Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Nowe mieszkania w Koszalinie, czyli aktualne inwestycje deweloperskie na terenie Koszalina

Patio Apartments w Koszalin ul. Hallera przy ulicy Hallera- nowy apartamentowiec

Rekordowe ceny mieszkań nie zniechęcają kupujących do inwestycji w nieruchomości. Wraz z popytem, rośnie i podaż, a liczba wniosków o pozwolenia na budowę nowych inwestycji deweloperskich w całej Polsce, rośnie najszybciej od wielu miesięcy. Również koszaliński rynek jest rozgrzany do czerwoności, a średnie ceny mieszkań co miesiąc biją nowe rekordy. Na terenie Koszalina jest obecnie realizowanych kilka nowych inwestycji deweloperskich. Nowe bloki i apartamentowce powstają w wielu częściach miasta. Sprawdź, gdzie w Koszalinie są budowane nowe mieszkania!

Kliknij i sprawdź swoją zdolność kredytową oraz orientacyjną ratę kredytu hipotecznego

Osiedle Hallera

Lokalizacja: ul. Hallera
Deweloper: PB Kuncer
Strona inwestycji: osiedlehallera.eu

Duże apartamentowce powstające przy ulicy Hallera w Koszalinie są już kolejną inwestycją popularnego w mieście dewelopera. Firma PB Kuncer zdecydowała się zbudować nowe osiedle wielorodzinne w okolicach Centrum Handlowego Forum i Castoramy. Pierwszy z trzech trzyklatkowych budynków na Osiedlu Hallera ma być oddany do użytku już w pierwszej połowie 2022 roku. Łącznie na osiedlu powstanie aż 180 nowych lokali mieszkalnych o powierzchni do 90 metrów kwadratowych.

Lokalizacja przy ulicy Hallera jest obecnie jedną z najbardziej pożądanych w mieście. Bliskość centrum handlowego, Wodnej Doliny z placem zabaw i wygodnym dojazdem do centrum miasta to główne zalety lokalizacji Osiedla Hallera. Warto wspomnieć o wciąż niezagospodarowanych terenach zielonych znajdujących się w okolicy. Wszystko wskazuje na to, że z czasem ta część miasta może być coraz bardziej rozbudowywana.

Wodna Dolina - Koszalin
W okolicy Wodnej Doliny w Koszalinie swoje inwestycje realizują obecnie trzy firmy deweloperskie

Osiedle Panorama

Lokalizacja: ul. Dawida
Deweloper: Agrobud Hendzel
Strona inwestycji: agrobud-nieruchomosci.eu/osiedle-panorama

Jedna z popularniejszych inwestycji w Koszalinie jest Osiedle Panorama, która jest właśnie rozbudowywana przez firmę deweloperską Agrobud Hendzel. Bieżący etap inwestycji obejmuje budowę kilkudziesięciu lokali mieszkalnych, lokale komercyjne oraz garaże. Dużą zaletą inwestycji jest widok – z wielu mieszkań rozpościera się on na Wodną Dolinę. Podobnie jak w przypadku Osiedla Hallera i tutaj właściciele mieszkań z pewnością docenią bliskość Centrum Handlowego Forum oraz wygodny dojazd do centrum Koszalina.

Osiedle Panorama w Koszalinie
Osiedle Panorama w Koszalinie

Patio Apartments

Lokalizacja: ul. Hallera
Deweloper: Urbaniak
Strona inwestycji: urbaniakinwestycje.pl/inwestycja/patio-apartments

Patio Apartments w Koszalinie to jedna z trzech inwestycji obecnie realizowanych w rejonie ulicy Generała Hallera. Dwa nowoczesne budynki w niskiej zabudowie powstają w pobliżu galerii handlowej Forum oraz Wodnej Doliny. Deweloper oferuje do sprzedaży 97 apartamentów o powierzchni od 31 do 109 m2. Nowo powstające osiedle będzie ogrodzone, a na jego terenie znajdzie się m.in. plac zabaw. Jak czytamy na stronie dewelopera, stawia on na bezpieczeństwo – budynki są wyposażone m.in. w domofony umożliwiające otwieranie drzwi na podstawie rozpoznawania twarzy i nagrywanie osób odwiedzających. Planowany termin oddania do użytku osiedla Patio Apartments to III kwartał 2021 roku.

Patio Apartments w Koszalin ul. Hallera przy ulicy Hallera- nowy apartamentowiec
Budynek powstający w ramach inwestycji Patio Apartments w Koszalinie

Osiedle Włoska

Lokalizacja: ul. Włoska
Deweloper: Matbet
Strona inwestycji: osiedlewloska.matbet.com.pl

Zobacz także:  Ceny działek w Koszalinie - ile kosztuje metr kwadratowy działki pod budowę? (kwiecień 2021)

Osiedle Włoska jest budowane przez słupskiego dewelopera Matbet, a inwestycja obejmuje sześć nowoczesnych apartamentowców. Budynki cechuje prosta bryła o estetycznym wykończeniu, a teren osiedla jest w pełni zagospodarowany. Osiedle jest zlokalizowane przy ulicy Włoskiej na osiedlu Unii Europejskiej w Koszalinie. To obecnie jedna z najbardziej pożądanych lokalizacji w mieście.

Osiedle Unii Europejskiej jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się osiedli w naszym mieście. Znajduje się tutaj m.in. jedno z najlepiej ocenianych koszalińskich przedszkoli oraz park handlowy Vendo Park. W bliskiej okolicy powstaje nowoczesny park handlowy Koszalin Power Center, a do zjazdu z drogi ekspresowej S6 (Szczecin – Gdańsk) jest niewiele ponad kilometr. Równie wygodnie jest dojechać do centrum miast ulicą Władysława IV.

Osiedle Holenderskie

Lokalizacja: ul. Holenderska
Deweloper: Lechbud
Strona inwestycji: lechbud.pl

Osiedle Holenderskie jest budowane przez Przedsiębiorstwo Budowlane Lechbud, które swoją działalność prowadzi od 1996 roku. Deweloper ma na swoim koncie kilka inwestycji zrealizowanych na terenie Koszalina. Największą obecnie inwestycją firmy Lechbud jest Osiedle Holenderskie powstaje w północnej części miasta, na Osiedlu Unii Europejskiej. Inwestycja została podzielona na etapy i docelowo obejmuje budowę 172 lokali mieszkalnych w 6 budynkach wielorodzinnych. Do sprzedaży na Osiedlu Holenderskich są oferowane mieszkania o powierzchni od 29,3 do 79,5 m2, składające się z 1, 2, 3 lub 4 pokoi.

Osiedle Holenderskie jest zlokalizowane w niewielkiej odległości od nowo powstałego parku handlowego Vendo Park (m.in. sklep Biedronka, Rossmann, Tedi oraz Action) oraz zjazdu na drogę ekspresową S6 (ok. 1 km). W bliskiej okolicy znajduje się również m.in. przedszkole językowe.

Połczyńska

Lokalizacja: ul. Połczyńska
Deweloper: Kobet
Strona inwestycji: kobet.eu/sprzedaz-mieszkan

Inwestycja Połczyńska jest zlokalizowana na Osiedlu Wenedów, przy ul. Połczyńskiej w Koszalinie. Całość jest podzielona na kilka etapów i docelowo obejmuje budowę 6 budynków. Oddanie do użytku pierwszego z nich jest planowane na ostatni kwartał 2021 roku. Łącznie do sprzedaży będzie oferowanych 360 lokali mieszkalnych o powierzchni od ok. 36 do 62 m2. Zaletą lokalizacji nowego osiedla jest z pewnością bliskość centrum. W niewielkiej odległości znajduje się m.in. pasaż handlowy Czerwona Torebka, sklep Biedronka, Netto, Pepco, Kik, Rossmann oraz Polomarket.

Nowe mieszkania w Koszalinie na Osiedlu Połczyńska w Koszalinie (Osiedlu Wenedów)
Na Osiedlu Wenedów w Koszalinie powstają nowe budynku w ramach inwestycji Połczyńska

Osiedle Zacisze

Lokalizacja: ul. Żytnia
Deweloper: MatBet
Strona inwestycji: osiedlezacisze.matbet.com.pl/pl

Zobacz także:  Kredyt hipoteczny na mieszkanie w Koszalinie. Sprawdź, ile wynosi miesięczna rata kredytu!

Przy ulicy Żytniej w Koszalinie zrealizowano do tej pory kilka inwestycji deweloperskich. Na nowo powstającym Osiedlu Zacisze jest właśnie budowany nowy budynek wielorodzinny z 59 mieszkaniami o różnej powierzchni (od 40 do 62 m2). Docelowo inwestycja będzie obejmowała budowę 4 apartamentowców. Kameralne osiedle przy ulicy Żytniej jest dobrze skomunikowane. Zaledwie w ciągu kilku minut można dotrzeć do centrum miasta – zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską. Mieszkańcy osiedla doceniają ponadto ciszę i spokój, a lokalizacja jest często określana mianem sypialni Koszalina.

Morska 22

Lokalizacja: ul. Morska 22
Deweloper: Morskie Zacisze
Strona inwestycji: morskie-zacisze.pl/oferta/morska22

Morska 22 to osiedle powstające w północnej części Koszalina, przy głównej drodze wyjazdowej w kierunku Mścic i Mielna. Inwestycja obejmuje budowę apartamentowca z 18 mieszkaniami o różnej powierzchni. Dwupiętrowy budynek będzie podzielony na dwie klatki, a na każdym poziomie będą 3 mieszkania. Lokalizację cechuje bliskość centrum oraz łatwy dostęp do niezbędnej infrastruktury. Z ulicy Morskiej można również szybko dojechać do węzła na drodze ekspresowej S6. Z tej części miasta najwygodniej dojechać do miejscowości nadmorskich, takich jak Mielno, Sarbinowo, Chłopy, Gąski lub Łazu. W bliskiej okolicy działają popularne markety Kaufland oraz Biedronka. 

Mieszkanie w stanie deweloperskim
Zakup nowego mieszkania w stanie deweloperskim daje znacznie większe możliwości aranżacji i wykończenia we własnym stylu

Osiedle Franciszkańska

Lokalizacja: ul. Franciszkańska
Deweloper: Kuncer
Strona inwestycji: osiedlefranciszkanska.pl

Nowa, duża inwestycja popularnego dewelopera Kuncer powstaje przy ulicy Franciszkańskiej w Koszalinie. Osiedle Franciszkańska to 350 mieszkań o powierzchni od 40 do 70 m2. W pierwszym etapie planowane jest oddanie do użytku 51 z nich. Niska, dwupiętrowa zabudowa to gwarancja poczucia prywatności, a lokalizacja gwarantuje ponadto ciszę i spokój. Teren osiedla będzie ogrodzony, a deweloper przewidział również obszar rekreacyjny. Dojazd do centrum z tej części Koszalina zajmuje zaledwie kilka minut. W niewielkiej odległości znajduje się również węzeł drogowy na drodze ekspresowej S6. W portfolio dewelopera Kuncer znajdują się m.in. nowoczesne budynki na Osiedlu Cypryjskim w Koszalinie.

Osiedle Franciszkańska w Koszalinie - nowe mieszkania
Nowe mieszkania na osiedlu Franciszkańska w Koszalinie

Osiedle Zwycięstwa

Lokalizacja: ul. Zwycięstwa
Deweloper: Kuncer
Strona inwestycji: osiedlezwyciestwa.pl

Zobacz także:  Darmowe projekty domów do 70m2 bez pozwolenia do pobrania

Osiedle Zwycięstwa jest jedną z kilku inwestycji obecnie realizowanych przez firmę deweloperską Kuncer na terenie naszego miasta. 77 mieszkań o powierzchni od 31 do 104 m2 powstaje właśnie na Rokosowie, w południowej części Koszalina. Realizację inwestycji podzielono na dwa etapy. Pierwszy z dwóch budynków będzie oddany do użytku już w 2022 roku. Inwestycję przy ulicy Zwycięstwa cechuje niska zabudowa, wysoka jakość materiałów użytych do wykończenia części wspólnych oraz przestronne tarasy. Pomimo faktu, że osiedle jest położone przy jednej z głównych ulic Koszalina, to mieszkańcy z pewnością docenią ciszę i spokój panującą w tej części miasta. W okolicy znajduje się wiele punktów usługowych oraz popularnych marketów spożywczych.

Odbiór nowego mieszkania od dewelopera
Odbiór nowego mieszkania od dewelopera to jeden z najprzyjemniejszych momentów po zakupie

Jakie są ceny nowych mieszkań w Koszalinie?

Ceny nowych mieszkań w Koszalinie są zróżnicowane i uzależnione od wielu czynników. Główną wyznacznikiem ceny mieszkania w przypadku inwestycji deweloperskich jest lokalizacja. Nie bez znaczenia pozostaje standard wykończenia budynku oraz zagospodarowania terenu inwestycji. Jeszcze kilka lat temu w Koszalinie można było kupić mieszkanie w stanie deweloperskim w cenie poniżej 5000 złotych za metr. Dziś średnie ceny ofertowe nowych mieszkań wynoszą przeciętnie od 6000 do 7000 złotych za metr kwadratowy.

Warto wspomnieć, że w wielu przypadkach obowiązkowy jest zakup miejsca postojowego oraz komórki lokatorskiej. To wydatek rzędu nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, który należy doliczyć do ceny mieszkania. Pomimo tego, ceny nieruchomości w Koszalinie są wciąż niższe, niż w innych polskich miastach. Ponadto liczba inwestycji realizowanych na terenie miasta sprawia, że kupujący mają większe pole manerwu jeśli chodzi o negocjacje cen w jakich oferowane są nowe mieszkania. Zachęcamy do zapoznania się również z innymi artykułami w dziale “Nieruchomości“. Znajdziesz w nim m.in. treści na temat kupna mieszkania na kredyt hipoteczny. Dowiesz się równiez jakie są aktualne ceny mieszkań w Koszalinie.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl