Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

CSSP Koszalin, czyli Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie

CSSP Koszalin, czyli Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie

CSSP Koszalin, czyli Centrum Szkolenia Sił Powietrznych im. Romualda Traugutta w Koszalinie, to miejsce z długi tradycjami. Szkoła wojskowa Wojska Polskiego kształci od lat żołnierzy w wielu specjalnościach. Koszalińska jednostka wojskowa jest największa w regionie, a służbę na jej terenie odbywają żołnierze z całej Polski. Jaka jest historia CSSP w Koszalinie? Gdzie jest zlokalizowane koszalińskie Centrum Szkolenia Sił Powietrznych? Jakie szkolenia odbywają się w jednostce wojskowej w Koszalinie? Sprawdzamy!

Historia CSSP Koszalin

Historia CSSP w Koszalinie sięga wielu lat wstecz. W obecnej strukturze Centrum Szkolenia Sił Powietrznych im. Romualda Traugutta działa od 2004 roku. To wówczas podjęto decyzję o reorganizacji szkół wojskowych i powołano do życia CSSP. Swoje święto jednoska obchodzi corocznie 20 lipca. Centrum Szkolenia Obrony Przeciwlotniczej. Koszalińskie CSSP kultywuje tradycje wielu innych jednostek, które niegdyś działały na terenie Polski. Centrum szkoleniowe było odznaczone przez Prezydenta RP tytułem “Przodującej Instytucji Wojskowej”.

Gdzie jest zlokalizowane CSSP w Koszalinie?

Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie mieści się przy ulicy Wojska Polskiego 66. Duża jednostka wojskowa znajduje się w południowo-wschodniej części miasta. CSSP jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych punktów na mapie Koszalinie. Jednostka sąsiaduje m.in. terenami rekreacyjnymi Wodna Dolina, a budynki są dobrze widoczne z ulicy 4 Marca. W tym miejscu swoją siedzibę ma również 8 Koszaliński Pułk Przeciwlotniczy. Na terenie jednostki znajduje się ponadto jedna z popularnych atrakcji w KoszalinieMuzeum Obrony Przeciwlotniczej.

Kształcenie i szkolenia w CSSP w Koszalinie

Koszalińskie CSSP jest jedynym ośrodkiem w Polsce kształcącym w trybie nieakademickim specjalistów wojsk obrony przeciwlotniczej, radiotechnicznych oraz rozpoznania i walki radioelektronicznej. Ponadto w Koszalinie szkoleni są żołnierze z korpusu szeregowych aż w 28 różnych specjalnościach. CSSP kształci m.in. kandydatów na oficerów oraz do służby w Narodowych Siłach Rezerwowych. Wiedzę zdobywa tutaj również personel latający Sił Zbrojnych RP. Na terenie jednostki znajduje się ponadto wojskowy Ośrodek Szkolenia Kierowców.

Zobacz także:  Jak dojechać z Koszalina do Mielna, czyli autobus i pociąg Koszalin-Mielno

Zachęcamy do odwiedzenia działu miejski poradnik, w którym znajdziesz wiele artykułów, dzięki którym poznasz swoje miasto. We wcześniejszych publikacjach przedstawiamy m.in. sylwetki koszalińskich urzędów, szkół oraz przedszkoli. Baza artykułów jest rozwijana na bieżąco.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl