Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Ścieżki rowerowe w Koszalinie

Ścieżki rowerowe w Koszalinie

Jedną z największych zalet Koszalina jest z pewnością rozbudowana sieć ścieżek rowerowych. Poruszając się ścieżkami rowerowymi, można przejechać miasto praktycznie wszerz i wzdłuż. Co więcej – bezpiecznie rowerem można dojechać również nad morze, do samego Mielna. Sprawdź, jak wygląda obecnie mapa ścieżek rowerowych w Koszalinie.

Mapa ścieżek rowerowych w Koszalinie

Najprościej aktualną mapę ścieżek rowerowych w Koszalinie znajdziesz w mapach Google. Wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję, aby ujrzeć na mapie aktualną sieć dróg rowerowych. Poniżej przedstawiamy link do mapy rowerowej Koszalina. Oddalając widok, zobaczysz ścieżki rowerowe również poza Koszalinem. Z taką mapą rowerową możesz planować nawet najdalsze, bezpieczne wycieczki rowerowe. Do mapy przejdziesz klikając tutaj.

Wykaz dróg rowerowych wraz z załącznikami jest również publikowany na stronie koszalińskiego magistratu. Mapy dróg rowerowych w Koszalinie są z kolei dostępne tutaj.

Ścieżka rowerowa - Wodna Dolina w Koszalinie
Ścieżka rowerowa wzdłuż ulicy Gnieźnieńskiej w Koszalinie

Rowerem z Koszalina nad morze

W okresie wiosenno-letnim rowerzystów można bardzo często spotkać na ścieżce rowerowej z Koszalina do Mielna. Rowerem bezpiecznie można dojechać nad morze praktycznie z każdej części miasta. Aby dotrzeć z centrum Koszalina do Mielna, wystarczy pokonać rowerem ok. 12 kilometrów. W średnim tempie taka wycieczka rowerowa w jedną stronę zajmuje przeciętnie od 40 do 60 minut. Znaczna większość trasy jest pokonywana asfaltową ścieżką rowerową.

Asfaltowa ścieżka rowerowa w Koszalinie
Stacja naprawy rowerów w Koszalinie

Rowerowa stolica Polski

Warto wspomnieć, że w Koszalinie silnie promuje się ideę zdrowego trybu życia i poruszania się rowerem. Koszalinianie mieli okazję mierzyć swoje siły w II edycji ogólnopolskiej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Ponadto na terenie miasta cyklicznie są organizowane różnego rodzaju imprezy rowerowe. Dużą popularnością cieszył się w ubiegłym roku wyścig dookoła Góry ChełmskiejTour de Koszalin. Od lat aktywnie ideę poruszania się na dwóch kółkach promuje grupa Rowerowy Koszalin.

Ścieżki rowerowe na Wodnej Dolinie w Koszalinie
Ścieżka rowerowa przy Parku im. Książąt Pomorskich w Koszalinie

Rowery miejskie w Koszalinie

Koszalin ponadto posiada bardzo dobrze rozbudowaną sieć wypożyczalni rowerów miejskich. Koszaliński Rower Miejski można wypożyczyć za niską opłatą w wielu częściach miasta. Co więcej – sieć stacji powiększa się z roku na rok. Obecnie rowery miejskie w Koszalinie można wypożyczyć m.in. przy dworcu PKP, ratuszu, politechnice i galerii handlowej Forum. Ze statystyk operatora Koszalińskich Rowerów Miejskich wynika, że w systemie jest już zarejestrowanych ponad 15 tysięcy użytkowników korzystających z wypożyczalni. Rower Miejski i ścieżki rowerowe w Koszalinie to doskonały pomysł na spędzenie wolnego czasu.

Zobacz także:  Teatr Koszalin, czyli teatry w Koszalinie
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl