Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Jak dojechać z Koszalina do Mielna, czyli autobus i pociąg Koszalin-Mielno

Dojazd pociągiem z Koszalina do Mielna

Zarówno mieszkańcy Koszalina, jak i turyści w sezonie letnim zastanawiają się jak bez samochodu można dojechać z Koszalina do Mielna. Na szczęście opcji do wyboru nie brakuje, a z Koszalina nad morze można dotrzeć komunikacją miejską w kilkadziesiąt minut. Pociąg Koszalin-Mielno kursuje przez cały sezon letni. Dodatkową atrakcję podczas pobytu nad morzem z pewnością może stanowić przeprawa statkiem pasażerskim przez jezioro Jamno. W innych porach roku do wyboru pozostaje podróż autobusem lub taksówka. Sprawdź, jak dojechać z Koszalina do Mielna! 

Wybierasz się do Mielna? Kliknij i poznaj największe atrakcje w Mielnie!

Pociąg z Koszalina do Mielna

Najwygodniej z Koszalina do Mielna dojechać pociągiem Polregio. W okresie wakacyjnym  pociągi relacji Koszalin-Mielno kursują codziennie (25.06 – 31.08.2022), a przewozy odbywają się kilka razy w ciągu dnia. Obydwie stacje dzieli zaledwie 13 kilometrów, a podróż nad morze zajmuje około 15 minut. Warto wiedzieć, że podróż autobusem, taxi czy nawet samochodem w okresie wakacyjnym może zająć nawet godzinę – to ze względu na korki, które często tworzą się na jedynej trasie prowadzącej z Koszalina do Mielna.

Bilet na pociąg na przejazd trasą Koszalin-Mielno kosztuje 5 zł. Bilety można zakupić online na stronie bilety.polregio.pl, Bilkom.pl, w aplikacji Bilkom Bilety, w biletomatach lub bezpośrednio na dworcu kolejowym PKP w Koszalinie. Pociągi są klimatyzowane, a także możliwy jest przewóz rowerów (liczba miejsc ograniczona). Szczegółowy rozkład jazdy pociągów z Koszalina do Mielna oraz z Mielna do Koszalina jest dostępny na stronie rozklad-pkp.pl.

Dworzec Kolejowy w Koszalinie - stąd odjeżdżają pociągi i autobusy do Mielna
Pociągi do Mielna odjeżdżają z dworca PKP w Koszalinie

Autobus z Koszalina do Mielna

Równie dużą popularnością, szczególnie w okresie letnim, cieszą się autobusy i prywatne busy wożące pasażerów na trasie Koszalin-Mielno. Te w sezonie letnim odjeżdżają spod dworca autobusowego sąsiadującego z dworcem PKP w Koszalinie nawet częściej niż co pół godziny. W dni robocze pierwsze autobusy z Koszalina do Mielna odjeżdżają  już o godzinie 4:30 rano, a ostatnie – o godzinie 22:00. Koszt biletu na autobus relacji Koszalin-Mielno wynosi przeciętnie 5 zł. 

Zobacz także:  DPS Koszalin, czyli Dom Pomocy Społecznej w Koszalinie

Czas przejazdu busem z Koszalina do Mielna wynosi wg rozkładu od 15 do 20 minut. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, w okresie wakacyjnym może być on jednak nawet 2-3 razy dłuższy ze względu na korki tworzące się na odcinkach Koszalin-Mścice oraz Mścice-Mielno. Szczegółowy rozkład autobusów Koszalin-Mielno znajdziesz m.in. w serwisie e-podroznik.pl.

Wybierasz się do Mielna? Kliknij i poznaj największe atrakcje w Mielnie!

Statek z Koszalina do Unieścia i Mielna

Dodatkową atrakcją, już na początku pobytu nad morzem, z pewnością może być przeprawa statkiem przez jezioro Jamno. Tym bardziej że w 2021 roku stary, wysłużony tramwaj wodny Koszałek, został zastąpiony nowoczesna jednostka pływającą – hybrydowym katamaranem Julek. W sezonie wakacyjnym nowy statek kursuje codziennie, przewożąc pasażerów pomiędzy portami w Koszalinie (Jamno), Unieściu oraz Mielnie. Katamaran może zabrać na swój pokład nawet 110 pasażerów jednocześnie. Cena standardowego biletu na rejs statkiem przez Jezioro Jamno wynosi 5 zł.

Do portu zlokalizowanego w Jamnie (północna dzielnica Koszalina) można dojechać autobusem MZK Koszalin. Sam statek również należy do koszalińskiego Miejskiego Zakładu Komunikacji. Katamaran Julek kursuje na dwóch liniach – Koszalin-Mielno (M1) oraz Koszalin-Unieście(U1). Rejs z Koszalina do Unieścia trwa 20 minut, natomiast na trasie Koszalin-Mielno trwa 30 minut. W sezonie letnim statek opływa z Koszalina (Jamna) co godzinę, a rejsy odbywają się przez cały dzień. Ponadto dostępne są bilety łączone, uprawniające na przejazdy autobusami MZK oraz rejs statkiem. Szczegółowy rozkład jazdy autobusów w Koszalinie oraz rejsów przez jezioro Jamno można znaleźć na stronie mzk.koszalin.pl/koszalek. Na stronie znajduje się również kamera pokazująca obraz na żywo z portu w Jamnie.

Wybierasz się do Mielna? Kliknij i poznaj największe atrakcje w Mielnie!

Taxi z Koszalina do Mielna – ile kosztuje przejazd?

Z Koszalina do Mielna można dotrzeć również taksówką. W mieście działa kilka korporacji taksówkarskich, a do najpopularniejszych należą m.in. NORD Taxi, Radmor Taxi oraz Halo Taxi. Więcej na temat Taxi Koszalin pisaliśmy w jednym z naszych wcześniejszych artykułów. Wiele taksówek można spotkać o każdej porze dnia i nocy na postoju znajdującym się bezpośrednio przy dworcu PKP w Koszalinie. Przejazd taksówką z Koszalina do Mielna w ciągu dnia będzie jednak nieco droższy niż komunikacja miejska. Za przejazd taxi zapłacisz co najmniej 70 zł, a w godzinach nocnych w weekendy i święta stawka może nawet dwa razy wyższa. Nieco tańsze mogą być usługi transportu samochodami działającymi w sieci Bolt (ok. 45 zł), które można zamówić, korzystając z dedykowanej aplikacji.

Zobacz także:  Ogłoszenia Koszalin, czyli najpopularniejsze serwisy z ogłoszeniami z Koszalina

Ponadto należy uwzględnić korki mogące tworzyć się w na trasie w szczycie sezonu – warto sprawdzić na mapach Google aktualną sytuację na trasie. Niemniej warto wspomnieć, że podróż taksówką może być najwygodniejszym sposobem na dotarcie z Koszalina do Mielna, a w kilka osób również ten środek transportu może być opłacalny. Z taksówek często korzystają turyści chcący dojechać z Koszalina do innych miejscowości nadmorskich takich jak Sarbinowo, Chłopy, Gąski, czy też Łazy.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl