Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Policja w Koszalinie – kontakt, komisariaty, wydziały

Policja w Koszalinie

Policja w Koszalinie jest jedną z największych jednostek służb mundurowych działających w regionie. W Koszalinie znajdują się dwa komisariaty, w których mieści się wiele wydziałów o różnych profilach działalności. W bliskiej okolicy działa również komisariat w Mielnie oraz posterunek w Sianowie. Gdzie są zlokalizowane komisariaty policji w Koszalinie? Jakie wydziały znajdują się w naszym mieście? Gdzie szukać ofert pracy w koszalińskiej policji? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym dzisiejszym artykule!

Komisariaty policji w Koszalinie

Wydziały koszalińskiej policji mieszczą się dwóch budynkach zlokalizowanych na terenie miasta. Obydwa z nich są położone w niewielkiej odległości od centrum miasta.

Komisariat Policji I w Koszalinie

Pierwszy Komisariat Policji w Koszalinie znajduje się przy ulicy Słowackiego 11, w niewielkiej odległości od koszalińskiego rynku i Urzędu Miasta. Komenda obejmuje działaniami terenowymi północną i wschodnią część Koszalina oraz gminę Sianów (Posterunek Policji w Sianowie).

Komisariat Policji II w Koszalinie

Drugi Komisariat Policji w Koszalinie znajduje się przy ulicy Słowackiego 11, w niewielkiej odległości od koszalińskiego dworca PKP. Ta jednostka obejmuje działaniem teren południowej i zachodniej części Koszalina oraz gminy Bobolice, Manowo, Polanów, Świeszyno oraz Biesiekierz. Na terenie poszczególnych gmin znajdują się posterunki lokalne.

Komisariat Policji w Mielnie

Przy okazji warto wspomnieć o Komisariacie Policji w Mielnie. Policja w Mielnie ma siedzibę przy ulicy 6 Marca 6, a policjanci pełniący służbę w komisariacie dbają o porządek na terenie całej gminy Mielno. Ta jednostka policji najwięcej pracy ma w sezonie letnim. To właśnie wtedy do Mielna zjeżdżają tłumy turystów, a życie toczy się na okrągło, w nocy i dzień.

Zobacz także:  PKS Koszalin, czyli Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Koszalinie

Numer telefonu na policję w Koszalinie

W sytuacjach alarmowych wybierz zawsze numer 997 lub 112 – w ten sposób najszybciej skontaktujesz się z najbliższą jednostką policji lub Centrum Powiadamiania Ratunkowego. W innych sytuacjach możesz skontaktować się z KMP, wybierając numer oficera dyżurnego lub sekretariatu. Numer telefonu oficera dyżurnego w Komisariacie Policji I w Koszalinie to 477841102. Z kolei do sekretariatu dodzwonisz się, wybierając numer 477841120. Z kolei, jeśli chcesz skontaktować się z Komisariatem Policji II w Koszalinie, wybierz numer 477841103 (oficer dyżurny) lub 477841130 (sekretariat).

W przypadku posterunku zlokalizowanego w Mielnie numer oficera dyżurnego jest czynny sezonowo. Z policją w Mielnie skontaktujesz się, dzwoniąc pod numer 477841821 (oficer dyżurny) lub 477841825 (sekretariat).

Wydziały policji w Koszalinie

W koszalińskiej policji działa kilka wydziałów o różnej specjalności. Policjanci pełnią służbę w Wydziale Ruchu Drogowego, Kryminalnym oraz Prewencji. W naszym mieście znajduje się również policyjny Wydział do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą, a także działa Zespół do spraw Nieletnich i Patologii

Praca w policji w Koszalinie

Praca w policji jest marzeniem wielu osób już od najmłodszych lat. Służba wiąże się z dużą odpowiedzialnością i wymaga dużej sprawności fizycznej. Koszalińska policja zachęca kandydatów do pracy m.in. benefitami, które są związane ze służbą. Jednymi z nich są prawa emerytalne, które nabywa się już po 25 latach służbą. W policji można liczyć również na rozwój zawodowy oraz dostęp do szerokiego katalogu specjalizacji. To pozwala na wybór optymalnej dla siebie ścieżki rozwoju.

Oferty pracy w policji w Koszalinie

Oferty pracy w policji w Koszalinie można znaleźć na stronie internetowej koszalin.policja.gov.pl. W zakładce “Praca w policji” są dostępne informacje zarówno o ofertach pracy w służbie mundurowej, jak i cywilnej. Na stronie można znaleźć ponadto wyniki naborów oraz wiele innych użytecznych informacji dla kandydatów. Rekrutacją do policji w Koszalinie zajmuje się Zespół Kadr i Szkolenia KMP, z którym można się skontaktować, dzwoniąc pod numer 477841481.

Zobacz także:  PUP Koszalin, czyli Powiatowy Urząd Pracy w Koszalinie

Ile zarabia się w policji na początku kariery zawodowej?

Częstym pytaniem kandydatów do pracy w policji jest to o zarobki na początku kariery zawodowej. Wobec tego ile zarabia się w policji? Koszalińska policja wspomina w ofercie pracy o zarobkach na starcie w wysokości 3940 złotych netto. To stawka nieco poniżej oficjalnej średniej krajowej, jednak znacznie wyższa, niż ta, na którą można liczyć w innych zawodach na początku kariery zawodowej.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że nasz artykuł nieco przybliżył informacje o policji w Koszalinie. Staraliśmy się pokrótce streścić najważniejsze informacje i zebrać w jednym miejscu te najprzydatniejsze. Jeśli szukasz informacji o służbach mundurowych w Koszalinie, zajrzyj do działu miejski poradnik, który znajduje się na łamach naszego serwisu. Znajdziesz w nim artykuły, w których opisujemy m.in. straż miejską w Koszalinie oraz zakład karny, który jest zlokalizowany w naszym mieście.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl