Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Taxi Koszalin, czyli korporacje taksówkarskie i taksówki w Koszalinie

Taxi Koszalin, czyli korporacje taksówkarskie i taksówki w Koszalinie

Taxi to jeden z najwygodniejszych sposobów przemieszczania się po mieście w przypadku braku dostępu do własnego samochodu. Taksówki to często nieco droższa, ale za to szybsza alternatywa w stosunku do komunikacji miejskiej. Z usług taxi w Koszalinie korzysta również wielu turystów, chcących dojechać w sezonie z dworca PKP do okolicznych miejscowości nadmorskich, takich jak Mielno, Łazy, Chłopy, czy też Sarbinowo. Jakie korporacje taksówkarskie działają w Koszalinie? Gdzie znajdują się postoje taxi? Ile kosztuje przejazd taxi Koszalin? Jaki jest numer telefonu taxi w Koszalinie? Tego dowiesz się z naszej dzisiejszej publikacji!

Jakie korporacje taksówkarskie działają w Koszalinie?

W Koszalinie działa kilka niezależnych od siebie korporacji taksówkarskich. Większość z nich działa 24 godziny na dobę, a z usług taksówkarskich można korzystać również w dni wolne od pracy. Do najpopularniejszych korporacji taksówkowych w Koszalinie należy Radmor Taxi, Nord Taxi, Radio Taxi, Euro Taxi oraz Halo Taxi. Na terenie miasta działa również sieć Bolt, której zasada działania jest podobna do popularnej sieci Uber. Poniżej przedstawiamy krótkie charakterystyki poszczególnych koszalińskich korporacji taksówkarskich.

Radmor Taxi Koszalin

Radmor Taxi to jedna z najbardziej rozpoznawalnych korporacji taksówkowych w Koszalinie. Flota obejmuje zarówno samochody osobowe, jak i busy 6-osobowe. Numer telefonu Radmor Taxi to 943405405. Taksówkę można również zamówić, korzystając z korporacyjnej aplikacji Radmor na telefon komórkowy.

NORD Taxi Koszalin

NORD Taxi to jedna z największych korporacji taksówkarskich w Koszalinie. Taksówki NORD jeżdżą również w pobliskim Kołobrzegu. Przejazd taksówką z NORD w Koszalinie można zamówić pod numerem telefonu 9419625 lub korzystając z dedykowanej aplikacji mobilnej.

Zobacz także:  Policja w Koszalinie - kontakt, komisariaty, wydziały

Halo Taxi Koszalin

Halo Taxi w Koszalinie to jedna z najstarszych korporacji taksówkarskich w mieście. Taksówki z logo Halo Taxi wożą pasażerów nieprzerwanie od 1993 roku. Numer telefonu do Halo Taxi Koszalin to 9419622. Sieć posiada ponadto własną aplikację mobilną do zamawiania przejazdów.

Euro Taxi Koszalin

Taksówki Euro można spotkać nie tylko w Koszalinie, ale równie często i w Mielnie. Hasłem przewodnim korporacji jest “Zawsze tanio, zawsze na czas”. Zamówienie taksówki Euro Taxi w Koszalinie jest możliwe pod numerem telefonu 943411411.

Radio Taxi Koszalin

Radio Taxi w Koszalinie to korporacja, która dysponuje trzema rodzajami taksówek. Flota obejmuje ekologiczne, hybrydowe hatchbacki, komfortowe sedany wyższej klasy, a także busy 8-osobowe. Numer telefonu Radio Taxi Koszalin to 503448883. Korporacja pracuje ponadto nad uruchomieniem własnej aplikacji mobilnej ułatwiającej zamawianie przejazdów.

Bolt w Koszalinie

Bolt to jedna z korporacji, która zrewolucjonizowała rynek przewozów pasażerskich na całym świecie. Prosta aplikacja mobilna kojarzy kierowców z pasażerami. Od pewnego czasu zamawianie przejazdów z Bolt jest możliwe również w Koszalinie. Wystarczy pobrać aplikację mobilną na swój telefon, aby sprawdzić na mapie dostępność pojazdów Bolt w Koszalinie i okolicy. Zamówienia, płatność, a nawet śledzenie trasy przejazdu jest możliwe z poziomu aplikacji, którą znajdziesz w sklepie Play lub iStore. W wielu miastach sieć Bolt umożliwia również wypożyczenie hulajnóg, a także skorzystanie z usługi dowozu jedzenia z wybranej restauracji.

Ile kosztuje przejazd taksówką w Koszalinie?

Koszty przejazdu taksówką w Koszalinie mogą się różnić w zależności od danej korporacji. Opłata początkowa za przejazd, tzw. “za trzaśnięcie drzwiami” wynosi przeciętnie od 6 do 8 złotych. Za każdy przejechany kilometr zapłacimy w najtańszej taryfie (I) od 2 do 3 złotych. Z kolei cenniki w najdroższych taryfach (IV) przewidują przeciętnie opłatę od 6 do 9 złotych za każdy kilometr. Godzina postoju taxi w Koszalinie to średnio koszt od 40 do 50 złotych.

Zobacz także:  MWiK Koszalin, czyli Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Koszalinie

Gdzie jest postój taxi w Koszalinie?

W Koszalinie jest kilka postojów, na których można spotkać taksówki praktycznie o każdej porze dnia, a nawet nocy. Największy postój taxi w Koszalinie znajduje się tuż przy głównym dworcu PKP na wysokości budynku, w którym mieści się oddział Poczty Polskiej. Jeden z większych postojów taksówkarskich jest również zlokalizowany przy ulicy Zwycięstwa w okolicach katedry oraz koszalińskiego rynku głównego. Na terenie Koszalina znajduje się również wiele innych postojów taxi zlokalizowanych w okolicach punktów o dużym natężeniu ruchu, takich jak galerie handlowe.

Postój taksówek w Koszalinie
Postoje taksówek w Koszalinie są zlokalizowane w kilkunastu miejscach

Jaki jest telefonu numer taxi w Koszalinie?

W Koszalinie nie ma uniwersalnego numeru telefonu taxi, pod którym można zamówić przejazd. Każda korporacja posiada własny numer telefonu, a wiele z nich ponadto aplikacje mobilne umożliwiające zamawianie kursów. Numer telefonu Halo Taxi Koszalin to 9419622, natomiast Nord Taxi Koszalin umożliwia zamawianie kursów pod numerem 9419625. Numer telefonu do sieci taksówkarskiej Radmor to 943405405, Euro Taxi Koszalin – 943411411, natomiast Radio Taxi Koszalin – 503448883.

Aplikacja do zamawiania taxi w Koszalinie

Wiele korporacji taksówkarskich w Koszalinie posiada własne aplikacje mobilne umożliwiające zamawianie przejazdów. Aplikacje do zamawiania taxi wdrożyła sieć Nord, Radmor oraz Halo. Z wygodnej w obsłudze aplikacji można również skorzystać, zamawiając przejazd z Bolt.

Przejazdy taksówką w Koszalinie

Podsumowując, w Koszalinie działa kilka korporacji taksówkarskich oferujących usługi przewozowe. Taxi w Koszalinie to nie tylko możliwość przemieszczania się po mieście, ale i wiele usług dodatkowych. Korzystając z usług taksówkarskich, można m.in. dojechać z Koszalina do Mielna, czy też do innej miejscowości nadmorskiej. Wygodną opcją jest dowóz z Koszalina na lotnisko w Szczecinie, Bydgoszczy, Gdańsku, a nawet w Berlinie. Wiele koszalińskich korporacji taksówkarskich wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, wprowadziło do swojej oferty właśnie taką opcję. Wśród nietypowych usług można znaleźć również pomoc w wymianie przebitego koła, odpalenie samochodu z kabli, a nawet usługi kurierskie.

Zobacz także:  MZK Koszalin, czyli komunikacja miejska w Koszalinie

Jeśli szukasz innych ciekawych artykułów o naszym mieście, znajdziesz je na łamach portalu KoszalinCity.pl. Zajrzyj do działu miejski poradnik, jeśli szukasz poradników ułatwiających życie w Koszalinie. Zachęcamy również do odwiedzenia działu atrakcje w Koszalinie oraz turystyka. Obserwuj nas w mediach społecznościowych oraz odwiedzaj nas jak najczęściej, ponieważ baza artykułów jest rozbudowywana na bieżąco.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl