Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Sunrise Festival 2022 – kiedy, gdzie, bilety

Sunrise Festival 2022 - gdzie, kiedy, bilety

Sunrise Festival to najpopularniejsza impreza masowa z muzyką elektroniczną, która odbywa się w Polsce. Podczas kilkudniowego wydarzenia na scenie pojawiają się światowe gwiazdy muzyki techno, trance, electro i house. Impreza przyciąga fanów nie tylko z Polski, ale i zza granicy. Jaka jest historia imprezy? Gdzie odbędzie się Sunrise Festival w 2022 roku? Ile kosztują i gdzie można kupić bilety na wydarzenie? Kto wystąpi w tym roku na festiwalu Sunrise? Sprawdzamy!

Historia Sunrise Festival

Historia Sunrise Festival sięga 1999 roku i wywodzi się z imprez organizowanych w klubie Miami Nice w Mielnie. To właśnie tam swoje imieniny organizował DJ Kris. Imprezy przyciągały mnóstwo osób spragnionych dobrej zabawy, dlatego w 2003 roku zdecydowano się ją przenieść do kołobrzeskiego amfiteatru. Głównym organizatorem był wówczas klub Ekwador Manieczki i to właśnie wtedy do określenia imprezy po raz pierwszy użyto nazwy Sunrise with Ekwador.

Po tym, jak drogi DJ-a Krisa i klubu Manieczki rozeszły się, w 2005 roku zorganizowano dwie imprezy: Sunrise with Ekwador oraz Sunrise Festival. W kolejnych latach odbywał się już tylko Sunrise Festival, a tradycja jest kontynuowana do dziś. Od 2019 roku Sunrise Festival odbywa się na lotnisku Kołobrzeg-Bagicz. Za największe imprezy w ramach projektu uważa się te, które odbyły się 2008 oraz 2012 roku. Organizatorem imprezy jest Agencja MDT (Music Defeats Time).


Kiedy odbędzie się Sunrise Festival w 2022 roku?

Sunrise Festival 2022 odbędzie się w dniach od 21 do 25 lipca 2022 roku. Z informacji opublikowanych przez organizatorów wynika, że impreza rozpocznie się w czwartek o godzinie 17:00 i potrwa do godziny 4:00 rano w poniedziałek. Wakacje to idealny czas na wizytę nad polskim morzem. W połączeniu z muzyką elektroniczną na najwyższym poziomie można mieć pewność, że lotnisko Kołobrzeg-Bagicz wypełni się po brzegi imprezowiczami. Dobra zabawa jest gwarantowana do samego rana.

Zobacz także:  Festyn strażacki z okazji Dnia Dziecka w Koszalinie

Gdzie odbędzie się Sunrise Festival w 2022 roku?

Sunrise Festival w 2022 roku odbędzie się na lotnisku Bagicz-Kołobrzeg. Dawne wojskowe lotnisko jest zlokalizowane w Podczelu, czyli jednej z ościennych dzielnic Kołobrzegu. Tę od centrum uzdrowiskowego miasta dzieli około 7 kilometrów. Z pewnością wiele osób bawiących się na tegorocznej imprezie Sunrise Festival, zdecyduje się na nocleg w imprezowym Mielnie. Popularna miejscowość wypoczynkowa położona w okolicach Koszalina jest z kolei oddalona od Podczela nieco ponad 32 kilometry. Wygodnie do Kołobrzegu można dojechać również z Koszalina pociągiem. 

Ile kosztują bilety na Sunrise Festival 2022?

Ceny biletów na Sunrise Festival 2022 w Kołobrzegu zaczynają się od 280 złotych. Taką kwotę należy zapłacić za wstęp w niedzielę, czyli ostatnim dniu wydarzenia, na teren imprezy. Nieco więcej, bo 300 złotych, kosztuje standardowa wejściówka na imprezę odbywającą się piątek. Z kolei najdroższe bilety standardowe obowiązują w sobotę i ustalono je na poziomie 350 złotych.

Dostępne są również karnety, a standardowy uprawniający do uczestnictwa w całej imprezie, czyli od piątku do niedzieli, kosztuje 690 złotych. Uczestnicy chcący mieć zapewnione miejsce na polu namiotowym, zapłacą za trzydniowy karnet 700 złotych. W ostatnim przypadku należy posiadać własny namiot.

Ponadto istnieje możliwość nabycia biletów VIP – ceny jednodniowych wejściówek VIP-owskich zaczynają się od 650 złotych (niedziela), a kończą na 900 złotych (sobota). W najwyższych cenach oferowane są pakiety Suncity Premium oraz Suncity Vip. Te sprzedawane są w pakietach dla 2 lub 4 osób. Posiadacze wejściówek VIP-owskich mają zapewniony nocleg w namiotach premium TIPI lub domkach TUREK VIP). 

Bilety na Sunrise Festival 2022

Gdzie kupić bilety na Sunrise Festival 2022?

Bilety na Sunrise Festival 2022 można zakupić bezpośrednio na oficjalnej stronie organizatora. Jest ona dostępna pod adresem bilety.sunrisefestival.pl. Proces zakupu biletów zajmuje kilka chwil i można do niego przejść po zalogowaniu w BIleterii Sunrise Festival. Organizator umożliwia płatność za bilety na kilka sposobów. Wysyłka biletów odbywa się za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD, a status zamówienia można śledzić online.

Zobacz także:  Stand-up Festival 2022 w Koszalinie - kiedy, kto wystąpi, bilety

Przy okazji warto wspomnieć, że wstęp na imprezę Sunrise Festival jest możliwy jedynie dla osób pełnoletnich, powyżej 18. roku życia. Dodajmy również, że wszystkie bilety nabyte na wydarzenie w 2020 i 2021 roku zachowują swoją ważność. Z powodu pandemii festiwal w 2020 roku odbył się w formie transmisji online, a w 2021 roku rozstał odwołany.

Kto wystąpi na Sunrise Festival w 2022 roku?

Lista gwiazd Festiwalu Sunrise 2022 jest bardzo długa. Można na niej znaleźć wielu popularnych artystów z całego świata. Wśród gwiazd, które zagrają na festiwalu w 2022 roku, warto wspomnieć chociażby o artystach takich jak David Guetta, Fatboy Slim, ATB, Alesso, Alok, Faithless, Malaa, Marshmello oraz Nicky Romero. Pełny Line-Up imprezy jest znacznie dłuższy, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Koncerty będą odbywały się na czterech scenach – Red Stage, Blue Stage oraz Silver Stage.

Artyści na Sunrise Festival w 2022 roku

Imprezy w okolicach Koszalina

Sunrise Festival to największa impreza z muzyką elektroniczną organizowana w naszym kraju. Z racji tego, że Kołobrzeg jest oddalony zaledwie 40 kilometrów od Koszalina, a jesteś fanem muzyki techno, house, trance i electro, warto rozważyć wybranie się na festiwal. Zachęcamy również do częstego odwiedzania naszego portalu. W dziale wydarzenia w Koszalinie znajdziesz zapowiedzi najciekawszych koncertów i imprez odbywających się w regionie. Z kolei w jednym z artykułów w dziale atrakcje w Koszalinie, przedstawiamy sylwetki dyskotek i klubów nocnych zlokalizowanych w naszym mieście.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl