Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Tour de Koszalin 2022, czyli wyścig kolarski w Koszalinie w ramach Velo Baltic

Tour de Koszalin, czyli wyścig kolarski w Koszalinie w ramach Velo Baltic

Tour de Koszalin to wyścig kolarski organizowany w ramach serii Velo Baltic. Poza Koszalinem, wyścigi w ramach serii są organizowane również w Połczynie-Zdroju oraz Karlinie. Miejscem rozgrywania wyścigu w Koszalinie są malownicze tereny w okolicach Góry Chełmskiej. Kiedy odbędzie się koszaliński wyścig rowerowy w tym roku? Ile kilometrów ma trasa TdK? Kto może wziąć udział w wyścigu? Jak się zapisać? Sprawdzamy!

Kiedy odbędzie się wyścig kolarski Tour de Koszalin w 2022 roku?

Wyścig kolarski Tour de Koszalin odbędzie się w niedzielę 11 września 2022 roku. Start wyścigu na głównym dystansie 68 km (MAXI) przewidziano na godzinę 12:00. Z kolei zawodnicy, którzy zmierzą się na krótszym dystansie (MINI – 17 km) wystartują o godzinie 12:05. Organizatorzy przewidują, że zwycięzcy dystansu MINI pojawią się na mecie około godziny 12:35, natomiast wyścigu MAXI – o godzinie 13:45. Przyjazd ostatnich zawodników jest prognozowany na godzinę 14:30. Dekoracja zawodników odbędzie się o godzinie 14:45, natomiast o godzinie 15:00 nastąpi losowanie nagród. Biuro zawodów będzie czynne w dniu wydarzenia od godziny 8:00 rano, a zakończenie TdK przewidziano na godzinę 16:00.

Ile kilometrów ma trasa wyścigu Tour de Koszalin?

W ramach wyścigu Tour de Koszalin odbędą się wyścigi na dwóch dystansach – MINI oraz MAXI. Długość trasy głównego wyścigu (MAXI) liczy 68 kilometrów. To właśnie na dystansie MAXI odbędzie się główna rywalizacja. Długość koszalińskiej trasy MAXI jest o 5 km krótsza niż najdłuższego wyścigu (Karlino) rozgrywanego w ramach Velo Baltic. Z kolei charakter rekreacyjny ma wyścig TdK w Koszalinie na dystansie MINI. W tym przypadku trasa przejazdu ma długość 17 kilometrów.

Zobacz także:  Dni Sianowa 2022, czyli 34. Dni Ziemi Sianowskiej - kiedy i jaki jest program?

Kto może wziąć udział w wyścigu kolarskim Tour de Koszalin?

Udział w wyścigu kolarskim w Koszalinie może wziąć każdy, kto spełnia założenia przedstawione w regulaminie organizatora wyścigu. Czytamy w nim, że zapisać na wyścig mogą się osoby powyżej 16 roku życia, a w przypadku osób niepełnoletnich i wyścigu na dystansie MAXI, konieczna jest również zgoda rodziców lub opiekunów prawnych. Odbioru pakietów startowych w przypadku osób niepełnoletnich mogą dokonać jedynie rodzice lub opiekunowie prawni.

W regulaminie wspomniano również, że nie będą klasyfikowani zawodnicy Elity/U23, którzy posiadają aktualną licencję PZKol. Ponadto profesjonaliści mogą wziąć udział w wyścigu jedynie na zaproszenie organizatora. Nie są również akceptowane zapisy osób, które były zdyskwalifikowane za doping w sezonie 2021, bez względu na rodzaj zawodów, w których wzięli udział.

Jak zapisać się na wyścig kolarski w Koszalinie?

Zapisy na Tour de Koszalin w 2022 roku są przyjmowane do niedzieli 28 sierpnia 2022 roku. Wystarczy wejść na oficjalną stronę organizatora, znajdującą się pod adresem TourDeKoszalin.pl, i kliknąć odnośnik do rejestracji, znajdujący się przy wybranym wyścigu. W kolejnych krokach należy podać swoje dane osobowe i dokonać płatności. Koszt uczestnictwa w wyścigu wynosi od 59 złotych (MINI) oraz od 149 złotych (MAXI). Im bliżej daty rozpoczęcia wyścigu, tym opłata jest wyższa. W dniu wyścigu opłata jest przyjmowana wyłącznie gotówką i wynosi w zależności od dystansu 100 lub 200 złotych. Przed zapisaniem się na wyścig, warto zapoznać się z regulaminem, dostępnym na oficjalnej stronie organizatora.

Jeśli szukasz informacji o tym, co ciekawego dzieje się w naszym mieście, zajrzyj koniecznie do działu “Wydarzenia w Koszalinie”.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl