Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Rajd Monte Karlino i Rajd Koszaliński, czyli Rajdowe Mistrzostwa Polski Zachodniej w 2022 roku

Rajd Monte Karlino i Rajd Koszaliński, czyli Rajdowe Mistrzostwa Polski Zachodniej w Koszalinie

Rajd Monte Karlino i Rajd Koszaliński to nie lada gratka na miłośników sportów motorowych. Coroczna, cykliczna impreza przyciąga fanów wyścigów samochodowych nie tylko z regionu, ale i z całej Polski. Rajd Monte Karlino oraz Rajd Koszaliński to największe imprezy tego typu w regionie. Wyścigi na terenie miasta Koszalin i regionu są organizowane w ramach Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej. Kiedy odbędzie się Rajd Monte Karlino i Rajd Koszaliński w 2022 roku? Co warto wiedzieć o Rajdowych Mistrzostwach Polski Zachodniej? Sprawdzamy!

Rajdowe Mistrzostwa Polski Zachodniej (RMPZ) w Koszalinie

Rajdowe Mistrzostwa Polski Zachodniej, w skrócie RMPZ, na stałe wpisały się w harmonogram motoryzacyjnych imprez sportowych. Wyścigi cieszą się dużą popularnością, gdyż mogą w nich uczestniczyć kierowcy, którzy nie posiadają licencji Polskiego Związku Motorowego (PZM). Głównymi organizatorami wyścigów jest Automobilklub Koszaliński oraz Automobil Rallyland, które dbają o to, aby wydarzenie z roku na rok nabierało coraz większego rozmachu. Rajdowe Mistrzostwa Polski Zachodniej w 2022 roku to 7 rajdów, z czego dwa będzie można zobaczyć w Koszalinie.

Rajd Monte Karlino w Koszalinie

47. Rajd Monte Karlino to pierwsza runda tegorocznych Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej. RMK odbędzie się w dniach 19-20 marca 2022 roku. Stacja bazowa będzie zlokalizowana w Karlinie. Długość rajdu wynosi aż 150 km, a jego trasa przebiega przez Koszalin. Jeden z trzech superoesów jest wytyczony w samym centrum naszego miasta. Warto wspomnieć, że OS odbywa się po zmroku. Z kolei w niedzielę widzowie będą mieli okazję obserwować popołudniową rywalizację na ulicy Zwycięstwa.

Aktualizacja: poniżej przedstawiamy video z niedzielnego (20.03.2022) superoesu rozgrywanego na ulicach Koszalina


Rajd Koszaliński

11. Rajd Koszaliński to trzecia runda RMPZ, którą zaplanowano na niedzielę 22 maja 2022 roku. Rajd Koszaliński to doskonała okazja do zobaczenia samochodów wyścigowych w Koszalinie. Impreza przyciąga wielu widzów spragnionych prawdziwych emocji na żywo. Przebieg rywalizacji można bezpiecznie obserwować z miejsc wytyczonych przez organizatorów wzdłuż trasy.

Zobacz także:  TRIO Basket w Koszalinie - gdzie, kiedy, jakie koncerty w 2022 roku?

Aktualizacja: poniżej przedstawiamy video z niedzielnego (22.05.2022) superoesu rozgrywanego na dachu centrum handlowego Forum w Koszalinie

Wyścig samochodowy na dachu centrum handlowego Forum w Koszalinie

Nie lada gratką dla kibiców będzie z pewnością finałowy superoes Rajdu Koszalińskiego. W tym roku odbędzie się on na górnym parkingu galerii handlowej Forum w Koszalinie. Trasa przejazdu będzie liczyła około 1200 metrów, a uczestnicy będą musieli pokonać kilka zjazdów, podjazdów oraz zrobić kilka nawrotek.

Co więcej, w niedzielę 22 maja na terenie CH Forum będzie odbywał się odbiór rejestracyjny, badania kontrolne oraz odprawa załóg rajdowych. To doskonała okazja do zobaczenia samochodów rajdowych z bliska. Ponadto zaplanowano pokaz samochodów zabytkowych oraz wiele wydarzeń towarzyszących. Impreza motoryzacyjna rozpocznie się o godzinie 14:30. Z kolei początek wyścigu samochodowego na dachu CH Forum zaplanowano na godzinę 16:30.

Pozostałe odcinki Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej

Pozostałe 5 odcinków Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej odbywa się poza Koszalinem. Druga runda to 1. Rajd Gryfa, który zaplanowano na 24 kwietnia 2022 roku. Z kolei 4. runda to 1. Rajd Świdniński, który odbędzie się 3 lipca 2022 roku. Piąta runda odbędzie się również w wakacje, a będzie to 5. Rajd Chojnicki zaplanowany na 28 sierpnia 2022 roku. Szóstą rundą RMPZ jest 7. Betowsko Gońba odbywająca się 25 września 2022 roku na Kaszubach. Ostatni odcinek to 3. Rajd Wilka zaplanowany na 23 października 2022 roku.

Sporty motorowe w Koszalinie

Jeśli jesteś fanem sportów motorowych, warto zarezerwować nieco czasu na zobaczenie na żywo wyścigów samochodowych po ulicach naszego miasta. Rajd Monte Karlino i Rajd Koszaliński obserwowany z bliska może być również nie lada atrakcją dla najmłodszych. Szczegółowe informacje na temat imprezy sportowej znajdziesz na stronie rmpz.pl. Z kolei, jeśli szukasz informacji o ciekawych imprezach odbywających się na terenie naszego miasta, znajdziesz je w dziale wydarzenia w Koszalinie na łamach portalu KoszalinCity.pl. Zachęcamy również do odwiedzenia działu atrakcje w Koszalinie. W jednym z artykułów przedstawiamy tor wyścigowy, czyli Motopark w Koszalinie.

Zobacz także:  Festyn strażacki z okazji Dnia Dziecka w Koszalinie
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl