Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Więzienie, czyli Zakład Karny w Koszalinie a Areszt Śledczy

Zakład karny czyli więzienie w Koszalinie a areszt śledczy

Na terenie Koszalina znajduje się więzienie, czyli zakład karny, oraz areszt śledczy. Obydwie jednostki są zlokalizowane w różnych częściach miasta, a każda z nich pełni odrębną funkcję. Dziś przybliżamy krótką charakterystykę każdej z nich oraz odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania. Sprawdź, gdzie znajduje się więzienie w Koszalinie, a gdzie areszt śledczy!

Gdzie znajduje się więzienie w Koszalinie?

Więzienie w Koszalinie znajduje się przy ulicy Strefowej 17. Zakład karny znajduje się w zachodnio-północnej części miasta w pobliżu drogi ekspresowej S6. Więzienie jest położone na obrzeżach koszalińskiej strefy ekonomicznej.

Charakterystyka zakładu karnego w Koszalinie

Więzienie w Koszalinie to zakład karny typu półotwartego. Osadzeni w zakładach tego typu mogą m.in. pracować poza więzieniem, uczestniczyć w szkoleniach, a w ciągu dnia ich cele pozostają otwarte. W koszalińskim więzieniu swoje kary odbywają wyłącznie mężczyźni. Są to osoby skazywane po raz pierwszy, a także recydywiści penitencjarni.

W koszalińskim zakładzie karnym więźniowie mogą korzystać z wielu udogodnień takich jak sala sportowa, biblioteka, świetlica, kaplica, czy też sala dydaktyczna. Ponadto więźniowie mają dostęp do usług medycznych w ramach opieki podstawowej i specjalistycznej. Warto wspomnieć, że wielu więźniów pracuje w lokalnych firmach.

Jaką pojemność ma więzienie w Koszalinie?

W zakładzie karnym w Koszalinie może przebywać jednocześnie nawet 479 więźniów. Pod względem pojemności koszalińskie więzienie plasuje się na 51. miejscu spośród wszystkich 87. zakładów karnych działających w Polsce. Więzienie w Koszalinie jest największą tego typu jednostką w regionie.

Odwiedziny w więzieniu w Koszalinie

Widzenia w koszalińskim więzieniu odbywają się według określonego harmonogramu. Zgodnie z najnowszymi informacjami (lipiec 2021) widzenia odbywają się w pierwszą i trzecią środę oraz w pierwszą, drugą i czwartą sobotę, a także w trzecią niedzielę każdego miesiąca. Widzenie trwa godzinę, a wejścia są możliwe o 8:30, 10:00, 11:30, 13:00 oraz 14:30. Na odwiedziny w więzieniu można umówić się telefonicznie lub mailowo. Szczegółowe informacje o widzeniach w więzieniu w Koszalinie można znaleźć pod adresem sw.gov.pl/strona/dla-interesantow-zaklad-karny-w-koszalinie.

Zobacz także:  Stowarzyszenie Dom Miłosierdzia Bożego w Koszalinie

Praca w zakładzie karnym w Koszalinie

W zakładzie karnym w Koszalinie jest zatrudniona szeroka kadra pracowników o różnym profilu specjalności. Aby rozpocząć karierę w służbie więziennej, nie można być karanym za przestępstwo umyślne. Ponadto wobec kandydata do pracy nie może toczyć się żadne postępowanie karne. Aktualne oferty pracy w koszalińskim więzieniu można znaleźć na oficjalnej stronie jednostki pod adresem sw.gov.pl/praca-oferty/zaklad-karny-w-koszalinie.

Gdzie znajduje się areszt śledczy w Koszalinie?

Areszt Śledczy w Koszalinie znajduje się przy ulicy Młyńskiej 71, w samym centrum miasta. Jednostka jest zlokalizowana w niewielkiej odległości od Parku im. Książąt Pomorskich oraz koszalińskiego Urzędu Miejskiego. Areszt Śledczy jest często mylony z więzieniem pomimo pełnienia zupełnie innej funkcji. Warto wspomnieć, że Areszt Śledczy w Koszalinie posiada również jednostkę zewnętrzną zlokalizowaną w Dobrowie (ok. 25 km od centrum Koszalina).

Areszt Śledczy w Koszalinie – krótka charakterystyka

Areszt Śledczy w Koszalinie to jednostka, w której lokowani są zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Swoim zasięgiem obejmuje nie tylko region Koszalina, ale i Kołobrzegu oraz Białogardu wspomagając pracę tamtejszych sądów, oraz prokuratury. Jednostka jest przeznaczona do osadzania osób tymczasowo aresztowanych oraz recydywistów penitencjarnych w warunkach zakładów zamkniętych.

Z kolei Oddział Zewnętrzny w Dobrowie jest przeznaczony wyłącznie dla mężczyzn będących recydywistami penitencjarnymi (zakłady półotwarte), a także dla tych odbywających karę po raz pierwszy (zakłady półotwarte i otwarte). W areszcie prowadzone są liczne projekty resocjalizacyjne, kursy, a także poradnictwo zawodowe.

Widzenia w Areszcie Śledczym w Koszalinie

Odwiedziny osób osadzonych w koszalińskim Areszcie Śledczym odbywają się według ściśle określonych zasada. W widzeniach mogą uczestniczyć maksymalnie 2 osoby, a odwiedzającymi mogą być wyłącznie najbliżsi członkowie rodzin osadzonego. Ustalony jest również grafik odwiedzin, które odbywają się od 8:00, 10:00, 12:00 oraz 14:00. Zapisy na widzenia w areszcie są przyjmowane zgodnie z zasadami opisanymi na oficjalnej stronie jednostki pod adresem sw.gov.pl/strona/dla-interesantow-areszt-Sledczy-w-koszalinie.

Zobacz także:  CUS Koszalin, czyli Centrum Usług Społecznych w Koszalinie (dawniej MOPR)

Różnica pomiędzy koszalińskim więzieniem a aresztem śledczym

Mamy nadzieję, że nasz dzisiejszy artykuł pokrótce przybliżył najważniejsze różnice pomiędzy zakładem karnym a aresztem śledczym, których jednostki są zlokalizowane w Koszalinie. Niemniej największą różnicą jest to, że w więzieniu przebywają osoby, które usłyszały już wyrok. Z kolei w areszcie przebywają w większości osoby, co do których postępowanie wciąż się toczy. Więcej informacji o więzieniu i areszcie śledczym można znaleźć na oficjalnych stronach obydwóch jednostek.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl