Giełda owocowo–warzywna w Koszalinie

Giełda owocowo-warzywna w Koszalinie

Poza dużą, powszechnie znaną wszystkim mieszkańcom giełdą w Koszalinie oraz targowiskami, w naszym mieście znajduje się również giełda owocowo-warzywna. Jest ona miejscem, gdzie rolnicy i hurtownicy sprzedają swoje produkty, a mieszkańcy miasta mogą nabyć świeże warzywa i owoce. Warto odwiedzić giełdę, aby zaopatrzyć się w najświeższe produkty prosto od producentów. Gdzie jest zlokalizowana giełda rolnicza w Koszalinie? Sprawdzamy!

Gdzie jest zlokalizowana giełda owocowo-warzywna w Koszalinie?

Giełda owocowo-warzywna w Koszalinie znajduje się przy ulicy Bohaterów Warszawy 15 w zachodniej części miasta. Warto wiedzieć, że wjazd na giełdę odbywa się od ulicy Olchowej. Brama wjazdowa jest zlokalizowana mniej więcej na wysokości siedziby firmy Kospel, która znajduje się po drugiej stronie ulicy. Zmotoryzowani klienci mogą wjechać na teren giełdy rolniczej, jak i pozostawić swój samochód na jednym z miejsc parkingowych wzdłuż ulicy Olchowej, które znajdują się poza płatną strefą parkingową.

W jakich godzinach jest czynna giełda warzywno-owocowa w Koszalinie?

Giełda owocowo-warzywna w Koszalinie jest czynna od poniedziałku do soboty. Pawilony hurtowni oraz stoiska otwierane są wcześnie rano. Zwykle handel w ciągu tygodnia rozpoczyna się już około godziny 2:00-3:00 nad ranem i kończy około godziny 14:00-15:00 po południu. W soboty stoiska są czynne nieco krócej, a handel trwa około do godziny 12:00. W niedzielę giełda z produktami rolniczymi jest nieczynna, a wielu sprzedawców przenosi się wówczas na dużą giełdę wielobranżową organizowaną na terenach podożynkowych.

Co można kupić na giełdzie owocowo-warzywnej w Koszalinie?

Na giełdzie owocowo-warzywnej w Koszalinie oferowany asortyment produktów rolniczych jest bardzo szeroki. Na stoiskach sprzedawane są zarówno owoce oraz warzywa sezonowe, jak i egzotyczne. W czerwcu na giełdzie można kupić m.in. świeże truskawki, a w ciągu kolejnych miesięcy maliny i borówkę amerykańską prosto z okolicznych plantacji. 

Zobacz także:  Niedziele handlowe w 2024 roku, czyli kalendarz niedziel handlowych

Wielu hurtowników pośredniczy w sprzedaży egzotycznych owoców jak banany, winogrona, kokosy, ananasy, czy też brzoskwinie i khaki. Te następnie trafiają do lokalnych sklepów spożywczych i lokali gastronomicznych. W sezonie na giełdzie chętnie zaopatrują się właściciele restauracji działających w miejscowościach nadmorskich jak Mielno, Łazy, Chłopy, Gąski, czy też Sarbinowo.

Giełda rolnicza w Koszalinie

Jeśli szukasz informacji o zakupach w naszym mieście, zajrzyj do działu zakupy w Koszalinie. To właśnie tam znajdziesz informacje m.in. o głównej giełdzie w Koszalinie, która jest największą na terenie Pomorza Środkowego. Charakteryzujemy również lokalne ryneczki i targowiska oraz przedstawiamy największe galerie handlowe w Koszalinie.

Jak podoba Ci się ten artykuł?

Kliknij, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Jeszcze nikt nie oceniał tego artykułu.

Przepraszamy, że artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań 🙁

Pomóż nam ulepszyć artykuł

Daj nam znać, co poprawić, aby był lepszy.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najwięcej głosów
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto również przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl