Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Koszaliński Rower Miejski, czyli miejska wypożyczalnia rowerów w Koszalinie

Nowe rowery miejskie w Koszalinie

Rowery miejskie w Koszalinie cieszą się bardzo dużą popularnością, nie tylko wśród mieszkańców, ale i wśród turystów odwiedzających nasze miasto. Koszaliński Rower Miejski posiada bardzo dobrze rozwiniętą sieć stacji, a jednoślady można wypożyczyć i zwrócić  praktycznie w każdej części Koszalina. Dostępne są rowery z fotelikami dla dzieci, co sprawia, że Koszaliński Rower Miejski jest bardzo dobrym pomysłem na spędzenie wolnego czasu z całą rodziną. Sprawdź, dlaczego warto i ile kosztuje wypożyczenie roweru miejskiego w Koszalinie!

Koszaliński Rower Miejski działa od 2018 roku. Obecnie jest obsługiwany przez spółkę Nextbike Polska. Użytkownicy mają do dyspozycji aż 170 rowerów miejskich, z czego 15 jest wyposażonych w foteliki dla dzieci. W systemie umożliwiającym wypożyczenie roweru miejskiego w Koszalinie jest już zarejestrowanych ponad 15 tysięcy użytkowników. Do korzystania z wypożyczalni zachęcają niskie opłaty oraz wysoka jakość rowerów.

W jakim okresie działa Koszaliński Rower Miejski?

Rowery miejskie w Koszalinie są dostępne do wypożyczenia od wiosny do późnej jesieni. W sezonie zimowym rowery są serwisowane i przygotowywane do kolejnego sezonu. Zwykle rowery można wypożyczać już w kwietniu. W 2021 roku sezon rozpoczął się jednak nieco później, bo w maju, ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Rowery będzie można wypożyczać do końca listopada, o ile zima nie nadejdzie w tym roku wcześniej.

Koszaliński Rower Miejski, czyli wypożyczalnia rowerów miejskich w Koszalinie
Na oficjalnej stronie KRM można sprawdzić liczbę rowerów dostępnych w danym momencie na danej stacji

Jak wypożyczyć rower miejski w Koszalinie, czyli rejestracja KRM

Aby wypożyczyć rower miejski w Koszalinie, wystarczy zarejestrować się w systemie KRM na stronie koszalinskirowermiejski.pl/rejestracja. Rejestracji można również dokonać w dedykowanej aplikacji Koszaliński Rower Miejski na komórkę. Kolejnym krokiem po rejestracji jest wpłata kwoty co najmniej 20 zł na swoje konto w systemie – 10 zł to bezzwrotna opłata aktywacyjna, natomiast pozostała część kwoty może być wykorzystywana na przejazdy. Aby móc wypożyczyć rower miejski w Koszalinie na koncie w systemie KRM należy posiadać minimum 10 zł lub mieć podpiętą kartę płatniczą, z której opłaty są pobierane automatycznie.

Nowe rowery miejskie w Koszalinie
Każdy z rowerów posiada indywidualny numer identyfikacyjny
Numer roweru miejskiego w Koszalinie
Przy bagażniku znajduje się blokada na koło

Koszaliński Rower Miejski – aplikacja na komórkę

Aplikację Koszalińskiego Roweru Miejskiego można pobrać bezpłatnie na swoją komórkę. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia korzystanie z sieci KRM. Aplikacja mobilna jest dostępna zarówno na telefony z systemem Android, jak i na iOS. Pobierzesz je, korzystając z następujących adresów:
Android: play.google.com/store/apps/details?id=com.nextbike.koszalin
iOS: apps.apple.com/pl/app/koszali%C5%84ski-rower-miejski/id1567569259

Zobacz także:  Amfiteatr w Koszalinie - nowa wizytówka miasta

Ile kosztuje wypożyczenie roweru miejskiego w Koszalinie?

Cennik wypożyczenia rowerów miejskich w Koszalinie jest przystępny dla każdego. Wypożyczenie roweru miejskiego do 20 minut jest bezpłatne – wystarczy w tym czasie zakończyć wynajem i zwrócić rower w jednej ze stacji KRM. Wypożyczając rower na okres od 21 do 60 minut, zapłacimy 1 zł. Druga i każda następna godzina wynajmu roweru kosztuje 2 zł. Warto wspomnieć, że maksymalny czas, na jaki można wypożyczyć rower miejski w Koszalinie to 12 godzin – po przekroczeniu tego czasu konieczne jest wniesienie wysokiej opłaty dodatkowej wynoszącej 200 zł.

Czas wypożyczeniaOpłata
Od 1 do 20 minut0 zł
Od 21 do 60 minut1 zł
Za drugą i każdą następną godzinę2 zł

Cennik Koszalińskiego Roweru Miejskiego przewiduje również inne opłaty dodatkowe. Za zwrot roweru w strefie, jednak poza jedną ze stacji KRM zapłacimy dodatkowo 10 zł. Z kolei zwrot w stacji jest premiowany kwota 2 zł. Jeśli pozostawisz rower w miejscu trudno dostępnym np. na zamkniętym osiedlu, wówczas będzie musiał się liczyć z opłatą dodatkową w wysokości 100 zł. Pozostawienie roweru poza strefą to dodatkowy koszt 75 zł. Szczegóły cennik znajdziesz na stronie Koszalińskiego Roweru Miejskiego pod adresem koszalinskirowermiejski.pl/cennik

Cennik rowerów miejskich w Koszalinie
Na każdej stacji rowerowe znajduje się szczegółowa instrukcja oraz cennik wypożyczenia rowerów miejskich

Gdzie zlokalizowane są stacje rowerów miejskich w Koszalinie?

Obecnie na terenie Koszalina znajduje się 20 stacji KRM. Miejsca, w których można wypożyczyć i zwrócić rower miejski są rozsiane po terenie całego miasta. Sieć stacji jest rozbudowywana z roku na rok. Z pewnością w kolejnych latach, przy ścieżkach rowerowych w naszym mieście, pojawią się kolejne stacje Koszalińskiego Roweru Miejskiego.

Lista stacji Koszalińskiego Roweru Miejskiego przedstawia się następująco:

 • Unii Europejskiej
 • Bukowe
 • Morskie
 • Strefa Ekonomiczna
 • Szczecińska
 • Żytnia
 • Zagórzyno
 • Chełmoniewo
 • Stawisińskiego
 • Targowisko
 • Dworzec
 • Ratusz
 • Gnieźnieńska
 • Politechnika
 • Budowlanka
 • Zielona
 • Zagroda Jamneńska
 • Wąwozowa
 • Przemysłowa
 • Wodna dolina
Zobacz także:  Siłownia Koszalin, czyli kluby fitness i siłownie w Koszalinie

Ze statystyk wynika, że największą popularnością cieszą się stacje przy Dworcu PKP oraz Urzędzie Miejskim w Koszalinie. Dokładną mapę stacji KRM znajdziesz pod adresem koszalinskirowermiejski.pl/mapa-stacji.

Stacja wypożyczenia rowerów miejskich koło Wodnej Doliny w Koszalinie
Stacje Koszalińskiego Roweru Miejskiego przy Wodnej Dolinie w Koszalinie

Czy Koszalińskim Rowerem Miejskim można pojechać nad morze?

Tak, zgodnie z regulaminem Koszalińskiego Roweru Miejskiego, wypożyczonym rowerem można również wyjechać poza strefę dozwoloną. Przed upływem 12 godzin, czyli maksymalnego czasu, na jaki rower miejski można wypożyczyć, należy jednak wrócić do strefy i zwrócić jednoślad. Takie rozwiązanie pozwala na zorganizowanie np. wycieczki rowerowej z Koszalina do Mielna. Tym bardziej że nad samo morze, można dojechać z Koszalina bezpiecznie ścieżkami rowerowymi. Również ciekawą opcją jest wycieczka wokół jeziora Jamno trasą KoszalinŁazyMielno – Koszalin. Za 12-godzinne wypożyczenie roweru miejskiego w Koszalinie zapłacimy jedynie 23 zł (1x1zł + 11x2zł). 

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl