W Koszalinie runął wiadukt drogowy na alei Monte Cassino. Wiadukt został zamknięty już jakiś czas temu, gdyż zagraż bezpieczeństwu poruszających się po nim pojazdów. Starty wiadukt jest w trakcie rozbiórki, jednak oderwanie się dużego fragmentu i upadek na ulicę Dąbrowskiego znajdującą się tuż pod wiaduktem, nie był planowany. Na miejsce przybyły służby ratownicze, które zabezpieczyły miejsce katastrofy budowlanej. Kilka dni temu do prac rozbiórkowych przystąpił ciężki sprzęt i rozpoczęło się kruszenie wiaduktu.
Na YouTube pojawiło się nagranie użytkownika Lord Arbuzek, na którym widąć moment zawalenia się wiaduktu. Wiadukt był kruszony od strony sklepu Lidl, gdy w pewnym momencie zaczął składać się jak domino. Jak wynika z relacji mieszkańców, teren wokół wiaduktu mógł być źle zabezpieczony. Na miejscu błyskawicznie pojawiły się służby, które zabezpieczyły teren. Policja i prokuratura prowadzi czynności w kierunku spowodowania katastrofy budowlanej.
Koszalin. Wiadukt.
— Paweł (@PawelK1984) October 21, 2021
Nie no po co zamykać drogi. Taka sobie rosyjska ruletka na drodze. pic.twitter.com/Jz6C7RXWHo
Film z miejsca zdarzenia można znaleźć również na profilach FB 112 Koszalin Alarmowo oraz należących do innych użytkowników serwisu:
Źródło: Facebook / 112.Koszalin.Alarmowo / Twitter / YouTube