Ciasteczka & Polityka Prywatności
Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu świadczenia usług na najwyższym możliwym poziomie [czytaj więcej]

Młodzi i Film, czyli Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych w 2022 roku

Młodzi i Film, czyli Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych w Koszalinie

Młodzi i Film to festiwal, który już na stałe wpisał się w harmonogram imprez filmowych organizowanych w Polsce. Festiwal od wielu lat odbywa się w Koszalinie i przyciąga adeptów kinematografii z całego kraju. Co więcej, impreza filmowa jest organizowana w okresie przedwakacyjnym, co pozwala na odwiedzenie okolicznych miejscowości nadmorskich i krótki wypoczynek na polskim wybrzeżu. Kiedy odbędzie się festiwal filmowy “Młodzi i Film” w Koszalinie w tym roku? Gdzie odbędzie się impreza? Jaki jest harmonogram wydarzenia? W jakich kategoriach i jakie nagrody przewidziano dla młodych filmowców? Sprawdzamy!

Festiwal Młodzi i Film w Koszalinie – co to jest?

Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych “Młodzi i Film” to najstarsza, a zarazem największa impreza dla młodych adeptów kina, która odbywa się w Polsce. Festiwal jest organizowany od 1973 roku i corocznie przyciąga twórców z całego kraju. Podczas imprezy odbywają się liczne konkursy filmowe, a jury przyznaje nagrody w wielu kategoriach. Zwycięzcy mogą liczyć zarówno na statuetkę (“Jantar”), jak i na nagrodę pieniężną.

Warto wspomnieć, że na festiwalu swoje pierwsze dzieła prezentowali m.in. Krzysztof Kieślowski, Krzysztof Zanussi oraz Agnieszka Holland. Uczestnicy festiwalu ponadto chętnie uczestniczą w spotkaniach z twórcami i panelach dyskusyjnych.

Kiedy odbędzie się festiwal Młodzi i film w Koszalinie?

41. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych “Młodzi i Film” odbędzie się w dniach od 6 do 11 czerwca 2022 roku. Czerwiec to miesiąc, w którym zazwyczaj dopisuje dobra pogoda. Dlatego uczestnicy Festiwalu Debiutów Filmowych, którzy przybędą do Koszalina w tym roku, z pewnością skorzystają z okazji i odwiedzą pobliskie miejscowości nadmorskie, takie jak Mielno, Chłopy, Łazy, Gąski, czy też Sarbinowo.

Zobacz także:  Rajd Monte Karlino i Rajd Koszaliński, czyli Rajdowe Mistrzostwa Polski Zachodniej w 2022 roku

Gdzie prezentowane będą filmy na festiwalu “Młodzi i Film” w Koszalinie?

Głównym miejscem, w którym będą prezentowane filmy na festiwalu “Młodzi i Film” będzie Kino Kryterium w Koszalinie (ul. Zwycięstwa 105). Z kolei “Kino Alternatywa” jest zlokalizowane w Parku im. Tadeusza Kościuszki. Wszelkie wydarzenia branżowe zaplanowano w klubie Club 105 (siedziba Kina Kryterium), a klub festiwalu będzie mieścił się w teatrze Variete Muza (ul. Morska 9). Centrum festiwalowe mieści się w Centrum Kultury 105 w Koszalinie (CK105 Koszalin, ul. Zwycięstwa 105). W tym samym budynku na parterze przewidziano lokalizację biura prasowego.

Jaki jest harmonogram Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych “Młodzi i film”?

Harmonogram 41. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych “Młodzi i Film” nie jest jeszcze w pełni znany. Już teraz jednak wiadomo, że odbędą się konkursy w wielu kategoriach. Zorganizowany zostanie konkurs pełnego oraz krótkiego metrażu, a także dokumentów. Przewidziano również organizację sekcji pozakonkursowych oraz wiele wydarzeń branżowych. Harmonogram festiwalu “Młodzi i Film” będzie dostępny na oficjalnej stronie wydarzenia pod adresem mlodziifilm.pl/harmonogram.

W jakich kategoriach można zgłaszać filmy na Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych w Koszalinie?

Filmy na Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych “Młodzi i Film” można zgłaszać w kilku kategoriach konkursowych. Główną kategorią jest kategoria “Pełnometrażowych debiutów fabularnych”. Dwie pozostałe obejmują “Pełnometrażowe debiutu dokumentalne” i “Krótkometrażowe debiuty filmowe”.

Zgłoszenie odbywa się za pośrednictwem strony mlodziifilm.pl/zglos_film, a osoby chcące wziąć udział w festiwalu muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy online oraz przesłać drogą elektroniczną kartę zgłoszeniową. Rejestrację filmów są przyjmowane do 17 kwietnia 2022 roku. Pełny regulamin można znaleźć na oficjalnej stronie festiwalu pod wyżej wspomnianym adresem. 

Jakie nagrody przewidziano dla uczestników festiwalu “Młodzi i film” w Koszalinie?

Dla zwycięzców przewidziano nagrody w postaci “Wielkiego Jantara” oraz “Jantarów”, a także nagrody pieniężne. Reżyserzy, których filmy zwyciężą w kategorii pełnometrażowych filmów fabularnych oraz pełnometrażowych debiutów dokumentalnych otrzymaj “Wielkie Jantary” oraz nagrody pieniężne w wysokości 20 tysięcy złotych. Pozostałe statuetki, “Jantary”, zostaną przyznane m.in. za scenariusz, odkrycie aktorskie (męskie i żeńskie), zdjęcia oraz muzykę. Nagrody pieniężne w pozostałych wyniosą wówczas od 8 do 12 tysięcy złotych.

Zobacz także:  Koncert Ralpha Kamińskiego w Koszalinie - data, bilety

Przy okazji warto wspomnieć, że od kilku lat festiwal “Młodzi i Film”, poprzedza organizacja innego festiwalu branżowego dla najmłodszych. Dziecięcy Festiwal Sztuki Filmowej Filmoniada w Koszalinie odbywa się zwykle kilka tygodni wcześniej. Jego uczestnikami są dzieci z koszalińskich przedszkoli i szkół. Dla wielu z nich jest to pierwsza styczność z kinematografią. Jeśli szukasz informacji na temat imprez odbywających się w naszym mieście, znajdziesz je w dziale wydarzenia w Koszalinie.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl