Kręgielnia w Koszalinie, czyli gdzie wybrać się na kręgle?

Kręgielnia w Koszalinie, czyli kręgle w MK Bowling

Kręgle to popularna gra, która od wielu lat cieszy się dużą popularnością na całym świecie. Jest prosta i wciągająca, a kręgielnie przyciągają zarówno amatorów, jak i zawodowych graczy. Ponadto kręgle są rozrywką, która nie tylko pozwala na spędzenie czasu w dobrym towarzystwie, ale również stanowi doskonałą formę aktywności fizycznej. Gdzie znajduje się kręgielnia w Koszalinie i w jakich godzinach jest czynna? Ile torów jest dostępnych w Koszalińskiej kręgielni? Ile kosztuje godzina gry w kręgle? Na jakie koszty dodatkowe należy być przygotowanym? Na co można liczyć w MK Bowling? Sprawdzamy!

Gdzie znajduje się kręgielnia w Koszalinie?

Kręgielnia w Koszalinie znajduje się na najwyższym piętrze Galerii Kosmos przy ulicy Stefana Okrzei 3. Kręgielnia MK Bowling jest jedyną kręgielnią w naszym mieście. Jest ona położona w budynku znajdującym się przy jednym z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w Koszalinie. To tu ulica Zwycięstwa krzyżuje się ze Szczecińską, Krakusa i Wandy oraz Aleją Armii Krajowej. Budynek, w którym mieści się kręgielnia, znajduje się vis-à-vis dworca PKS w Koszalinie oraz niewielkiej odległości od koszalińskiego dworca kolejowego.


Pod galerią jest dostępny parking podziemny, a w pobliżu znajduje się ponadto wiele ogólnodostępnych miejsc parkingowych. Warto wiedzieć, że niektóre z nich przynależą do płatnej strefy parkingowej, jednak dostępne są również i te bezpłatne (np. pomiędzy pasami Alei Armii Krajowej). Z kolei najbliższymi przystankami MZK Koszalin są przystanki Dworzec PKS oraz Dworzec PKP.

W jakich godzinach jest czynna kręgielnia w Koszalinie?

Kręgielnia w Koszalinie jest czynna przez 7 dni w tygodniu. Od poniedziałku do czwartku można pograć w kręgle od godziny 12:00 w południe do 22:00 wieczorem. W piątek i sobotę kręgielnia jest czynna do 2:00 w nocy, natomiast w niedziele jest zamykana o godzinie 21:00. W niektóre dni świąteczne i okołoświąteczne godziny otwarcia kręgielni w Koszalinie mogą nieco różnić się od standardowych. Dlatego, jeśli planujesz grę, warto odwiedzić oficjalną stronę MK Bowling i sprawdzić, czy nic się nie zmieniło.

Ile kosztuje godzina gry w kręgle w koszalińskiej kręgielni?

Cena jednej godziny gry w kręgle w Koszalinie na jednym torze, dla maksymalnie 6 osób, zaczyna się od 79 złotych. Właśnie tyle kosztuje godzina gry od poniedziałku do piątku w godzinach od 12:00 do 17:00. Cena po godzinie 17:00 nie zmienia się od poniedziałku do czwartku, jednak w piątek wynosi już 109 złotych. Najwięcej zapłacimy za godzinę gry w soboty i święta. Wówczas zgodnie z cennikiem godzina gry przed 17:00 kosztuje 99 złotych, natomiast po 17:00 wzrasta do 109 złotych. Koszt godziny gry w niedzielę, bez względu na porę dnia, wynosi 89 złotych.

Na jakie koszty dodatkowe należy być przygotowanym podczas gry w kręgle?

Dodatkowym kosztem podczas gry w kręgle jest konieczność wypożyczenia specjalnych butów. Opłata za parę obuwia do gry wynosi 3 złote, a buty do kręgli są dostępne w różnych rozmiarach. Pomimo tego, że są one dezynfekowane po każdym użyciu, istnieje możliwość (nieobowiązkowa) zakupienia skarpetek jednorazowych w cenie 3 złote za parę. To wszystkie koszty dodatkowe, na jakie należy być przygotowanym podczas wizyty w MK Bowling w Koszalinie.

Czy w kręgle mogą grać dzieci?

Oczywiście, że tak! Gra w kręgle sprawia dzieciom bardzo dużą przyjemność, a obsługa ma możliwość uruchomienia specjalnych band wokół toru, od których odbija się kula i ułatwia trafienie w kręgle. Ponadto dostępne są specjalne stojaki, z których dzieci mogą spuszczać kulę, jeśli nie są w stanie jej unieść. Gra z bandami umożliwia doskonałą i prawdziwą rywalizację z dorosłymi, gdyż punkty są dla każdego z graczy liczone w ten sam sposób.

Na jakie rozrywki można dodatkowo liczyć na miejscu?

W kręgielni MK Bowling w Koszalinie jest dostępna cała masa rozrywek, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Poza kręglami, na miejscu można zagrać również w bilarda oraz Shuffleboard. Są również dostępne różnego rodzaju automaty do gry, a koszt żetonu wynosi 4 złote. Żetony można zakupić w specjalnych automatach, a bilety zdobyte w poszczególnych grach – wymienić na drobne nagrody.

Bilard w Koszalinie w MK Bowling


Na miejscu znajduje się ponadto bar i restauracja, w której można zjeść np. pizzę lub hamburgera. W tym samym lokalu znajduje się również klub muzyczny Kosmos, w którym bardzo często odbywają się imprezy w stylu lat 70’, 80’ i 90’.

Na czym polega gra w kręgle?

Przed wybraniem się do kręgielni, warto również poznać zasady gry w kręgle. Otóż gra składa się z 10 kolejek, a w każdej z nich gracze wykonują maksymalnie dwa rzuty. Do strącenia w kolejce jest 10 kręgli, a podczas gry można zdobyć maksymalnie 300 punktów. Na tablicy wyników jest wyświetlana aktualna sytuacja punktowa, a także podświetlany jest gracz, który powinien wykonać kolejny rzut. Zwycięzcą jest gracz, który podczas całej gry zdobędzie najwięcej punktów.

Tablica wyników gry w kręgle
Tablica wyników gry w kręgle

Jak punktowane są różne sposoby trafień kręgli?

Jeśli za pierwszym razem gracz strąci wszystkie kręgle, nie wykonuje drugiego rzutu w danej kolejce, otrzymując 10 punktów. Strącenie wszystkich kręgli jednym rzutem jest określane nazwą Strike. Wówczas dodatkowo w kolejnych dwóch rzutach w następnej kolejce, gracz otrzymuje podwójnie liczone punkty. Z kolei, jeśli gracz trafi Strike w ostatniej kolejce, otrzymuje dwa dodatkowo punktowane rzuty.

Natomiast jeśli gracz strąci w jednej kolejce wszystkie kręgle, jednak w dwóch rzutach, wówczas taka sytuacja jest określana mianem Spare. Po trafieniu Spare gracz otrzymuje podwójne punkty za pierwszy rzut w następnej kolejce. Jeśli w dwóch rzutach w jednej kolejce strąci się dowolną ilość kręgli, lecz w sumie nie wszystkie, wówczas otrzymuje się liczbę punktów równą liczbie strąconych kręgli, a taka sytuacja jest nazywana Open Frame.

Podczas gry spotkasz się również z sytuacją, gdy na tablicy wyników pierwszy z rzutów w jednej kolejce będzie zakreślony w kółko. Oznacza to, że strącona została niepełna liczba kręgli, a do strącenia w drugim rzucie pozostały kręgle rozstawione w bardzo trudnej kombinacji. Taka sytuacja jest określana jako Split, a na monitorze jest wówczas wyświetlany optymalny sposób rzutu.

Warto również wiedzieć, że nie należy przekraczać linii faulu. To linia, która znajduje się tuż na początku toru. Jeśli przekroczysz ją podczas rzutu, otrzymasz 0 punktów, a na tablicy wyświetli się litera F, czyli Faul

Jakie są rodzaje kul do gry w kręgle?

Kule do gry w kręgle rozróżnia się ze względu na wagę. Są one dostępne o wadze od 6 do 16 funtów, czyli od 2,271 kg do 7,257 kg. Będąc w kręgielni, zauważysz na kulach numery, które właśnie odpowiadają wadze danej kuli. Te ważące od 6 do 9 funtów określa się mianem lekkich. Z kolei te z numerami od 10 do 12 są kulami średnimi, a te od 13 do 16 to kule ciężkie. Kule do kręgli różnią się również wielkością otworów na palce, a także ich rozstawem.

Czy warto wybrać się na kręgle?

Oczywiście, że warto wybrać się na kręgle! Jest to nie tylko świetna forma spędzania czasu z rodziną czy przyjaciółmi, ale również doskonały sposób na aktywność fizyczną. Gra w kręgle wymaga skupienia, precyzji i koordynacji ruchowej. To może przyczynić się do poprawy koncentracji i ogólnej sprawności fizycznej. Jeśli szukasz sposobu na spędzenie wolnego czasu, warto wybrać się do kręgielni. Jest to doskonała forma rozrywki, dlatego nie bez przyczyny znalazła się na liście naszych atrakcji w Koszalinie.

Jak podoba Ci się ten artykuł?

Kliknij, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 6

Jeszcze nikt nie oceniał tego artykułu.

Przepraszamy, że artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań 🙁

Pomóż nam ulepszyć artykuł

Daj nam znać, co poprawić, aby był lepszy.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Warto również przeczytać

error: Materiały chronione prawem autorskim! KoszalinCity.pl