenie Koszalina działa kilka dużych sklepów ogrodniczych. Można w nich znaleźć rośliny najróżniejszych gatunków, a także niezbędny sprzęt do pracy w ogrodzie. Duże działy ogrodnicze z ogrodami zewnętrznymi są również w lokalnych marketach budowlanych. Rośliny kupisz również na giełdach organizowanych na terenie miasta. Sprawdź, gdzie warto wybrać się na zakupy w Koszalinie, poszukując roślin, sadzonek i innych produktów związanych z ogrodnictwem. Dowiedz się, który sklep ogrodniczy w Koszalinie jest największy.

>> Kliknij i zobacz ofertę artykułów ogrodniczych na Allegro <<

Centrum ogrodnicze Plon

Adres: ul. 4 Marca 32, Koszalin
Godziny otwarcia: 9:00 – 19:00 (Pon. – Sob.) / 10:00 – 16:00 (Niedziela)

Sklep ogrodniczy Plon jest zlokalizowany przy ul. 4 Marca, w okolicach popularnej, koszalińskiej atrakcji Wodna Dolina. Plon to obecnie największy sklep ogrodniczy w Koszalinie. Niegdyś był powszechnie znany jako “sklep ogrodniczy na Rokosowie”, bo właśnie w tej dzielnicy był zlokalizowany. Okazały, szklany budynek w nowej lokalizacji został oddany do użytku wiosną 2021 roku. Część zadaszona sklepu przypominającego szklarnię ma niebagatelną powierzchnię 1,5 tys. m². Do tego dochodzi okazały ogród o podobnej powierzchni. 

Trzy duże hale sprzedażowe są wypełnione roślinami pochodzącymi nawet z najdalszych zakątków świata. Można tu nabyć zarówno popularne w naszym kraju rośliny doniczkowe, jak i egzotyczne kaktusy, bananowce, czy też drzewka mandarynkowe. Tu z pewnością każdy znajdzie to, czego szuka. Poza roślinami domowymi i ogrodowymi, w sklepie jest dostępnych wiele artykułów wyposażenia domu i ogrodu, a także sprzęt ogrodniczy.

Sklep ogrodniczy w Koszalinie z egzotycznymi roślinami

Palmiarnia w Koszalinie

Warto wspomnieć, że właściciele sklepu ogrodniczego Plon planują budowę palmiarni w jego bezpośrednim sąsiedztwie. Powierzchnia palmiarni w Koszalinie ma wynieść ok. 1,5 tys. m², a wewnątrz będzie można podziwiać wiele niespotykanych w naszym klimacie egzotycznych roślin. Uzupełnieniem ma być ogród tematyczny o powierzchni ok. 6 tys. m². Palmiarnia, która ma powstać w południowej części miasta to atrakcja, która z pewnością przyciągnie nie tylko mieszkańców, ale i wielu turystów wypoczywających nad polskim morzem. Palmiarnia w Koszalinie ma szansę stać się jedną z najpopularniejszych atrakcji w naszym mieście.

Zobacz także:  Sklepy JYSK w Koszalinie - gdzie są zlokalizowane?

Centrum ogrodnicze i kwiaciarnia Eldorado

Adres: ul. Gnieźnieńska 38, Koszalin
Godziny otwarcia (centrum ogrodnicze): 9:00 – 18:00 (Pon. – Sob.) / 9:00 – 17:00 (Niedziela)
Godziny otwarcia (kwiaciarnia): 8:00 – 18:00 (Pon. – Sob.) / 9:00 – 17:00 (Niedziela)

Centrum ogrodnicze i duża kwiaciarnia Eldorado jest zlokalizowana naprzeciwko centrum handlowego Forum, w sąsiedztwie cmentarza komunalnego w Koszalinie. W budynku od strony ulicy Gnieźnieńskiej znajduje się kwiaciarnia. Z kolei w głębi placu usytuowany jest duży sklep ogrodniczy. W centrum ogrodniczym Eldorado można nabyć wiele gatunków roślin, drzew, krzewów, kwiatów oraz nasion. Nie zawiodą się również klienci poszukujący narzędzi ogrodniczych, elementów architektury ogrodowej, czy też środków ochrony roślin.

Sprzedaż w centrum ogrodniczym Eldorado prowadzona jest na dużej hali sprzedażowej. Powierzchnia centrum wynosi ok. 2 tys. m², a sprzedaż prowadzona jest również na zewnątrz. W części zewnętrznej, szczególnie w okresie wiosenno-letnim, można znaleźć wiele gatunków roślin ogrodowych, zarówno ozdobnych, jak i tych przeznaczonych do uprawy w przydomowych ogródkach i sadach. W kwiaciarni Eldorado w Koszalinie można nabyć kwiaty żywe, sztuczne oraz wiązanki okolicznościowe.

Kwiaciarnia w Koszalinie

Sklep ogrodniczy Agroma

Adres: ul. Szczecińska 14-16, Koszalin
Godziny otwarcia: 8:00 – 18:00 (Pon. – Pt.) / 8:00 – 14:00 (Sobota) / w niedziele zamknięte

Centrum Dom i Ogród Agroma znajduje się przy ulicy Szczecińskiej. To popularny wśród mieszkańców sklep ogrodniczy w Koszalinie. Oddany do użytku w 2016 roku pawilon handlowy cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców miasta. W Agromie można nabyć wiele artykułów związanych z ogrodnictwem. Artykuły dekoracyjne, systemy zraszające, narzędzia ogrodnicze oraz nawozy i środki ochrony roślin, doniczki – to tylko niektóre z produktów, które znajdziesz w centrum “Dom i Ogród”. W części zewnętrznej oferowane są rośliny ogrodowe.

Sprzedaż sadzonek w Koszalinie

Warto wspomnieć, że w sezonie wiosennym i letnim wokół Agromy można spotkać wielu sprzedawców oferujących sadzonki roślin ogrodowych oraz kwiatów ozdobnych. Na stoiskach można nabyć sadzonki różnych odmian pomidorów, ogórków, papryki oraz wielu innych, popularnych warzyw. Znajdziesz tu również sadzonki kwiatów takich jak bratki, petunie, pelargonie i surfinie w bardzo korzystnych cenach. Co więcej – w okolicach Agromy kupisz świeże warzywa i owoce sprzedawane bezpośrednio przez lokalnych rolników.

Sprzedaż sadzonek roślin w Koszalinie

Markety budowlane w Koszalinie z działami ogrodniczymi

Duże działy ogrodnicze znajdziesz również w dwóch marketach budowlanych, Castoramie i Bricomarche, działających na terenie Koszalina. Na półkach sklepowych można znaleźć wiele produktów związanych z ogrodnictwem – począwszy od środków ochrony roślin, poprzez narzędzia, a na sprzęcie ogrodowym kończąc. W sezonie wiosenno-letnim oferta jest uzupełniana o różne gatunki roślin, krzewów i drzew ogrodowych. Są one wystawiane w przysklepowych ogródkach. Wkrótce do listy sklepów z dużymi działami ogrodniczymi dołączy Leroy Merlin, który właśnie powstaje w północnej części miasta, na terenie nowego parku handlowego Koszalin Power Center.

Zobacz także:  Sklepy Kik w Koszalinie - adresy, godziny otwarcia

Koszalińskie giełdy – towarowa oraz ogrodnicze

Doskonałym miejscem na zakupy, szczególnie jeśli chodzi o rośliny, są koszalińskie giełdy. Na giełdzie towarowej organizowanej co niedzielę można spotkać wielu sprzedawców oferujących sadzonki wielu gatunków roślin z własnych hodowli. Jeszcze lepszym miejscem jest giełda ogrodnicza w Koszalinie, która cyklicznie odbywa się na terenie naszego miasta. Zwykle odbywa się na terenach przyległych do halii Gwardii Koszalina przy ulicy Fałata. Targi w Koszalinie odbywają się kilka razy w ciągu roku, a największą popularnością cieszy się Wiosenna Giełda Ogrodnicza.

Duże centrum ogrodnicze w pobliżu Koszalina

W okolicach Koszalina znajduje się wiele dużych szkółek roślin oraz centrum ogrodniczych. Jednym z najpopularniejszych sklepów ogrodniczych w okolicach Koszalina, jest sklep przy Ogrodach Hortulus w Dobrzycy. Centrum Ogrodnicze Hortulus oraz szkółka roślin ozdobnych to miejsce, w którym można nabyć wiele unikalnych gatunków roślin. Inne, duże centrum ogrodnicze Roślinarium znajduje się w miejscowości Cewlino oddalonej zaledwie 10 km od centrum Koszalina.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl