Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

WOŚP Koszalin 2022, czyli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Koszalinie

WOŚP Koszalin - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Koszalinie

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, w skrócie WOŚP, to jedna z najpopularniejszych fundacji działających w Polsce. Akcje organizowane przez WOŚP na stałe wpisały się w zimowy krajobraz naszego kraju. Od wielu lat, najczęściej w pierwszej połowie stycznia, wolontariuszy można spotkać w wielu miastach Polski. Cyklicznie odbywają się również imprezy oraz koncerty powiązane z akcją, które przyciągają całe rodziny. Corocznie Finały WOŚP odbywają się również w Koszalinie. Na kiedy zaplanowano Finał WOŚP w Koszalinie w 2022 roku? Jak wyglądają przygotowania? Gdzie znajduje się sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Koszalinie? Jak wygląda program 30. Finału WOŚP w Koszalinie w 2022 roku? Sprawdzamy!

Kiedy odbędzie się finał WOŚP w 2022 roku?

WOŚP zagra w dniu 30 stycznia 2022 roku. To właśnie w ostatnią niedzielę stycznia odbędzie się 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym dniu imprezy powiązane z akcję odbędą się w całym kraju. WOŚP zagra również w Koszalinie, a na ulicach z pewnością będzie można spotkać wielu wolontariuszy ze skarbonkami oznaczonymi charakterystycznym sercem. Warto wiedzieć, że zbiórki, np. do eSkarbonki, oraz licytacje rozpoczynają się znacznie wcześniej.

Historia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Historia WOŚP sięga wielu lat wstecz. Fundacja została powołana do życia 2 marca 1993 roku, a jej prezesem od wielu lat jest Jerzy Owsiak. Z kolei dwa miesiące wcześniej, w dniu 3 stycznia 1993 roku, odbył się I. Finał WOŚP. Celem ówczesnej zbiórki było zebranie środków, które wspomogą leczenie osób z chorobami serca. Podczas pierwszej zbiórki WOŚP udało się zebrać niemal 2,5 miliona złotych. Z roku na rok akcja zdobywała coraz większa popularność, a imprezy związane z finałami WOŚP przyciągały coraz więcej ludzi. Na scenach podczas imprez towarzyszących pojawiały się największe gwiazdy polskiej muzyki, a w licytacjach brało udział coraz więcej osób. Dużą popularnością cieszy się wciąż światełko do nieba, którym nazywany jest pokaz fajerwerków wieńczący każdy z finałów.

Zobacz także:  Pol’and’Rock Festival 2022, czyli Woodstock w 2022 roku - kiedy, gdzie, kto zagra?

W ciągu wielu lat działalności, fundacja WOŚP zebrała ponad 1,5 miliarda złotych. Pieniądze były przeznaczane na różne cele związane z ochroną i ratowaniem zdrowia. Fundacja m.in. doposaża szpitale w niezbędny sprzęt, a liczba urządzeń przekazanych do tej pory na rzecz placówek zdrowia, szacowana jest na ponad 65 tysięcy sztuk. Co więcej, z nieoficjalnych statystyk wynika, że co piąte urządzenie znajdujące się w polskich szpitalach, został sfinansowany ze środków Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundacja wspomaga ponadto domy pomocy społecznej, domy seniorów, hospicja oraz zakłady opiekuńczo-lecznicze. 

Sztab WOŚP w Koszalinie

Od wielu lat w organizacji finałów uczestniczy również Sztab WOŚP w Koszalinie. Na liście wszystkich sztabów fundacji, jest on oznaczony numerem 368. Organizatorzy prowadzą m.in. zapisy wolontariuszy, którzy chcą wziąć udział w zbiórce środków do puszek z serduszkiem. Liczba osób chętnych do zostania wolontariuszem WOŚP w Koszalinie rośnie z roku na rok. Zapisy na listę wolontariuszy są możliwe zarówno online, jak i w trybie stacjonarnym. Szacuje się, że obecnie zbiórkach czynny udział bierze kilkaset osób z Koszalina lub okolic. Sztab WOŚP w Koszalinie prowadzi ponadto zbiórkę rzeczy, które są wystawiane na licytację. Koszaliński Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest jednym z największych w regionie. Wszelkie informacje z życia Sztabu WOŚP w Koszalinie, można znaleźć na profilu prowadzonym na Facebooku pod adresem fb.com/WOSP.SztabKoszalin.

Program 30. Finału WOŚP w Koszalinie w 2022 roku

Wydarzenia związane z 30. Finałem WOŚP w Koszalinie będą zorganizowane m.in. w galerii Emka. Już od rana na terenie centrum handlowego będą kwestowali członkowie Koszalińskiej Kampanii Rycerskiej. Sam Finał rozpocznie się o godzinie 15:00. Program przewiduje m.in występ grupy rekonstrukcyjnej UAC. Odbędą się także licytacje na rzecz WOŚP oraz pokazy Szkoły Tańca King Dance. Wolontariuszy przebranych za różne postacie będzie można spotkać również w galerii Forum.

Zobacz także:  Cyrk w Koszalinie - kiedy, gdzie, bilety

Z kolei fani motoryzacji z pewnością nie zawiodą się odwiedzając w niedzielę 30 stycznia Motopark w Koszalinie. Program, który rozpocznie się o godzinie 10:00 przewiduje m.in. możliwość spróbowania driftu na torze oraz udział w licytacjach nagród idealnych dla fanów motosportu. WOŚP jest wspierany również przez klub koszykarski MKKS “Żak”, który w niedzielę rozegra swój mecz.

Zabawa z mieszkańcami jest przewidziana także na osiedlu Morskim w Koszalinie. To tam harcerze z hufca Zielony Szczep będą zachęcali do zabawy okolicznych mieszkańców. Tradycyjnie w trasę wyruszy również Koszalińska Kolej Wąskotorowa oraz odbędą się powiązane imprezy biegowe.

Czy w tym roku odbędzie się koncert WOŚP na rynku w Koszalinie?

Program finału WOŚP w Koszalinie nie przewiduje w 2022 roku organizacji koncertu na rynku w Koszalinie. Koncerty organizowne w ubiegłych latach cieszyły się dużą popularnością. Zwykle podczas finałów na Rynku Staromiejskim przed Urzędem Miasta w Koszalinie rozstawiana była scena, na której odbywały się liczne koncerty. W poprzednich latach gwiazdami imprez były zespoły m.in. Kombi oraz Big Day. Członkowie sztabu ponadto prowadzili ze sceny licytacje przedmiotów, których zakup wspomaga akcję. Ponadto w okolicy można spotkać wielu wolontariuszy zbierających pieniądze do charakterystycznych puszek. Często organizowane są również powiązane wydarzenia sportowe i wystawy starych samochodów.

Czy w tym roku będzie światełko do nieba, czyli pokaz fajerwerków podczas Finału WOŚP?

Nieodzownym elementem każdego Finału WOŚP jest widowiskowe światełko do nieba. Pokaz fajerwerków w centrum Koszalina jest widoczny z wielu części miasta. W tym roku jednak tradycja nie będzie kontynuowana. W związku z finałem na rynku będzie miał miejsce mały spektakl świateł. Podczas finału odpalone zostaną zimne oknie, wulkany ognia, a także race. Organizatorzy zapraszają wszystkich na 19:50 przed Urząd Miasta w Koszalinie, aby wspólnie utworzyć żywe serce.

Zachęcamy do jak najczęstszego odwiedzania naszego portalu. W dziale miejski poradnik znajdziesz wiele użytecznych informacji na temat życia naszego miasta. Z kolei jeśli chcesz wiedzieć, jakie koncerty odbęda się w krótce w Koszalinie, zajrzyj do działu wydarzenia.

Zobacz także:  Krzysztof Cugowski w Koszalinie
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl