Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

COSSG Koszalin, czyli Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie

COSSG Koszalin, czyli Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie

COSGG Koszalin, czyli Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego, to miejsce, w którym szkoleni są przyszli pogranicznicy. Koszaliński ośrodek jest największym w regionie, a po jego ukończeniu szeregi Straży Granicznej zasilają absolwenci pochodzący z wielu regionów polski. Gdzie jest zlokalizowany Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie? Jaka jest jego historia? Jak wygląda nabór do służby przygotowawczej oraz pracy w COSGG Koszalin? Sprawdzamy!

Gdzie jest zlokalizowany COSGG w Koszalinie?

Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie jest zlokalizowany przy ulicy Piłsudskiego 92. Ośrodek szkoleniowy jest położony w zachodniej części miasta u podnóża Góry Chełmskiej. Tereny COSGG znajdują się okolicach Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika oraz giełdy w Koszalinie. Dojazd do ośrodka jest możliwy samochodem od dwóch stron – zarówno od strony ulicy Rolnej, jak i Piłsudskiego. W pobliżu znajdują się również przystanki autobusowe MZK Koszalin, a najbliższymi z nich są: Szpital oraz Piłsudskiego.

Historia COSGG Koszalin

Historia COSGG w Koszalinie sięga wielu lat wstecz. Główny, charakterystyczny budynek zlokalizowany przy ulicy Piłsudskiego został wzniesiony w 1890 roku. Po wybudowaniu koszarów do Koszalina przeniesiono Szkołę Kadetów z Chełmna, która istniała do 1920 roku. Następnie budynek był siedzibą Państwowego Zakładu Kształceniowego (1933-1945), Zakładu Wychowania Narodowo-Politycznego, a nawet wojskowego szpitala Armii Czerwonej. W czasie II Wojny Światowej część budynku uległa zniszczeniu, a jego odbudowę rozpoczęto w 1948 roku. Nim budynek stał się siedzibą Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej, funkcjonowała w nim Oficerska Szkoła Artylerii Przeciwlotniczej (1971-1992). Szkolenie Straży Granicznej w Koszalinie odbywa się nieprzerwanie od 19 marca 1992 roku.

Czym zajmuje się COSGG w Koszalinie?

Misja COSSGG w Koszalinie jest bardzo szeroka. W ośrodku odbywana jest służba przygotowawcza oraz stała w Straży Granicznej. Ponadto organizowane są szkolenia specjalistyczne i kursy doskonalące w wielu zakresach. Doskonalenie zawodowe odbywa się w zakresach merytorycznych dotyczących czynności operacyjno-rozpoznawczych, przeciwdziałania handlu ludźmi, a także zwiększania kompetencji kierowniczych oraz logistyki. Lista szkoleń i kursów jest znacznie dłuższa, a pełną można znaleźć na stronie COSGG pod adresem cos.strazgraniczna.pl.

Zobacz także:  Wypadki w Koszalinie, pożary i inne akcje ratownicze, czyli Koszalin 112

Nabór do służby przygotowawczej w COSGG w Koszalinie

Nabór do służby przygotowawczej w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie nie jest prowadzony w sposób ciągły. Po ogłoszeniu naboru kandydat może złożyć aplikację i uczestniczyć w procedurze przyjęcia. Od momentu ogłoszenia naboru trwa on przeważnie około 4 tygodni. Listę jednostek, które prowadzą rekrutację do służby w Straży Granicznej, można znaleźć na stronie strazgraniczna.pl/pra/aplikuj-do-sluzby-w-sg

Praca w COSGG Koszalin

Poza możliwością służby oraz odbycia szkoleń i kursów, COSGG w Koszalinie zatrudnia ponadto pracowników cywilnych. Jednostka jest miejscem pracy dla osób wielu specjalności. Lista ofert pracy w COSGG w Koszalinie jest dostępna online i można ją znaleźć na stronie cos.strazgraniczna.pl/cos/o-nas/praca.

Z kolei wiele artykułów na podobne tematy znajdziesz w dziale miejski poradnik na łamach naszego portalu. To właśnie tam przedstawiamy informacje, które ułatwiają życie w naszym mieście.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl